• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Giełda, spotkania, makiety

sgmarek

Nowy użytkownik
Witam

Jestem nowym miłosnikiem modelarstwa kolejowego. Na początku chciałem się trochę rozejrzeć w temacie i w możliwościach. Literature juz jakąś posiadam, natomiast chciałem się spytać czy są w Warszawie jakieś spotkania modelarzy, giełdy, wystawy?
Kiedyś słyszałem że giełdy odbywają się w Muzeum Techniki w PKIN?

Proszę o jakieś informacje

z góry dziękuję

Mateusz

Aktywny użytkownik
Giełda w pkin w Warszawie zaczyna się chyba o 10.00 i trwa do 14.00. Odbywa się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Wstęp kosztuje tyle co zwiedzanie, a rozstawienie stolika 15zł.

OP
OP
S

sgmarek

Nowy użytkownik
Czyli była w zeszłą niedzielę
Szkoda że przegapiłem - zobaczymy we wrześniu.

Czy na tych giełdach można znaleźć coś ciekawego dla początkującego. A więc jakieś porady, podejrzeć makiety no i kupić jakieś podstawowe elementy do budowy makiety.

Mateusz

Aktywny użytkownik
Na tej giełdzie jest dużo rzeczy dla początkujących (używanych) w przystępnych cenach, a także rzeczy nowe. Są tam elementy do budowy makiet ale nie wszystkie. Ogólnie to jest sporo modeli i akcesoriów do nich, ale zieleń też się spotyka. Makiet tam nie ma no chyba ze jest jakaś wystawa. O porady można się spytać ale tam nie ma na to czasu, bo od porad są warsztaty.

OP
OP
S

sgmarek

Nowy użytkownik
Wspomniałeś o warsztatach, czy możesz przyliżyć ten temat? Czy są to kursy, spotkania miłosników?

Mam też pytanie, gdzi emożna spptkać najwięcej makiet. Oprócz oczywiście opisów na forach, które sa bardzo dla mnie przydatne.

sgmarek napisał(a):
gdzi emożna spptkać najwięcej makiet
Poznań.
Oczywiście, jeśli nigdy nie widziałeś dwudziestoletnich dioram JKZ i wypocin warszawskich to możesz kopnąć się na te niby-warsztaty do oddziału geriatrycznego PZMK. Warto, przynajmniej raz.
Jeśli idzie o moduły...cóż, praktycznie wszystkie w stolnicy to TT i N i ich w cyrku Pana z Brodą nie uświadczysz. Za to w Poznaniu owszem.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
S
Imprezy 2
Imprezy 15
Imprezy 6
Imprezy 1
Imprezy 342