• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Gliwice – MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei – 29-30 września 2018 r.

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Tak swoją drogą....to faktycznie, PIKO mogłoby się pokusić o specjalny torcik zrobiony z Pikowskich torów z Pikowskimi budynkami i Pikowskim taborem. Przecież Daniel mógłby im pomóc, a PIKO kasę ma. Taki tort 1mx2m (modułowy z 2 części) przykuwałby uwagę widzów... :)
Myślę, że mogliby nad tym pomyśleć.... :)
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Trochę bardziej imponująco? To znaczy jak? Pytam z ciekawości :) ?
Lepsza prezentacja produktów. Większe stoisko, porządnie oświetlone gabloty z luźniej ustawionym taborem i jego opisem, kilka przykładowych składów pociągów z podłączonym napięciem do toru co pozwoliłoby na włączenie świateł w lokomotywach i / lub oświetlenie wagonów, podkreślenie nowości, które mozna byłoby zaprezentować ma małej dioramce z kawałkiem tła i zieleni, udostępnić możliwość testowania funkcji sterowania cyfrowego, dźwięków itp .....
Do tego wszystkiego trochę dużych plakatów, ulotek, drobnych gadżetów i byłoby super(y)
W końcu jest to duża i znana u nas od pokoleń firma i niezależnie od wielu rożnych komentarzy na jej temat na tym forum, wydaje się być liderem rynkowym. Ja osobiście pamiętam Piko jeszcze ze składnicy harcerskiej, w której stała duża makieta zawsze otoczona tłumem gapiów i jestem pewien, że dziś wzbudza zapewne niemniejsze zainteresowanie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Ale to już chyba nie Elvis? ;)

A tak przy okazji: może by tak prezentujący fotki podawali informację o tym, co na tych fotkach pokazują? Przynajmniej nazwę makiety i jej autora(ów). W jednym z wpisów wyżej są pomieszane zdjęcia makiet H0e PMM i PKMK i jak ktoś nie zna tych makiet, to nie da się rozpoznać, która jest która. A to tylko przykład...
 

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
...cz. IV...
A przy okazji, nie wymagajcie opisów, które zdjęcia są z jakiej makiety.
Robię kilka przejść w ciagu dnia wokół makiet i staram się uchwycić fajne momenty z przejazdów taboru.
A skoro nie można rozróżnić czy to np. skala H0 czy TT, to by znaczyło, że albo w H0 się nie starają, albo w TT zrobili postępy, albo mamy dobre aparaty.

IMG_2730.jpg IMG_2733.jpg IMG_2734.jpg IMG_2738.jpg IMG_2739.jpg IMG_2741.jpg IMG_2744.jpg IMG_2745.jpg IMG_2748.jpg IMG_2751.jpg
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Ponieważ pan który był na stanowisku SMK Katowice - Krzysztof Kubicki nie wiedział jakiej firmy jest skład ICE3 to zadam to pytanie tutaj. jakiej jest firmy skład ICE3 z SMK Katowice ?
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Pewnie nikt z nas nie tęskni za PRL, ale zawsze oglądając makiety, dioramy itp ... z tymi lokomotywami, wagonami, samochodami osobowymi, ciężarówkami, aubusami i innymi pojazdami dochodzę do wniosku, że coś w nich jest :) i fajnie się to ogląda
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
Dla mnie te makiety przedstawiają realny świat w jakim żyłem,, to jest moja młodość, moje wspomnienia, coś, co przeżywałem i widziałem to osobiście. Ot, taka nostalgia.
Dodał bym tylko słowo prawie realny. Zieleń, drogi, budynki kolej jest rzeczywiście świetnie odwzorowana, ale samochody nie do końca. To że nie mają kierowców, to jeszcze można zrozumieć, ale brak tablic rejestracyjnych dyskwalifikuje taki moduł z pełnego realizmu.
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
To może by to poprawić?
Mafo by przygotował takowe tablice a właściciel zamontował?
Potem razem z piwkiem w ręku by podziwiali wspólne dzieło?
Czy za bardzo mnie poniosło?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
Mafo by przygotował takowe tablice a właściciel zamontował?
Potem razem z piwkiem w ręku by podziwiali wspólne dzieło?
Czy za bardzo mnie poniosło?
Nie poniosło Cię. Jest taka darmowa czcionka - Arklatrs, która pozwala na stworzenie sobie tablic rejestracyjnych. Kiedyś wrzuciłem ją do zasobów, ale po przenosinach forum załącznik zniknął, a aktualnie nie ma możliwości dodać pliku z czcionką. Także pozostaje ściągnąć ją sobie z internetu, zainstalować i w programie tekstowym typu Word można tworzyć własne tablice rejestracyjne. :)

Jeszcze niedawno były kalki z rejestracjami dostępne w sklepie kalkomanie.com, ale ostatnio z wielkim żalem pożegnaliśmy właściciela sklepu i nie wiadomo czy jeszcze te kalki będą dostępne. Może...