• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Gniezno – Dni Pary Gniezno – 6-7 lipca 2019 r.

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
#7
Strona Parowozowni Gniezno to istny szum informatyczny.
2 lipca w ogłoszeniu dodanym 29 czerwca podano, że bilety na pociąg można odebrać 26 czerwca! (dzisiaj widzę, że poprawiono).
Zwątpiłem, kiedy właściwie ten pociąg pojedzie.
Wreszcie informację o rozkładzie jazdy pociągu wydłubałem z szumu informacyjnego plakatu.
Parowoz Gniezno Poznan 2019 07 07.png
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#8
Ale z tym "okupantem", to kolega Paweł chyba trochę przesadził. ;)
Zdecydowanie nie przesadziłem, nasz kraj kupują dwie hieny, watykańska i amerykańska, obie wysysają nas bez skrupułów, im prędzej sobie to uświadomimy tym prędzej podejmiemy walkę z okupantem, dziś zachowujemy się co najmniej dziwnie,ale to temat na inną dyskusję.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#9
Oho... Widzę że Modrzejewskiej pospinal się z Skpcem i teraz TOZK wkreca w swoje przekręty... No ładnie, ładnie...
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#11
@krzysieksn61 ni wiesz? Jak smiesz tak pisać? :eek: Modrzejewski zaprzeg cały sztab ludzi aby było, coś się działo itd etc.. A Ty w taki beszczebelny ;) sposób wytykasz błędy "kustiszowi" :oops: Oj będzie gniew bozy* :ROFL::ROFL::ROFL:

* celowo z małej litery.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#16
Dziękuję , ale bardziej mi zależało na relacji kolegów z forum, wygląda że zajęci dyskusją na temat wad kolejnych modeli zapomnieli o początkach ich hobby, o prawdziwej kolei.
Takie czasy, odwiedziłem wczoraj mój były klub, jeden z nowych jego członków miał odpalony internet na kompie, jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem że na stronie forum, ma wyłączony dział "Prawdziwa kolej" tacy są teraz modelarze, a miłośnicy nie lepsi.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
#17
Ta "impreza" zapewniam, że nie była aż tak godna uwagi aby gilac pół Polski dla niej... Ta są dni pary bez pary... Od ruskiego dzwonu jest para... Ot co.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
#20
Na głównych dniach imprezy, gdzie przytargano ciepłego Ty42-24 bez... korbowodów :cenzura: nie byłem, bo plan był na Żnin i Białośliwie. W piątek udało się jednak zwiedzić MD Gniezno i przyznaję warto było zatrzymać się na tą godzinę w Gnieźnie. Cały kompleks został ładnie obkoszony z traw, a młodzi wiekiem członkowie stowarzyszenia prężnie przygotowywali obiekty do imprezy. Cały kompleks oglądałem pierwszy raz i robi naprawdę ogromne wrażenie, jest gigantyczny nawet względem MD Katowice. Obiekty zachowane w świetnym stanie, bo te w moim rodzinnym regionie niestety tak nie mają szans wyglądać - wszechobecni fani recyklingu. Zajrzeć można było praktycznie do każdego obiektu... w szopie przygotowano wystawę, stoi tam też 409Da, ściągnięto sporo obrabiarek z jakiegoś likwidowanego zakładu, wiele tablic i pamiątek z okresu eksploatacji... jednak do stworzenia prawdziwej placówki muzealnej daleka droga. Gdyby tak faktycznie przenieść tam eksponaty z MuzKolu, to byłoby fantastyczne rozwiązanie! Mimo wszystko warto przy nadarzającej się okazji pospacerować po terenie i poczuć tamtejszy klimat. Poniżej parę ujęć...

Fragment zachodniej hali wachlarzowej:
201907051205.jpg

Fantastyczny budynek dyspozytora:
201907051213.jpg

Wnętrze jednej z hal:
201907051235-2.jpg

Piękne Beckery... jeden z dwóch kompletów, które namierzyłem na obiekcie:
201907051235.jpg

Wschodnia hala wachlarzowa:
201907051215.jpg

Intryguje mnie kwestia komina górującego nie tylko nad szopą, ale całą okolicą. Miał powstać w 1944 roku i pełnić funkcję... centralnego odprowadzenia spalin znad wszystkich stanowisk przeglądowo-naprawczych parowozów. Przyznaję, że okap odprowadzający spaliny nad dach, to nic nadzwyczajnego. Jednak, aby wyciągać, je do komina... jakoś ta historia budzi we mnie mieszane uczucia. Czy ktoś może to potwierdzić?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 32
Imprezy 6
Imprezy 15
Imprezy 27
Imprezy 0

Podobne wątki