• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Gliwice – MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei – 28-29 września 2019 r.

Reakcje
2.460 78 2
Ja tylko z jednym pytaniem - co to za transportery na wąskim torze (na zdjęciu stoją na nich wapniarki)? To model seryjny, czy ktoś specjalnie wykonał te modele? Jeśli specjalnie, to z której wąskotorówki pochodzą?
Transportery firmy Liliput. Skład piotrkowskiej KD. Oczywiście trzeba go troszeczkę dopracować.
 
Ostatnio edytowane:

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
819 15 0
Niestety czas szybko minął i chociaż spedzałem w Arenie od piątku po 16 godzin, to wydaje sie to krótką chwila (taka nostalgia mnie opadła, chyba ze zmęczenia). Dziękuje wszystkim wystawcom za włożone zaangażowanie! przepraszam za własne niedociągniecia.
Hala wprawdzie szybko opustoszała ale mam nadzieje, że wspomnienia pozostaną na dłuże. Choćby przez zdjęcia na tym Forum.
koniec 1.JPG
koniec 2.JPG
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Impreza bardzo udana. Dziękuję.
Fajnie że jest w Gliwicach ponieważ od domu mam tylko pół godziny ;-) .
Tylko następnym razem muszę wziąć ze sobą z 10 tys. peelenów ;-) , może starczy ;-)
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
To co pokazał na fotkach Brejlovec pokazuje tylko ogrom wysiłku, pracy i fascynacji - zauważając efekt w postaci relacji końcowych, przeważających (!!!) opinii czy fotek. Zaprawdę, nisko chylę czoła(y)(y)(y)(y)(y) i składam ukłon głęboki Organizatorom przedsięwzięcia:)
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
A tak z ciekawostek to Remaj dołączył do ekipy Piko Polska. Drużyna pierścienia(Grzesia) się powiększa by walczyć z ciemnymi mocami Robo i Roco;)
Wielebny Remaj się sprzedał, zgroza, ciekawe czy z powodów ideologicznych czy tez zwykłych merkantylnych.
Bardzo ciekawe co napisaliście :niepewny: - nic mi na ten temat nie wiadomo, abym dołączył do ekipy PIKO Polska i tym samym "się sprzedał" :rolleyes: . Nie wiem skąd takie informacje :confused: , chyba że są to tylko Wasze domysły niczym nie potwierdzone i bez sensu rozpowszechniane o_O . Zanim się coś takiego napisze dobrze jest się chociaż zapytać jak sprawa ma się naprawdę moi mili :ostrozny: .
No i niestety kicha w wykonaniu Piko, kuszetka z siedzeniami bo by trzeba było formę zmienić i Chińczycy by za długo składali i by koszty wzrosły. To są słowa ich przedstawiciela nic sam nie zmieniałem. Ktoś tu chyba chciał udawać Tilliga i ich kuszetki z siedzeniami, nowa forma i zrobione z takim uproszczeniem, jakby nie wiedzieli o komentarzach odnośnie wyrobu Tilliga.
W tym przypadku chyba również mija się Pan z prawdą. Szkoda, że mimo iż był Pan na stoisku i dowiedział się co znajduje się w wagonie to co innego napisał na forum. Otóż z tego co mi wiadomo to w wagonie jest zmienione wnętrze, o czym świadczy chociażby przedział służbowy dla obsługi pociągu. Ponadto w przedziałach są imitacje łóżek, ale jak ktoś słusznie zauważył, są one w wersji "dziennej", to jest złożone. Nie wiem dlaczego producent owzrował je tak, a nie inaczej. Z modelami tych wagonów nie mam nic wspólnego, a PIKO dostosowuje swój produkt do potrzeb największej grupy swoich docelowych/potencjalnych klientów, więc albo się do nich nie zaliczamy albo producent pewne tematy sobie odpuszcza i nie spełnia naszych oczekiwań. Przydałoby się przy okazji uwagi o "kisze w wykonaniu Piko" dodać, że wagon restauracyjny też ma prawidłowo odwzorowane wnętrze, ale jak się chce przedstawić coś w złym świetle to przecież można pominąć walory i nie przedstawić sprawy obiektywnie.
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Członkowie Sopockiego Klubu Modelarzy Kolejowych szczęśliwie wrócili do swojego nadmorskiego miasta, pokonując łącznie tam i z powrotem ok. 1100 km, dotarliśmy do domów ok. 2:15 w nocy. Czy warto było? Bez dwóch zdań odpowiem, że TAK! Impreza na najwyższym poziomie, za co Organizatorom należą się wyrazy uznania. Dziękujemy za zaszczytne II-gie miejsce za Najładniejszą Makietę Wszechczasów dla stacji "Kaliska" - nie ukrywamy, że w przyszłym roku powalczymy o tę złotą "1". Podziękowania dla grupy modelarskiej PMMH0, z którą mieliśmy zaszczyt utworzyć ciekawy układ makiety. Rozkład jazdy - pomimo kilku technicznych usterek - został w pełni zrealizowany. Udało się wykonać tylko kilka fotografii, które obok wspomnień zostaną jedyną pamiątką z tej imprezy ...
DSC_1939.JPG
 

Załączniki

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
... ciąg dalszy ...
 

