• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gospodarstowo rolne Ptak

OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#41
Witam.Dziś fotografie z orki oraz uprawy wykonywanej nowiutkim sprzętem czyli valtra n103(universal hobbies) + wał oponowy+pottinger lion 302(samoróbka)



 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#43
Ciekawie to wygląda. Bardzo fajne masz pomysły. Rozumiem, że trzymasz modele w wersji kolekcjonerskiej i dlatego takie czyste w trakcie pracy. :)
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#45
Ciekawie to wygląda. Bardzo fajne masz pomysły. Rozumiem, że trzymasz modele w wersji kolekcjonerskiej i dlatego takie czyste w trakcie pracy. :)
Nie zbyt lubię modele w wersji kolekcjonerskich nie maja tego czegoś w sobie.;)
Muszę chyba zacząć na białym tle pokazywać bo na dioramach nie widać brudzingu.
Wszelakie modele maszyn rolniczych jakie mam ,mają co najmniej pobrudzone opony,fendt powyżej ma uwalone w dodatku nadkola a pług kuhn-a ma uwalone w błocie skiby oraz ramę.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#47
Nie zbyt lubię modele w wersji kolekcjonerskich nie maja tego czegoś w sobie.;)
Muszę chyba zacząć na białym tle pokazywać bo na dioramach nie widać brudzingu.
Wszelakie modele maszyn rolniczych jakie mam ,mają co najmniej pobrudzone opony,fendt powyżej ma uwalone w dodatku nadkola a pług kuhn-a ma uwalone w błocie skiby oraz ramę.
No to powiem Ci, że za bardzo tego tuningu nie widać. Musi być bardzo delikatny. Wydawało mi się, że podczas prac polowych typu orka to koła powinny być bardziej ubrudzone, coś w stylu tej fotki poniżej.

Orka.jpg

Fotka zaczerpnięta z internetu agrofoto.pl
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#48
Rzeczywiście brud nakładam dosyć delikatny.
Zastanawiam się nad zmienieniem koloru brudu na lekko jaśniejszy niż mam w tedy może było by go bardziej widać.
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#50
Taką Mf-ika sprawiłem sobie ostatnio,generalnie miałem kupować coś ze skali 1:87 ale 1:32 znów mnie pochłonęła.
Więcej zdjęć za tydzień na makiecie.
SNB13493.JPG
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#51
Wczoraj za jednym przejazdem uprawialiśmy,spulchnialiśmy,tworzyliśmy redliny oraz sialiśmy marchew.O precyzję siewu dbał system Auto-Giude który pobierał sygnał RTK ze stacji bazowej Trimble poziom dokładności wyniósł ok 1-2 cm.

Na zdjęciach z siewu marchwi wystąpił nowy MF wraz z nowym pomysłem na brud.







Kilka fotek z siewu kukurydzy


 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#52
Świetnie wyszła Ci ta ziemia na kołach. (y) Kapitalne fotki.
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#55
Dziś kosiliśmy żyto na kiszonkę.W akcji brały udział:
MF 8737+fortuna hakowiec
Fendt 820+joskin silospace
Claas axion 840 +joskin silospace
Claas axion 850 + brartner
Valtra n121 +welger
John deere 7500

W akcji brał udział najnowszy nabytek gospodarstwa czyli Valtra n121


Kiszonkę ugniatała dwie pozostałe valtry


 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#56
Świetnie wychodzą Ci scenki z życia wsi. Podobają mi się Twoje pomysły i realizacje. (y)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#60
Zdjęcia i ujęcia super... ale czegoś mi brakuje a raczej coś mi nie pasuje ... za czyste koła i pługi :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 22

Podobne wątki