• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gospodarstowo rolne Ptak

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#1
Witam w tym temacie będę wam prezentował modele maszyn rolniczych używanych przez moje Gr.Ptak.Przy każdym modelu będę wam piał zarówno o samym modelu jak i jego odpowiedniku w skali 1:1.

Myślę że najpierw przedstawię historię oraz samo moje ,,wirtualne gospodarstwo,,
Ogólnie gospodarstwo powstało w roku 2010 lecz jego początki sięgają wiele lat wstecz.Pierwszym ciągnikiem był Claas axion 850 z siku (do dziś go mam jest dla mnie bardzo cenny).Od 2010 roku notujemy praktycznie przez cały czas szybki rozwój.Na początku byliśmy nastawieni na chów bydła mlecznego w ilości 60 szt.W 2013 po kupnie Claas-a lexiona 480 podjęta została decyzja o rozwoju nowego profilu czyli produkcji roślinnej.

Sytuacja obecna:
Aktualnie posiadamy 600 ha ziem z czego 100 ha stanowią łąki i pastwiska a 500 ha przeznaczanych jest na uprawę zbóż kukurydzy na kiszonkę oraz marchwi.Posiadamy 10 ciągników 2 kombajny ,1 sieczkarnię.
Dziś przedstawię wam jeden z moich ostatnich nabytków czyli ciągnik Claas axion 850.
Rocznik :2015
Silnik: FPT o mocy 264km.
Przekładnia: przekładnia bezstopniowa CMATIC
Tuz : przód wom udźwig 5,8, ,tył wom udźwig 10 ton
Hydraulika:Instalacja hydrauliczna Load-Sensing z wydatkiem 150 l/min
Ciągnik pracuje u nas przy ciężkich pracach polowych
Co do modelu:Bardzo ładnie wykonany ciągnik maska,tylna szyba drzwi otwierane jest to jeden z moich najbardziej cennych modeli.




Zapraszam do komentowania :)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#3
Świetny model , mnóstwo szczegółów bardzo ładnie wykonany , tylko te fotele odstają od całości i trzeba by je pomalować , bo tak są strasznie plastikowe.
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#5
Witam dziś zaprezentuję wam model valtry 163t
Rocznik 2015
Silnik 167 KM (123 kW)
Przekładnia Direct
Tuz przód wom udźwig 4, ,tył wom udźwig 8,1 ton
Ciągnik pracuje u nas najczęściej przy transporcie,oraz przy sianokosach.
Producentem modelu jest Universal hobbies



 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#7
Świetny pomysł z tym wirtualnym gospodarstwem po przez które możesz prezentować swoje modele. No jestem ciekaw dalszej przezentacji. Ciągniki są świetne, mnóstwo szczegółów. Z wielkim zaonteresowaniem będę śledził Twoje poczynania. Gratuluję pomysłu(y)(y)(y). Przewidujesz jakieś scenki?
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#13
Witam dziękuję za komentarze.
Co do zanudzania landiniego no cóż nie mam na razie ciągnika o mniejszej mocy.
Dziś wam pokaże zrobionego własnoręcznie zetroa 5211
Model wyszedł w skali 1:25 (niestety)nie należy do gospodarstwa Ptak.Jeśli się nie sprzeda to przerobię go na jakiegoś większego zetora do skali 1:32.


 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
936 15 0
#15
Dobry. Widzę, że kolekcja się rozrasta powoli. Ładne te modele(y). Co do samoróbki to wygląda trochę jak złom jeżdżący po angielskich wsiach, więc dla mnie git(y) Broda ma rację pierwsza fotka wygląda najlepiej, prawie jak w realu z tym tłem(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 22

Podobne wątki