• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Gliwice – MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei – 28-29 września 2019 r.

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Paweł, ale jak to? Grupa TT zgłasza makietę, w skład której wchodzą moduły czeskie i słowackie i niemieckie, a organizator im mówi, ze nie mogą uczestniczyć? Co stało na przeszkodzie wstawienia czeskich, słowackich i niemieckich modułów w makietę Ho?
 
Ostatnio edytowane:

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Impreza zrobiła na mnie wrażenie. Było tam tyle rzeczy, że dla każdego coś się znalazło i to się chwali. TT-tka ma się według mojego skromnego zdania lepiej u naszych południowych braci niż u nas, gdzie zdecydowanie dominuje H0 - i trudno się dziwić, biorąc pod uwagę ilość dostępnego typowo polskiego taboru. "Jedynka" owszem ustawiona "w kąciku", ale popatrz na poziom wykończenia makiet H0 i TT-tki a ich, nie umniejszając wkładowi pracy, pewnie o wiele prościej było tam umieścić jedną makietę niż "upychać" modułowe z innych wielkości. Niepopularna wielkość, robiąca wrażenie, ale ilu ludzi stać aby w nią "wejść"? Szczerze mówiąc, dla mnie wystawa super, mam kilka dla porównania, ale może nie uczestniczyłem w " naj, naj, naj"?:X3:
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
Pojechałem na chwilę a zostałem do dziś. Powrót makabryczny prawie 5h. Ale nie żałuję. Fajnie było to zobaczyć na własne oczy, obsługiwać stację czy poprowadzić skład a przy tym pomóc ;)
Cieszę się też że znowu mogliśmy się zobaczyć i "ubawić" jak za każdym razem :)
Pozdrowienia dla wszystkich i gratulację za organizację.

PS.
Czekam na wyliczenie za przejechanie tych 40 cm ;)
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
Impreza bardzo udana, ogrom imprezy naprawdę robi piorunujące wrażenie. Dużo ciekawych składów i modelarskich akcentów dających możliwość popisu fotografom. Ode mnie kilka fotek, fajnie się było spotkać, pogadać i pobawić wspólnie, bo to w tym wszystkim najważniejsze, każdy ze sobą potrafił kulturalnie poprowadzić konwersacje, nie ważne czy był ze skali H0, TT, czy też "jedynka", nawet lego. Toć wszystkich nas jednoczy kolejowa pasja, a skala jest tylko wyznacznikiem kto ile ma miejsca w mieszkaniu ;)
DSC_0077.JPG
DSC_0084.JPG
DSC_0085.JPG
DSC_0090.JPG
DSC_0093.JPG
DSC_0116.JPG
DSC_0119.JPG
DSC_0121.JPG



Pozdrawiam serdecznie uczestników i organizatorów
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
To taki trzeźwy głos w sytuacji gdy wszyscy nieomal popuścili z zachwytu.
Wszystkie opinie pozytywne, już to rodzi podejrzenie że to manipulacja.
Nie wszyscy tylko Ci, którzy się odezwali. Nie byłem, nie oceniam. Może za dwa-trzy lata uda się na tą imprezę pojechać z własną skrzynką. Więc niech się kręci. Ja trzymam kciuki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
czy to prawda że na imprezie pod znaczącym tytułem w którym pojawia się nazwa kraju powstajacego z kolan, dominowali Czesi i Słowacy z TT-ką
Moim zdaniem nieprawda. Faktem jednak jest, że w TT-ce były moduły z Czech i Słowacji, a także z Niemiec i Węgier, zresztą bardzo ładnie wykonane. Powiedziałbym, że w TT dominowali goście zagraniczni, choć polskich modułów, równie dobrze zrobionych, też było sporo. Ale w całości to jednak H0 było więcej, a tu już wszystko było rodzime. I pomijając sarkastyczny ton wypowiedzi kolegi Pawła, to faktycznie szeroka obecność gości zza granicy może nieco dziwić, biorąc pod uwagę deklarowany charakter imprezy, związany z jej tytułem: "Polska w miniaturze". Ale podobnie było w zeszłym roku...

A sama impreza jak dla mnie, bardzo udana, choć parę uwag też by się znalazło. Ale o tym może kiedy indziej...
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
Gratuluje organizatorom i uczestnikom świetnej imprezy. (y)
Należy docenić, że jest to impreza dedykowana tylko modelarstwu kolejowemu.
Poziom wykonania makiet były przeważnie wysoki. Tabor ciekawy.
Nie tylko było co oglądać (podglądać), ale również oferta handlowa była ciekawa.
Atmosfera na sali super. Przy okazji, dziękuję wszystkim za ciekawe rozmowy.
Choć nie byłem uczestnikiem imprezy, to z rozmów z uczestnikami wywnioskowałem, że są z niej zadowoleni.
Myślę, że i odwiedzający powinni podzielać to zdanie.
Mam nadzieje, ze za rok znów będzie okazja do spotkania w tym przyjaznym miejscu.
 
