• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Gliwice – MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei – 29-30 września 2018 r.

OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#62
Panowie. Na spotkanie inauguracyjne zostali zaproszeni reprezentanci klubów, które w naszej ocenie są w stanie SAMODZIELNIE zorganizować imprezę popularyzatorską - tylko oni mogą być pełnoprawnymi współorganizatorami, każdy w ramach swojego poletka, imprezy ogólnopolskiego znaczenia, a każdy w ramach swych możliwości, znajomości, preferencji, czy sympatii może wystawić się samemu, czy razem z jakimkolwiek klubem, stowarzyszeniem, osobami niezrzeszonymi i wszystkimi innymi, którzy chcą z nim współpracować. I tylko w takim układzie każdy inny klub, grupa i osoby niezrzeszone mogą zaistnieć we współpracy ze współorganizatorem, którego preferuje. Tu nikt nikomu nie narzuca, że ma akurat wystąpić pod egidą klubu katowickiego, krakowskiego, poznańskiego, czy sopockiego. Ponieważ nasza ocena, który klub jest samodzielny na pewno może być subiektywna, stąd na pierwsze spotkanie zapraszamy nawet przedstawicieli klubów, które kryterium samodzielności nie spełniają - spośród wszystkich takie gremium łatwiej będzie poprawnie wyłonić.

Do uczestnictwa w samej imprezie zapraszamy wszystkie kluby, w tym koniecznie GGM, "Piętrusek" z Oświęcimia, Miniko z Krakowa, sTTandard, N-orma z Warszawy, aktywistów z Kamienia Pomorskiego, jazdy okrakiem na kolejkach 5 cali, skali 1:10 i wielu, wielu innych, o których w tym momencie nie pamiętam lub nie znam - tylko pod jednym warunkiem - nastawienia na popularyzatorski charakter wystąpienia, bo nie jest to wewnętrzna impreza, jak np. Fremo. Po wyłonieniu komitetu organizacyjnego, zarówno komitetowi jak i klubom, grupom, osobom niezrzeszonym będzie łatwiej uzgodnić własne wystąpienie z wybranym samodzielnym współorganizatorem. Póki co i tylko tymczasowo wstępnie ten akces przyjmuje Katowicki SMK przez moją osobę. A jak dotąd tylko Łódzki KMK, Poznański KMK i Daniel-loko zgłosili mi swój akces w imprezie.
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#63
Se jeszcze raz zerknąłem na listę wybrańców i dwie rzeczy mi nie pasują.
Pierwsza, nie widzę GGM-u.
Druga, widzę niestety Nostalgię za Parą ze zlepkiem kupionych makiet, najczęściej mizernie wykończonych.
To jeszcze zaproście PMM ,jak to bez wiodącej grupy modelarzy, może się odbyć taka impreza.
Nie pomyliliście się chłopacy.
Ooo widzę że niestety odezwał się naczelny krytykant wszystkiego Paweł Radecki. Człowiek, któremu wolno obrażać na forum wszystkich bez żadnych konsekwencji. A ja pamiętam jak to kiedyś wychwalałeś NZP za popularyzowanie hobby. Ponieważ Twoim naczelnym argumentem w większości dyskusji jest stwierdzenie, że Ci co nic nie zrobili, nie powinni się odzywać, więc akurat w tej dyskusji skieruj to do siebie. Nie zorganizowałeś żadnej imprezy, stale narzekasz że się nie da, że nie ma chętnych do klubu. Ja tych imprez zorganizowałem ponad dwadzieścia, więc zrobiłem co nieco, aby zwiększyć zainteresowanie miniaturowym kolejnictwem.

