1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Modele Giełda modeli kolejowych w Muzeum Kolejnictwa

Dyskusja w 'Imprezy' rozpoczęta przez użytkownika corwin, 27 Listopada 2014.

1. corwin

corwin Administrator Staff Member

2. Zaqu

Zaqu Znany użytkownik

Czy to zamiast giełdy w PKiN czy równolegle będą?

3. corwin

To chyba inicjatywa Muzeum Kolejnictwa nie związana w jakikolwiek sposób z imprezą w PKiN. W każdym razie może to jakaś szansa by spotkać się w szerokim gronie warszawskich modelarzy.

4. Docteur

Docteur Administrator

Zadzwonię jutro do MK i dopytam o szczegóły - może warto byłoby się wystawić/pokazać?

5. Elvis

Elvis Znany użytkownik

A ja uważam, że muzeum niech się zajmie swoimi eksponatami, a pierwszą niedzielę miesiąca pozostawi w spokoju, od zawsze to termin giełdy katowickiej.

• Popieram Popieram x 1
  6. Docteur

Docteur Administrator

Już widzę te tłumy chętnych, walących w niedzielny poranek 300 kilometrów z Warszawy do Katowic na giełdę. Bez komentarza.

7. Misiek

Misiek Znany użytkownik

Ja kiedyś pojechałem, a co ;-)

8. corwin

Bo Ty Misiek to jesteś prawdziwy hardkor :) Zawsze tak uważałem a teraz mam już pewność :ninja:

9. Pd5

Pd5 Znany użytkownik

Gielda gieldą, moze powstanie nowa swiecka tradycja, ale ta Pm36 z plakatu to jednak wspaniała lokomotywa. Moglby w koncu jakis producent wykonac taki model.

10. Elvis

Elvis Znany użytkownik

A jak się odniesiecie do pierwszej części mojej wypowiedzi.

• Popieram Popieram x 1
  11. Pd5

Pd5 Znany użytkownik

Wydaje mi sie, ze ciezko tu mowic o jakiejs konkurencji, bo odleglosc miedzy miastami jest spora i nie sadze, ze tlumy chetnych beda sie przemieszczac zwlaszcza w zime. Kazda inicjatywa, ktora daje mozliwosc na spotkanie pasjonatow jest dobra.

12. Elvis

Elvis Znany użytkownik

Może za chwilę się okaże że mam jakąś depresję maniakalną, ale przypomnijcie mi czym powinno się zajmować Muzeum Kolejnictwa?

• Popieram Popieram x 1
  13. 114

114 Użytkownik

Jedyna konkurencja to :
    Warsztaty modelarskie w Piasecznie:)

14. Zaqu

Zaqu Znany użytkownik

oraz spotkania MSMK czyli
    Mazowieckie Stowarzyszenie Modelarzy Kolejowych

15. Pd5

Pd5 Znany użytkownik

Warsztaty modelarskie w Piasecznie caly czas sie rozwijaja ... i tak trzymac;)

A co do wątku muzealnego, to kilka lat temu bylem na cyklicznej gieldzie modelarskiej w ..... Muzeum Techniki :D

16. corwin

Propagowaniem kolejnictwa w każdej formie - modelarstwo jest znakomitym przykładem, a i miejsce na giełdę znacznie lepiej predestynowane niż Muzeum Techniki. Jak masz za oknem lokomotywy, wagony i tory to te w modelu też jakoś tam bardziej pasują. Dobrze, że ktoś w Muzeum zauważył modelarzy, może jeszcze otworzą się na wolontariuszy.

Ja trzymam kciuki.

17. Bogdan Pl

Bogdan Pl Użytkownik

Odpowiedź na pytanie: Dlaczego giełda jest organizowana przez Warszawski Klub Modelarzy Kolejowych w Muzeum Techniki a nie w Muzeum Kolejnictwa jest bardzo prosta. Pierwsze giełdy WKMK organizował właśnie w Muzeum Kolejnictwa, w Sali Lustrzanej na Dworcu Głównym (kiedy to się zaczęło to musiał bym sprawdzić w dokumentach). Niestety w pewnym momencie giełdy zaczęły przeszkadzać ówczesnemu Dyrektorowi MK. Natomiast przychylnie do nich odniósł się Pan Jerzy Jasiuk Dyrektor Muzeum Techniki. I stąd od ponad 20 lat giełdy są w Muzeum Techniki. Koniec historii

Bogdan Plandowski

• Super! Super! x 1
  18. corwin

Czyli jak widać MK nie miało szczęścia do Dyrektorów. Może teraz coś się zmieni?

19. Darek1957

Darek1957 Aktywny użytkownik

Moim zdaniem giełda modelarska w Pałacu Kultury organizowana w trzecią niedzielę każdego miesiąca zmierza ku upadkowi. Z miesiąca na miesiąc spada zainteresowanie tym wydarzeniem. Jest coraz mniej stoisk, a co za tym idzie coraz mniejsze zainteresowanie potencjalnych klientów. Popieram inicjatywę Corwina, trzeba coś w tym temacie zmienić. To wstyd, żeby prawie 2 milionowe miasto nie miało z prawdziwego zdarzenia giełdy modeli kolejowych lub stałych terminów spotkań modelarzy kolejowych. Może szansą na takie zmiany jest spotkanie w Muzeum Kolejnictwa?

20. Zaqu

Zaqu Znany użytkownik

W Pekinie na giełdzie byłem raz, odbierałem od Robo ryflaka. Poszedl z synem. Za bilety zapłaciłem tyle ze taniej wyszedł by mnie kurier.
    Oprócz robo jeden gość miał cos ciekawego. Reszta to jakiś szrot. Sprzedający chyba nie płacą biletów. Wiec wyglada to hak takie towarzystwo wzajemnej adoracji.
    Wiec nie dziwie sie ze chyli sie ku upadkowi.
    Bilet wstępu do MK tez nie tani. Jeżeli giełda ma być sposobem na zwiększenie sprzedaży biletów a nie wejściem na specjalnych warunkach to ja raczej rezygnuje. Kasę wole przeznaczyć na składkę klubowa.
    Na Wolumen wejściówka chyba 2 PLN kosztuje. Tyle mogło by być.

• Popieram Popieram x 1

Udostępnij