Załączniki

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
819 15 0
Chcę na tym Forum podziękować Panom z CTL, którzy na prawdę z dużym poświęceniem, starali jak najwiekszej liczbie odwiedzajachym choć na chwilę dać możliwość poprowadzenia "prawdziwej" lokomotywy (BR189). Symulator był cały czas oblegany.
Jest to pierwszy w Polsce, w pełni mobilny symulator, który umożliwia szkolenie maszynistów w terenie.
Wprowadzenie symulatora do hali okazało sie nie małym wyzwaniem, gdyż "sportowa podłoga" na ograniczaną nośność i aby jej nie zarwać musieliśmy podkładać płyty metalowe i OSB. Finalnie się udało i za pomoc dziękujemy obsłudze Areny Gliwice.
CTL1.JPG
CTL2.JPG
 
Reakcje
37 24 8
Podziękowania dla Adama który jako jedyny uzasadnił dlaczego wkleił fotki. Na dodatek zrobił to w sposób pozwalający czytać forum przez ludzi mających wolny internet . Czyli wstawił miniaturki. Serdeczne dzięki. Większość niestety wrzuca całe fotki w treść i przewinięcie strony trwa wieki.
Impreza bardzo dobra i ładnie zorganizowana. Wykłady mają sens tylko chyba muszą być lepiej przygotowane. Ale to początek więc też dziękuję nawet za super długą i nudną reklamę Wilka.
Główne spstrzeżenie to istnienie Polsce i za jej granicami skali tt i to na super poziomie. Drugie to nierozróżnialność makiety pmm i fremo. Tak samo ładne i tak samo mało po nich jeździło. Pmm chyba wygrywa posiadaniem sygnalizacji.
Gratuluje organizatorom . Znajomi zaproszeni do obejrzenia w sobotę wszyscy pojechali jeszcze raz w niedziele bo po jednym dniu czuli niedosyt oglądania. A to świadczy o społecznym zapotrzebowaniu na takie fajne imprezy.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Widzisz Sławomir, jeden woli ogórki, a drugi ogrodnika córki i na przykład ja, nie lubię miniatur. W pozostałych sprawach się z Tobą zgodzę.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
Na wielki plus zwrot kosztów kosztów dojazdu z makietą dla wszystkich wystawców spoza Gliwic, czyli jak się chcę to można.
Jako wystawcy Wąskotorowej Kolei Polowej żadnego zwrotu za dojazd nie otrzymaliśmy.
Pod względem organizacyjnym całość zapewne na dobrym poziomie, poza panem, który zajmując się skalami większymi nie stanął na wysokości zadania.
Nie chciałbym tu wypisywać popełnionych nietaktów przez tego koordynatora ale jest faktem, że zostaliśmy potraktowani jak piąte koło u wozu.
Skoro organizatorom nie zależy na takiej atrakcji, to może na przyszłość zastanowić się czy takowa jest potrzebna.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Główne spstrzeżenie to istnienie Polsce i za jej granicami skali tt i to na super poziomie.
Ciekawe spostrzeżenie, zakładam, że nie śledzisz polskiego forum TT, inaczej byś wiedział istnieniu sporej społeczności TT w Polsce.. Ale mniejsza o większość. Pozytyw za miłe zaskoczenie ;-)
Drugie to nierozróżnialność makiety pmm i fremo. Tak samo ładne i
Ujmijmy to tak: czasy gdy jedyną makietą modułową była PMM i "wszyscy" się do niej ślinili, minęły już kilka lat temu - wraz z pojawieniem się, innych niż pomorska, grup modelarzy. Ostatnio tych grup jest jakiś wysyp, Co widać po makietach ;-)
tak samo mało po nich jeździło.
:)
 

poziomek72

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
NAMR
Reakcje
76 3 0
A gdzie była makieta Fremo? Z Fremowców był tylko Kraków.
Fremo czy PMM a co to za różnica . Liczy się tylko wykonanie makiety i dobra zabawa . Najlepszym przykładem jest to że na makiecie PMM była stacja Klecza wykonana w standardzie Fremo , a na makiecie TMM+ przyjaciele były moduły na profilach PMM. Większość z nas modularzy i tak ma powiercone dodatkowe otwory do łączenia tych dwóch systemów.
Z Krakowskiej ekipy członkiem Fremo byłem tylko ja ,ale prawda że budujemy w tej normie:D
Ogólnie impreza bardzo udana ,tym bardziej że 1 miejsce zajęła makieta naszego kolegi Sławka.

Pozwolę sobie w imieniu Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych serdecznie podziękować organizatorom za trud włożony w zorganizowanie tak wielkiej imprezy i to jeszcze w międzynarodowym towarzystwie.Kolejne podziękowania dla Krzysztofa z TMM za ogarnięcie naszego kawałka makiety jako koordynator:cool: Do zobaczenia za rok.