Ostatnio edytowane:

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
Organizacyjnie - wszystko na europejskim poziom

Super miejsce, oznaczenie stoisk i ekspozycji - bez zarzutu. Na wielki plus zwrot kosztów kosztów dojazdu z makietą dla wszystkich wystawców spoza Gliwic, czyli jak się chcę to można. Jeśli były jakieś niedociągnięcia, to nie z winy organizatora (hotel nie spodziewał się chyba takiej kumulacji gości do jednoczesnego zakwaterowania).

Prezentowane makiety - na wysokim poziomie. Oczywiście zdarzały się czasami wpięte w układ moduły "work in progress", ale jakoś nie rzucały się one szczególnie w oczy; Szkoda, że niektóre naprawdę fajne segmenty znajdowały się w miejscach, w których nie można było docenić (z punktu widzenia publiczności) wszystkich walorów (mam tu na myśli bocznicę wojskową Sławka Formelli oraz stację Grabowo Pomorskie, której "do publiki" wystawiono tył wachlarzowej parowozowni, a nie front z obrotnicą);

Kilka makiet H0 widziałem po raz pierwszy na żywo i chylę czoła przed kunsztem ich twórców. Mam tu na myśli przede wszystkim stację Czudec (zasłużone nagroda za najlepszą makietę), stację Kaliska (tu naprawdę wielkie brawa za własnoręcznie wykonane budynki wraz z wnętrzem); posterunek Ludwikowice (jestem pod wielkim wrażeniem "ściany lasu") oraz segmenty z familiokami modelarzy z GGM (naprawdę fantastyczny, miejscowy projekt);

H0e to nie moja bajka, ale wrażenie robiły segmenty H0e z nowoprezentowanymi segmentami "Cisna" - jednak tło i oświetlenie robią swoje.

TT to jeszcze mniej moja bajka, ale kilka modułów przykuwało uwagę niebanalnością motywu i jakością wykonania,szczególnie podobał się węgierski segment z biwakiem i jeszcze jeden (chyba niemiecki) z plantacją chmielu; Nie można też pominąć bardzo ładnej, pięknie oświetlonej i wyposażonej w tło makiety MODARTu;
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Organizacyjnie - wszystko na europejskim poziom...... ........... ..........
Super miejsce, oznaczenie stoisk i ekspozycji - bez zarzutu Nie można też pominąć bardzo ładnej, pięknie oświetlonej i wyposażonej w tło makiety MODARTu;
Czy naprawdę trzeba się w tym przedsięwzięciu dopatrywać jakiegoś "czegoś"? Sam nie wiem... promowania, uwielbienia, "że wszyscy nieomal popuścili z zachwytu"? Tak zwyczajnie, fajna impreza i już(y). Nie ma co "smędzić i marudzić". A może ktoś usuwa niepochlebne wpisy? ... Litości... Trochę fascynacji i obojętnego spojrzenia. Inaczej wszystko będzie do bani, źle i nie tak:(
 
Ostatnio edytowane:

JRobert

Aktywny użytkownik
Reakcje
83 1 0
Ja tylko z jednym pytaniem - co to za transportery na wąskim torze (na zdjęciu stoją na nich wapniarki)? To model seryjny, czy ktoś specjalnie wykonał te modele? Jeśli specjalnie, to z której wąskotorówki pochodzą?
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
Babie-lato widać... Cóż, jesień idzie, nie ma na to rady....;):)
To nie babie lato tylko sieci pająków które nas w piątek za obra... znaczy za telebim chciały wciągnąć :)
Ogólnie całość super, chociaż były też moduły niewykończone. Od góry rozumiem że nie wykończone ale poobgryzane i uciaprane częściowo pędzlem boki można było zasłonić. Chociaż to nie moje klimaty to na mnie największe wrażenie zrobił eszelon i bocznica wojskowa, pomysł mega a wykonanie... też mega :)
IMG_20190928_134717.jpg IMG_20190928_134729.jpg IMG_20190928_134746.jpg IMG_20190928_134805.jpg IMG_20190928_134825.jpg IMG_20190928_134835.jpg IMG_20190928_134853.jpg IMG_20190928_134906.jpg IMG_20190928_134913.jpg IMG_20190928_134933.jpg IMG_20190928_134958.jpg IMG_20190928_135009.jpg IMG_20190928_135014.jpg IMG_20190928_135020.jpg IMG_20190928_135029.jpg