Każdy działa w takich segmentach hobby w jakich się dobrze czuje. Jedni fotografują, inni filmują, opowiadają, malują, zbierają modele do gabloty w szafie. Są tacy co lubią tylko jeździć po makietach, inni je budować czy patynować tabor. Są tacy co piszą rozkłady jazdy, a sami w życiu nie zbudowali kawałka makiety. Jedni robią to lepiej inni gorzej. Ale nadal każda z tych osób ma hobby i pasję związaną z miniaturową koleją - najczęściej w skali 1:87. Ja na przykład zajmuję się tym: http://www.nostalgiazapara.pl/makiety/parowozownia-ostrow
Parowozownia Ostrów - opis makiety | Obrządzanie parowozu w Par. Ostrów | Obrządzanie zdjęcia i grafika | Funkcjonowanie Parowozowni Ostrów | Ogólny opis i charakterystyka parowozowni | Eksploatacja parowozów | Filmy z Parowozowni Ostrów
Praca przy opracowaniu tych materiałów jeszcze trwa dlatego intensywnie ich nie upubliczniam.

To, że ktoś kupuje makiety czy zleca ich budowę to nie jest żaden dyshonor. Skoro sam nie umiem tego dobrze zrobić - proszę o to innych.
A pisząc o "słabych makietach" obrażasz przy okazji kolegów, którzy te makiety wykonali. Na przykład stacje Radzymin, Makoszów, Padowo czy Parowozownię Ostrów, albo Wandowo Kaszubskie. Czy to są słabe i źle wykonane makiety - nie mnie oceniać.
http://www.nostalgiazapara.pl/makiety
W klubie są osoby które budują stacje i moduły szlakowe. Sporo już powstało i dużo obecnie się buduje.

Pogarda, jaka bije z Twojego tonu i Twojej wypowiedzi podobna jest do pogardy, którą sam zauważasz i krytykujesz u innych "wielkich" modelarzy.
Zawężanie kolejowego hobby związanego ze skalą 1:87 jedynie do grupy osób która buduje makiety lub patynuje składy jest nieuprawnione i to próba "zawłaszczenia" tego hobby.
 

aquirlan

Użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
32 0 0
#64
@Elvis - akurat sTTandard jako grupa jest chyba najliczniejszy w 1:120, o ogólnopolskim zakresie, a ludzie pod "egidą" sTTandardu zgromadzeni zorganizowali kilkadziesiąt różnych imprez. Pomijam fakt, że de facto tworzą polską normę dla wielkości TT. Raczej powinni być czynnym uczestnikiem w/w obrad, a nie "gościem" na imprezie.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#65
@Elvis - akurat sTTandard jako grupa jest chyba najliczniejszy w 1:120, o ogólnopolskim zakresie, a ludzie pod "egidą" sTTandardu zgromadzeni zorganizowali kilkadziesiąt różnych imprez. Pomijam fakt, że de facto tworzą polską normę dla wielkości TT. Raczej powinni być czynnym uczestnikiem w/w obrad, a nie "gościem" na imprezie.
Uczestnictwo w komitecie, jak w lidze, na przyszłość winno być systematycznie weryfikowane. Na pierwszy raz zapraszam na spotkanie założycielskie przedstawicieli tych klubów i gremiów, które w subiektywnym odczuciu już zaistniały w powszechnej świadomości ze względu na swój dorobek i dokonania na niwie popularyzacji kolejowego hobby.
Forum Modelarstwo.info skupia przede wszystkim osoby zainteresowane skalą H0. Uwierz mi, że przedstawiciele grup TT również zostali zaproszeni na to spotkanie i to osobiście przeze mnie. I mam od nich potwierdzenie przybycia na to spotkanie.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#68
Ooo widzę że niestety odezwał się naczelny krytykant wszystkiego Paweł Radecki. Człowiek, któremu wolno obrażać na forum wszystkich bez żadnych konsekwencji. A ja pamiętam jak to kiedyś wychwalałeś NZP za popularyzowanie hobby. Ponieważ Twoim naczelnym argumentem w większości dyskusji jest stwierdzenie, że Ci co nic nie zrobili, nie powinni się odzywać, więc akurat w tej dyskusji skieruj to do siebie. Nie zorganizowałeś żadnej imprezy, stale narzekasz że się nie da, że nie ma chętnych do klubu. Ja tych imprez zorganizowałem ponad dwadzieścia, więc zrobiłem co nieco, aby zwiększyć zainteresowanie miniaturowym kolejnictwem.

