• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Gliwice – MINIATUROWA POLSKA – Świat wokół kolei – 28-29 września 2019 r.

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#42
Kapitanie! Dostrzegłem we wpisie irytację, a może nawet złość. Przykro mi, bo przecież nie napisałem niczego obraźliwego. Przytoczyłem tylko przykład zgodności zapowiedzi z planowaną rzeczywistością.
Rzeczywiście "dałem głos" choć nie jestem organizatorem imprezy. Zostałem jednak (a dla mnie to wielki zaszczyt) zaproszony aby poopowiadać na seminarium jak moglibyśmy się bawić w maszynistów i dyżurnych ruchu aby było to bezpieczne dla naszego drogocennego taboru i makiet, a przy okazji przybliżało nas do prawdziwej kolei. Czytam więc częściej ten wątek i natrafiłem na zdanie napisane przez Ciebie, z którym pozwoliłem sobie się nie zgodzić, bo biorąc pod uwagę już same tylko modele Kolegi SD można śmiało napisać, że należą one do elitarnego klubu dzieł wybitnych. To wszystko.
PS Odmienne zdanie, czy kąśliwe słowo to nie jest agresja wśród choć trochę znajomych. Postanawiam więc dorzucić przyrównanie do psa (wszak przyjaciela człowieka) do grupy przekomarzanek, bo inaczej byłoby mi bardzo smutno.
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.272 28 2
#43
Jako laik mam pytanie co do dwóch pierwszych punktów wymienionych atrakcji na plakacie.
Jestem przekonany ze to nieprawda lub manipulacja, ponieważ z pewnością są makiety i modele ciekawsze od biorących udział w imprezie, druga linijka informacja w niej zawarta sugeruje iż właśnie nie ma lepszych bo te naj, będą w Glwicach.
To socjotechniczny bełkot, jeśli nawet tak będzie okaże się to po imprezie, widzę że uczycie się od najlepszych, Mateuszek Kłamczuszek byłby z Was dumny.(y)
Polska
Mieszkam w Polsce
Mieszkam w Polsce

Mieszkam tu, tu, tu, tu...
Nawet czytając hobbystyczne forum modelarskie, które pozwala oderwać się od codzienny trudów trzeba trafiać na frustratów. Do znaków interpunkcyjnych uwag brak? O narodzie! To ja napiszę, że cieszę się na tą niezwykłą okazję umożliwienia mi zobaczenia fantastycznych modeli i modułów, które po prostu są najlepszymi w kraju. I nie interesuje mnie, czy klub X, albo pan Y ma w szafie coś lepszego, bo nie taka jest idea tej imprezy. Na domiar 99,99% zwiedzających Twoje przemyślenia raczej rozbawią, albo wprawią w zdumienie. Raduje się, że impreza urasta do coraz wyższej rangi i się rozwija. Na Jelcza 043 cieszę się równie mocno! Najpewniej w przyszłości atrakcji będzie jeszcze więcej. Wspaniale, że komuś się chce i Kowalski z Nowakiem weźmie w tym udział, a nasze hobby zyska na popularności! A tym, co to pierdoły przysłaniają radość z realizacji pasji mówię stanowcze nie!
 

Brejlovec

Moderator Działu Imprezy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
SMK Katowice
Reakcje
819 15 0
#46
W dniu dzisiejszym ZTM opublikował na swojej stronie rozkład jazdy linii S11, która podobnie jak w zeszłym roku, zapewni komunikację pomiędzy dworcem PKP Gliwice a Hala Arena. Link do strony ZTM:
https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1-s11/45476/0/158684/day-20190928/
Przykładowo podaję odjazdy spod dworca PKP w Gliwicach

Zobacz załącznik 674834
W tym roku bezie możliwość wsiadania do autobusu na obydwu przystankach (nr 1 i 4) znajdujących się w obrebie dworca PKP Gliwice:
Zobacz załącznik 674835
Rozkład jazdy z wymienionych przystanków w załączonym linku

Kazik Miga
Zgodnie z poprzednią informacją, dla przybywających na Miniaturową Polskę koleją, będzie zorganizowane autobusowe wahadło (linia specjalna S11), które dowiezie odwiedzających spod Dworca Kolejowego Gliwice do Hali Arena. Przystanek autobusu będzie się znajdował na ul. Getta Warszawskiego, obok budynku Poczty Polskiej. Autobusy będą jeżdziły zgodnie załączonym poprzednio rozkładem.

1569491726283.png
 
OP
OP
Elvis

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#47
Impreza jest jest robiona przez Tych którzy chcą w niej uczestniczyć i dla Tych, którzy chcą w niej uczestniczyć.
Na wystawie są prezentowane przez Nich najładniejsze i najciekawsze makiety.

Poniżej aktualne rozstawienie makiet, po uwagach i korektach.


Miniaturowa2019.jpg

oraz rozmieszczenie stoisk typowo komercyjnych w holu C

Miniaturowa2019_holC.jpg


Przechodząc z Holu C na "Dużą" Arenę znajdziemy kolej 5"
 

Załączniki

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#48
Te słowa to też pewna manipulacja. Bo jakoś nie widzę makiety z Poznania, Wrocławia i z Warszawy zdaje się że też nie.
Za bstock mówić nie będę, ale mam nadzieję, że On nie uzurpuje sobie ostatecznej mocy oceniania tego co jest najlepsze. m

Za to na pewno zastanówmy się o co po poście Nemo jest ta dyskusja.
O PLAKAT - PLAKAT REKLAMOWY dla Kowalskich i Malinowskich. Żeby ich zachęcić i ściągnąć. Przecież to normalne, że takie rzeczy "naj, naj i naj" są na takich plakatach komercyjnych. Żeby Kowalscy i Malinowscy przyszli do Areny, a nie gdzieś indziej.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#51
Bardzo bym prosił aby ktoś nagrał wykład Elvisa na temat centralki Digikejs. Miałem być ale, wypada mi być na pogrzebie w tym czasie niestety.