• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Gliwice – MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei – 29-30 września 2018 r.

OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Harmonogram imprezy „Miniaturowa”
w dniach 28.09-30.09.2018


28.09.2018 – dzień techniczny – instalacja
12:00 – otwarcie bramy wjazdowej do PLG3 Hali Małej Areny dla wystawców oraz Holu C dla wystawców komercyjnych.
12:00-15:00 – wniesienie i instalacja zabudowy stoisk – podestów scenicznych na płycie Małej Areny oraz na podłodze Holu C.
12:00-22:00 – rotacja aut dostawczych przed bramę i Hol C celem wyładunku kolejnych ekspozycji oraz odstawianie aut na wyznaczone miejsce parkingowe.
12:00-23:59 – montaż mechaniczny makiet modułowych.
13:00-18:00 – montaż zasilania do poszczególnych stoisk wystawienniczych od miejsc wskazanych przez Wynajmującego.
14:00-22:00 – rozstawienie stołów i krzeseł względem ustawionych stanowisk udostępnionych przez Wynajmującego.
16:00-23:00 – rozstawienie płotów lekkich i kordonów udostępnionych przez wynajmującego.
17:00-23:59 – układanie ekspozycji, testy jazdy i sterowania na makietach.
18:00-20:00 – kolacja w sali cateringowej dla części wystawców (którzy wcześniej ją zamówili).
13:00-23:00 – ustawianie, przyklejanie oznaczeń organizacyjnych – tablic informacyjnych, kierunkowych, oznaczeń stanowisk, oznaczeń ekspozycji, plakatów. Ustawianie ścianek działowych. Wykorzystanie ścianek lekkich udostępnionych przez Wynajmującego.
13:00-23:00 – wieszanie banerów na galerii, rozstawianie Roll-up-ów od partnerów wydarzenia.
13:00-20:00 – testy wyświetlania filmów reklamowych i informacyjnych na ekranie LCD 7m x 4m. Testy nagłośnienia Hali.
23:59 – jeśli już wcześniej prace montażowe nie zakończą się, o 23:30 zostaną przerwane, by przed północą zabezpieczyć i zamknąć pomieszczenia Holu C i Hali Areny.

29.09.2018 – 1 dzień imprezy
8:00 – otwarcie hali dla wystawców
8:00-10:00 – śniadanie w Sali cateringowej.
9:00-10:00 – pouczenie i odprawa organizacyjna dla zespołów obsługi informacyjno-porządkowej, sprzedaży i kontroli biletów, obsługi szatni.
10.00-18.00 – hala otwarta dla zwiedzających. Trwa obsługa stanowisk, sprzedaż i kontrola biletów, obsługa informacyjna, wyświetlanie filmów reklamowych na ekranie LCD 4m x 4m.
13:30-15:00 – obiad dla wystawców w Sali cateringowej, z którego korzystają rotacyjnie. Miedzy posiłkami wystawcy korzystają z Sali cateringowej celem napicia się kawy, herbaty lub wody mineralnej.
18.15-20.15 – kolacja w sali cateringowej dla części wystawców (którzy wcześniej ją zamówili).
21:00 – zamknięcie hali

30.09.2018 – 2 dzień imprezy i demontaż
8.00 – otwarcie hali dla wystawców
8:00-10:00 – śniadanie w Sali cateringowej.
9:50 – odprawa organizacyjna dla zespołów obsługi informacyjno-porządkowej, sprzedaży i kontroli biletów, obsługi szatni.
10.00-18.00 – hala otwarta dla zwiedzających. Trwa obsługa stanowisk, sprzedaż i kontrola biletów, obsługa informacyjna, wyświetlanie filmów reklamowych na ekranie LCD 4m x 4m.
13:30-15:00 – obiad dla wystawców w Sali cateringowej, z którego korzystają rotacyjnie. Miedzy posiłkami wystawcy korzystają z Sali cateringowej celem napicia się kawy, herbaty lub wody mineralnej.
18:00-20:00 – odstawienie płotów lekkich i kordonów
18:00-23:59 – demontaż i pakowanie do samochodów ekspozycji, demontaż banerów, pakowanie roll-up-ów
18.15-20.15 – kolacja w sali cateringowej dla części wystawców (którzy wcześniej ją zamówili).
19:00-23:00 – demontaż zasilania, demontaż zabudowy ekspozycji – podestów scenicznych.
20:15-20:45 – zebranie podsumowujące, prezentacja komisji konkursowej, wręczanie upominków i nagród.
21:00-22:00 – odstawienie stołów i ścianek lekkich.
przed 23:59 – opuszczenie i zdanie hali.