Każdy działa w takich segmentach hobby w jakich się dobrze czuje. Jedni fotografują, inni filmują, opowiadają, malują, zbierają modele do gabloty w szafie. Są tacy co lubią tylko jeździć po makietach, inni je budować czy patynować tabor. Są tacy co piszą rozkłady jazdy, a sami w życiu nie zbudowali kawałka makiety. Jedni robią to lepiej inni gorzej. Ale nadal każda z tych osób ma hobby i pasję związaną z miniaturową koleją - najczęściej w skali 1:87. Ja na przykład zajmuję się tym: http://www.nostalgiazapara.pl/makiety/parowozownia-ostrow
Parowozownia Ostrów - opis makiety | Obrządzanie parowozu w Par. Ostrów | Obrządzanie zdjęcia i grafika | Funkcjonowanie Parowozowni Ostrów | Ogólny opis i charakterystyka parowozowni | Eksploatacja parowozów | Filmy z Parowozowni Ostrów
Praca przy opracowaniu tych materiałów jeszcze trwa dlatego intensywnie ich nie upubliczniam.

To, że ktoś kupuje makiety czy zleca ich budowę to nie jest żaden dyshonor. Skoro sam nie umiem tego dobrze zrobić - proszę o to innych.
A pisząc o "słabych makietach" obrażasz przy okazji kolegów, którzy te makiety wykonali. Na przykład stacje Radzymin, Makoszów, Padowo czy Parowozownię Ostrów, albo Wandowo Kaszubskie. Czy to są słabe i źle wykonane makiety - nie mnie oceniać.
http://www.nostalgiazapara.pl/makiety
W klubie są osoby które budują stacje i moduły szlakowe. Sporo już powstało i dużo obecnie się buduje.

Pogarda, jaka bije z Twojego tonu i Twojej wypowiedzi podobna jest do pogardy, którą sam zauważasz i krytykujesz u innych "wielkich" modelarzy.
Zawężanie kolejowego hobby związanego ze skalą 1:87 jedynie do grupy osób która buduje makiety lub patynuje składy jest nieuprawnione i to próba "zawłaszczenia" tego hobby.
Nie lubię bezsensownych lub złośliwych polemik na tym forum, ale postanowiłem się włączyć w temacie grupy Nostalgia Za Parą. Dwa lub trzy lata temu (nie pamiętam dokładnie) w jednym z gdańskich centrum handlowych przez przypadek trafiłem na kilkuset metrowy pusty sklep, który miał oklejone szyby plakatami z pociągami. Ponieważ drzwi były otwarte, postanowiłem zajrzeć do środka, a tam na całej powierzchni zobaczyłem grupki dorosłych facetów i długie metry rozstawionych modułów. Każda z grupek robiła cos innego, jedni budowali skrzynki, cos tam skręcali i montowali, inni bawili się pociągami, a jeszcze inni rozmawiali na rożne tematy modelarskie. Po chwili podszedł do mnie przedstawiciel organizatora i zaczął opowiadać co oni tam robią, jak, kiedy itp ... pokazał makietę i widząc moje zainteresowanie zaprosił do wspólnej zabawy w trakcie ich cyklicznych spotkań i udziału w ich grupie, na co niestety czas mi nie pozwolił.
Wracając do tematu: to co było tam widoczne, to ogólny entuzjazm i pasja. Każdy robił na swoich skrzynkach coś innego, zapewne w ramach własnych możliwości i limitu, ale wygląd i poziom niektórych modułów był wysoki.
Zakładam, ze impreza, którą organizuje Elvis nie jest dla towarzystwa wzajemnej adoracji tylko szerokiej publiki, która chciałaby zobaczyć dużo i to w roznych stylach i wykończeniu, dlatego dajcie szanse wszystkim, a odwiedzający ocenią co jest najciekawsze ;)

