• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Woda gorska rzeka

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#1
Czy mozna gdzies znalezc opisy technik wykonania gorskiego strumyka/rzeki? Chodzi mi o cos takiego jak na zdjeciu - to screen z nowego katalogu Nocha. Wszystkie "wody" na makiete o kotrych czytalem to produkty ktore wylewa sie i czeka na zastygniecie. W jakis sposob uzyskac takie spienienie/falowanie?
 

Załączniki

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
#2
Ponoć Faller ma w swojej ofercie specjalny dodatek "wzburzający wodę".
Nic więcej Ci nie powiem - sam tego nie stosowałem, a "podpieram się" wypowiedziami "znawców" tematu ;)
 

Traker

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
ja bym to zrobił tak:
nalał przezroczystej żywicy epoksydowej, do koryta, i jakby już tężało(tak fajna 'gluta' była) założyłbym rękawiczkę gumową i takie wgłębienia palcem wyciskał
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#4
Zerknij to tutków na stronie woodlanda - tam pokazują jak zrobić np wodospad i inne takie fanaberie.
Z tym wodospadem to jest czadzior - lejesz "wodę" cienkimi strużkami na patelnię teflonową, jak zastygnie to zdejmujesz, doklejasz na makiecie, paćkasz trochę drugim rodzajem, który daje się zabełtać wykałaczką i takim pozostaje - tym tez robi się fale.
Dawno to oglądałem ale pewnie nic się nie zmieniło.
 
OP
OP
C

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#5
Water Effects od Woodlanda. To znam - nawet mam bo wodospad tez bedzie. Tak wlasnie planuje zrobic, ze dodam pare fal grzywaczy i w kamykach spienione wody ale myslalem ze to co ma Noch to jeszcze jakis lepszy patent bo tym Woodland'em to takiego efektu nie uzyskam. Na razie wylalem wode ale jak na gorska rzeczke to jakas bardzo spokojna jest :)
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#6
Moim zdaniem efekt znakomity. Latem podczas suszy tak wyglądają górskie strumienie.
Czy mozna gdzies znalezc opisy technik wykonania gorskiego strumyka/rzeki?
Tak - film Eisenbahn Romantik - 821 - Modellbau nach dem Vorbild der Natur - Gestalten von Gewässermotiven