17.09.2018
SMK Katowice

P.S. Jak widzicie w piątek, jeśli prace montażowe nie zakończą się do 23.30, to zostaną one przerwane, celem zamknięcia hali o północy.
Proszę zatem, by koledzy z klubów TT oraz BGM byli na hali od godziny 12-tej. To pozwoli na sprawne wnoszenie i budowę makiet.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
https://rj.kzkgop.com.pl/news/i/780/

Gliwice – dodatkowa komunikacja miejska na czas imprezy „Miniaturowa Polska”
Data obowiązywania od: 29.09.2018 do:30.09.2018

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z organizacją imprezy pn. „Miniaturowa Polska”, w dniach 29 i 30 września (sobota i niedziela) zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa, która w celu łatwiejszej identyfikacji będzie oznaczona jako S11.
Linia będzie kursować w relacji okrężnej: Gliwice Hala Sportowa – Gliwice Dworzec PKP – Gliwice Hala Sportowa.
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
Leszku. Prosiłbym o jakąś konkretną listę wystawców wraz z opisem co będą prezentować. Do imprezy pozostał tydzień a ja nie wiem czy warto się wybrac czy nie. Nie wiem co kryje się pod tajemniczymi opisami na planie stoisk. Nie wiem też co poszczególne kluby/stowarzyszenia zaprezentują. Nie wiem także jacy wystawcy komercyjni sie pojawią u których chciałbym coś kupic lub zobaczyć na żywo nowości. Chyba powinniście takie informacje umieścić na stronie informacyjnej tej Imprezy.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Myślę, że warto.
Opis prezentacji klubów pozostawię im samym. Ja jako koordynator nie wchodzę w szczegóły prezentacji.
Jeśli idzie o wystawców komercyjnych, a w zasadzie sklepy to jak się można było zorientować z wpisu powyżej, będzie KOTEBI, będą też Świat Modeli z Rybnika, Jaga z Siemianowic Śląskich, Robo, ModArt, ja z Pomniejszone.pl oraz co nie jest żadną tajemnicą, PIKO, które pojawia się na wszystkich tego typu imprezach. Będą jeszcze inni, ale Ciebie raczej stoiska szkół czy spółek kolejowych raczej mało interesują. Młodych szukających pomysłu na przyszłość, bardziej.
Przede wszystkim trzeba mieć na myśli to, że impreza nie jest pomyślana jako targowa, a jako wystawa. A stoiska komercyjne są dodatkiem, a nie głównym punktem, który ma przyciągnąć publiczność.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Żeby utrzymać aurę tajemniczości, o której mówił jeden mój Kolega z Łodzi, pokażę Wam w tajemnicy coś, co otrzyma każdy z wystawców.
20180924_000105.jpg

Jest to nie byle co, bo odlewana jak parowozowa, niepowtarzalna, nie do nabycia, choć na pewno do podrobienia, okolicznkściowa tabliczka. Mam nadzieję, że pierwsza i nie ostatnia.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Witamy wszystkich uczestników Wystawy Miniaturowa Polska – Gliwice 2018.
W ramach tej imprezy odbędzie się konkurs dla wystawców niekomercyjnych w trzech kategoriach:
1. Najciekawsze stanowisko.
2. Najładniejsza makieta modułowa.
3. Najciekawsza ekspozycja.

W głosowaniu biorą udział zwiedzający, którzy swoje głosy będą oddawać na otrzymanych przy wejściu ankietach.
Wszystkie stanowiska, makiety i ekspozycje będą oznaczone w taki sposób, by ułatwić zwiedzającym dokonanie wyboru.

1. Konkurs na najciekawsze stanowisko dotyczy wszystkich wystawionych stanowisk niekomercyjnych, które zostaną zaprezentowane na wystawie Miniaturowa Polska. Każde ze stanowisk będzie miało porządkowy numer wypisany w kółeczku.

2. Konkurs na najładniejszą makietę modułową dotyczy tylko prezentowanych niezależnie od skali całych makiet modułowych bądź ich części stanowiących tematyczną całość (np. stacja, posterunek, pole kukurydzy, bocznica przemysłowa, etc.). Oznaczenia będą na kartach koloru czerwonego.

UWAGA:

Udział w tej kategorii mają zagwarantowany wszystkie całe makiety modułowe. Jeżeli jednak uczestnicy zdecydują się wyróżnić w układzie określony fragment makiety tworzący tematyczną całość, to prosimy o zgłoszenie tego faktu oraz podanie nazwy danego układu, jeżeli ktoś sobie będzie życzył, to można podać również imię i nazwisko właściciela, dane te zostaną zamieszczone na karcie z oznaczeniem danego układu.

3. Konkurs na najciekawszą ekspozycję dotyczy wystaw i prezentacji modeli, dioram, scenek, zbiorów, kolekcji itp., które nie są makietami modułowymi. Ekspozycje biorące udział w konkursie będą oznaczone odpowiednim symbolem na kartce koloru zielonego.