Zakładam, ze nie zaśmieciłem tym wpisem wątku „Gliwice”, ale miałem ochotę to napisać i w razie czego proszę o jego usunięcie gdyby przeszkadzał ?:p
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#71
są tacy (a raczej wszyscy) co do "narodowej" tradycji nie dołączyli ..

Czyli co, nikt nie pije, a gorzelnie utrzymują się z dobrowolnych datków.
Odkleiłeś się Piotrze od rzeczywistości, picie wódki,defekacja, seks, nieczyste myśli,masturbacja, zdrada, obłuda i inne czynności przez Was biogtów negowane, są nieodłączną częścią życia każdego z nas, podobnie jak śmierć, udawnie że sie tego nie robi, nie widzi, nie akceptuje i jest się świętym to fałsz.

Wokół całej tej imprezy zbudowano otoczkę tajemniczości i elitarności, śmierdzi to na kilometr udziałem Prezesa Prezesów, lub jakiegoś oszołoma z pomrocznej, o co chodzi po raz kolejny pytam, ma ktoś odrobinę odwagi aby zaspokoić moją ciekawość.
I nie tylko moją, moich kolegów z klubu także.
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#73
Czyli co, nikt nie pije, a gorzelnie utrzymują się z dobrowolnych datków.
Odkleiłeś się Piotrze od rzeczywistości, picie wódki,defekacja, seks, nieczyste myśli,masturbacja, zdrada, obłuda i inne czynności przez Was biogtów negowane, są nieodłączną częścią życia każdego z nas, podobnie jak śmierć, udawnie że sie tego nie robi, nie widzi, nie akceptuje i jest się świętym to fałsz.

Wokół całej tej imprezy zbudowano otoczkę tajemniczości i elitarności, śmierdzi to na kilometr udziałem Prezesa Prezesów, lub jakiegoś oszołoma z pomrocznej, o co chodzi po raz kolejny pytam, ma ktoś odrobinę odwagi aby zaspokoić moją ciekawość.
I nie tylko moją, moich kolegów z klubu także.
Zebranie odbyło się zgodnie z planem. Wszystkie punkty programu spotkania zostały na jego początku przedstawione i w jego czasie zrealizowane. Uczestnicy spotkania podeszli bardzo optymistycznie do przedstawionych założeń. Zabrakło tylko dwóch gości z Łodzi, którzy zapowiadali się, że będą a w czasie spotkania nie odbierali nawet telefonów.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#74
Pewna nieścisłość, ja przyjechać nie mogłem, a nawet jako że nie jestem członkiem ŁKMK nie powinienem, zostałem wczoraj na spotkaniu klubowym poproszony o przekazanie organizatorom, że w związku z dalszym brakiem publicznych informacji na temat imprezy, tworzeniem pozorów elitarności, niezrozumiałym doborem uczestników(faworyzowanie gniotów i chłamu, pomijanie wartościowych makiet) postanowiliśmy odwołać swoje uczestnictwo w tej imprezie.

I proszę pamiętać iż jestem tylko posłańcem.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#75
Szanowni Koledzy. Jak czytam tę dyskusję, to chwilami przypomina mi sie Wyspiański i pewien fragment z Wesela.
Ktoś, kto coś organizuje, a do tego zdobywa fundusze na pokrycie części wydatków, - jak rozumiem, ma prawo do określenia pewnych warunków brzegowych. Ma pewną wizję takiej imprezy i dąży do jej realizacji. Ta dyskusja będzie miała więcej sensu już po imprezie, aby wyciągnąć wnioski na przyszłość. Wtedy też okaże się, co było dobre, co nie wyszło, czego brakowało i należy dodać, a z czego w następnej edycji zrezygnować.
Nie da się pogodzić wszystkich wizji i uznać wszystkich argumentów. Jedni muszą więc coś wybrać, a inni to zrozumieć.
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#76
Może trochę nie w temacie. ale ... Nie piszę tego do nikogo osobiście, ale czasem zadziwiają mnie meandry jakimi biegną myśli uczestników tego forum. Przeczytałem informacje z tego działu dotyczące kilkunastu imprez. Zwykle plakat i ogólne zaproszenie. Czasem kryteria, jakie należy spełnić, chcąc wziąć udział w imprezie. Na tym tle informacje przekazane przez Elvisa dotyczące czasu, miejsca (ze zdjęciami) i klubów zaproszonych do współpracy są dużo szersze niż w postach większości imprez.
Jak czytam, jeszcze przygotowania nie zaczęły się na dobre a już dwa kluby wycofały się. Rozumiem, że otrzymały zaproszenie, ale z jakiś powodów zrezygnowały. Powód wycofania się jednego klubu znamy to " tworzeniem pozorów elitarności, niezrozumiałym doborem uczestników (faworyzowanie gniotów i chłamu, pomijanie wartościowych makiet)". Wybaczcie, ale brzmi to jak "Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy....."
Pozdrawiam.
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
#77
Jak czytam, jeszcze przygotowania nie zaczęły się na dobre a już dwa kluby wycofały się. Rozumiem, że otrzymały zaproszenie, ale z jakiś powodów zrezygnowały. Powód wycofania się jednego klubu znamy to " tworzeniem pozorów elitarności, niezrozumiałym doborem uczestników (faworyzowanie gniotów i chłamu, pomijanie wartościowych makiet)".
Pisząc to sugerowałeś się wpisami na Forum. Ten drugi klub, o który Ci chodziło to najprawdopodobniej my , czyli Górnośląska Grupa Modelarska. Otóż nie zostaliśmy zaproszeni do udziału w gliwickiej imprezie. Co więcej podczas rozmowy z jednym z organizatorów z ramienia katowickiego SMK dano nam do zrozumienia, że nasze dokonania nie kwalifikują nas do uczestnictwa w imprezie w Gliwicach. Nie mamy o to do nikogo żadnych pretensji. Najprawdopodobniej osoba owa miała całkowitą rację.
Nie chcemy podczepiać się pod inne kluby aby zaistnieć za wszelką cenę, więc na zebraniu grupy podjęliśmy taką, a nie inną decyzję.
Na dzisiejszym spotkaniu Górnośląska Grupa Modelarska podjęła decyzję iż w tym roku nie bierze jakiegokolwiek udział w tej Imprezie.
Tym samym zamykamy wszelkie dyskusje i spekulacje na temat udziału GGM w imprezie Gliwice - MINIATUROWA POLSKA - Świat wokół kolei
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
#78
@MISIONT. Bardzo fajnie napisane. Do rzeczy, na temat i bez wycieczek osobistych ani dopisywania teorii o opcjach politycznych preferencjach seksualnych czy układach mafijnych. Pozdrawiam
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#80
Przeczytałem odpowiedź GGM - bardzo konkretna i rzeczowa. Jeżeli to prawda, a nie mam powodu aby w to wątpić, to zmienia to postać rzeczy.
Może forum powinno służyć do wymiany tego typu uwag i w takim stylu bez półsłówek i liczenia na wiedzę lub domyślność czytających. Z drugiej strony powinna być otwartość i przejrzystość działań organizatorów czyli tak zwana transparentność, która zawsze dobrze służy wszelkim działaniom. Ale jestem starym idealistą i pewnie nie mam racji.
Ciekawe dlaczego akurat ta impreza budzi tyle emocji. Chwilami wygląda to tak, jakby za plecami modelarzy czaili się biznesmeni.