Za wcześniejsze przesłanie informacji do konkursu będziemy wdzięczni. Ponieważ ułatwi nam to znacznie pracę nad przygotowaniami.
Jeżeli to możliwe prosimy o dosłanie dodatkowych informacji (zgłoszeń) do środy
(26.09.2018).
Pozdrawiają organizatorzy.
 

Załączniki

OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Witam

W załączeniu przesyłam plany rozmieszczenia stanowisk na Małej Arenie i w Holu C z wymiarami i odległościami od ścian obiektu.

W kółkach nadane są indywidualne numery stanowisk na Małej Arenie. Oznaczenia stoisk będą na fryzach witryn i na fryzach stojących osobno na słupach 2,5 m wysokości w obrębie stanowiska. Jako oznaczenia stanowisk z makietami: Grupa TT, BGM i TMM będą stały pośrodku totemy 1m x 1m x 2,5m wysokości z czterema fryzami wokół.

Makiety modułowe i skala "1" osłonięte są wokół płotami lekkimi. Będą do dyspozycji nieopodal technicznego wejścia na Małą Arenę.

Mniejsze makiety, ekspozycje i zbiory są osłonięte kordonami (barierkami lotniskowymi, jak je nazywa Elvis) - na rysunku są zaznaczone czerwoną kreską obok stanowiska. Kordony, stoły i krzesła będą do dyspozycji w korytarzu głównego wejścia dla zwiedzających na Małą Arenę - pośrodku między trybunami.

Witryny zaznaczone są niebieskimi prostokątami. Stoły 1.5m x 0.75cm - szare prostokąty; podesty sceniczne pod rozkładane tory oraz ekspozycje modeli - fioletowe prostokąty.

Kolejka G PIKO na dywanie rozłożonym na podłodze w holu C osłonięta jest 8 szt. ławeczek.



Proszę wszystkim przekazać, co by wiedzieli, jak się mają rozstawiać.
Andrzej Wilk
 

Załączniki

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
826 15 0
Witam,
Niestety z powodu niedostępności Forum nie udało nam się zamieścić zdjęć jeszcze podczas trwania wydarzenia. Przed ukazaniem się pełnej relacji zamieszczam parę ogólnych planów z niedzieli.

MP1.jpg
MP2.jpg
MP3.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Był. Ja widziałem fragment makiety Lewina Leskiego Leszka Lewińskiego z częścią wąskotorową oraz makieta modułowa Staszewko z Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Mam kilka zdjęć tej drugiej, ale jeszcze nie są gotowe do pokazania.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Byłem w sobotę i niedzielę. Impreza według mnie była udana. Miałem okazję oddać swoje modele w ręce Elvisa celem "udźwiękowienia" i waloryzacji. Miałem przyjemność porozmawiać z panem Robertem ( ROBO Polskie Modele ) , także na temat planów produkcyjnych, zobaczyć pana Leszka Lewińskiego i jego Lewin Leski. Poza tym było wiele wspaniałych makiet z różnych stron Polski. Był pan Ryszard ze swoim Światem Modeli z Rybnika z modelem SM42 przygotowanym specjalnie na tę imprezę (jest jeszcze chyba do kupienia w sklepie), było Kotebi, AS Projekt, pomniejszone.pl , itd. Oczywiście było też PIKO z trochę skromnym stoiskiem jak na taką firmę.
Było także dużo atrakcji dla dzieci w każdym wieku ;-)
Impreza zrobiona z rozmachem i dobrą organizacją. Pewnie odezwą się także głosy, że to czy tamto nie zagrało. Według mnie, odwiedzającego, było wszystko OK. Miejmy nadzieję, że za rok II edycja będzie większa i lepsza pod każdym względem czego nam odwiedzającym, klubom, modelarzom i organizatorom życzę.
Dużo relacji jest na fejsie a i pewnie tu się niebawem pojawią ładne fotki ;-)
Trochę kasy też straciłem ;-)
Kto nie był niech żałuje ;-) a Leszkowi (Elvisovi) i jego współorganizatorom, sponsorom i wszystkim innym osobom zaangażowanym w organizację należą się wyrazy uznania i podziękowania ;-)
 
Reakcje
7 0 0
Przyłączam się do opinie @avecez impreza bardzo udana i nie żałuję wycieczki do Gliwic. Była to moja pierwsza impreza na którą się wybrałem, więc nie mam porównania z innymi, ale dla mnie wielki plus. Jedna tylko uwaga do organizatorów na przyszłość, lepiej oznakować strzałkami i opisami gdzie jest kasa i którędy do windy, aby zjechać na wystawę makiet. Ja trafiłem bez problemów, ale wśród ludzi słyszałem, że nie wiedzieli którędy iść, a miły człowiek na wejściu, który objaśniał gdzie, czasami był zajęty rozmową z innymi :)