• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Giełda Giełda modelarska w Krakowie

Krzychu

Użytkownik
KKMK
Reakcje
3 0 0
TKK napisał(a):
bardzo ladny most :) - mozna gdzies znalezc jakies plany takiego mostu ???

Tutaj sa dokładne plany, wymiary i opisy jak sklecić taki most; http://www.blackbearcc.com/ho_kits.htm#trestle_kits .
Jest dużo typów i konstukcji takich trestelków, z podstawową znajomością angielskiego wybierzesz sobie któryś. Jesli chcesz zrobić taki mostek to chętnie sie podziele doświadczeniem. Może unikniesz błędów które ja zrobiłem, przez co budowa tak się przedłużyła.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
KOLEDZY MAM MAŁE INFO DLA WAS. NA JUTRO SIĘ UMÓWIŁEM Z KOLEGĄ Z KLUBU I Z OBSŁUGĄ MUZEUM LOTNICTWA NA EWENTUALNY POMIAR SALI I OGLĄDNIĘCIE JEJ. JEŚLI KTOŚ JEST CHĘTNY TO ZAPRASZAM NA 16 POD WEJŚCIE GŁÓWNE DO MUZEUM. BRAMA ZE ŚMIGŁAMI SAMOLOTÓW. Dajcie ewentualnie znać kto będzie ;)
 
D

Dariusz

Gość
Kiedys jeszcze jak mieszkalem w Polsce gieldy w Krakowie byly organizowane na ul.Filipa w Domu Kultury Kolejarza. Bylo to w latach 80-tych. Czy ktos to jeszcze pamieta? W tamtych czasach jak sie pojawila jakas Lima czy Roco to byl to raryrtas. Jezdzilem wtedy na te gieldy z Poznania. Byl taki nocny pociag osobowy relacji Poznan-Krakow. Trzeba bylo uwazac w Katowicach bo pociag penetrowali miejscowi zlodzieje a stal na stacji bodajze z pol godziny.
Byly tez gieldy w W-wie na Towarowej a pozniej zaczelismy je organizowac w Poznaniu ale dopiero gdzies w 86......
 
D

Dariusz

Gość
Tu w Chicago mieszka kolega, ktory nalezal wtedy do klubu w Krakowie. Nazywa sie Janusz Kolodziej. Spotkalismy sie w Chicago ....na targach modelarskich. W Polsce ma brata Jacka. Tez sie interesuje kolejnictwem.
 
D

Dariusz

Gość
ale swiat jest maly a u Janusza bylem ostatnio pare dni temu i wybieram sie albo dzisiaj albo jutro. Powiem Ci szczerze ze tej gieldy na Filipa mi brakuje. To miejsce bylo znakomite. A kupno jakiejs prymitywnej lokomotywy Mechanotechniki dawalo wiecej radosci niz dzisiaj drogiego parowozu w brassie.
Pozdrowienia
darek
 
D

Dariusz

Gość
Oczywiscie. A za 2 tygodnie wybieramy sie razem na gielde grudniowa do Wheaton. za tydzien jedziemy do kumpla Chrisa ( jeden z najlepszych modelarzy w USA). Facet ma zlote rece a to co robi to arcydziela. Zrobie troche zdjec i je zamieszcze na forum
 

Kuba K.

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Czy w Krakowie nadal odbywają sie giełdy w drugą niedziele miesiąca? Jeśli tak to w którym miejscu? Mieszkam już pół roku w małej wiosce pod Krakowem co zwie się Nowa Huta ale jakoś tak no... nie było okazji :razz:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Niestety, z tego co wiem nie odbywają się.
Najpierw organizował klub, ale potem się przeniósł i zdechło.
Potem próbowałem to organizować w N.Hucie, ale po pewnym czasie zdechło.
Ostatnio znowu koledzy to organizowali w szkole na Mackiewicza i tym razem też zdechła giełda (chyba za duża konkurencja Katowic), ale dodatkiem do giełdy były wystawy makiet modułowych i one zostały i mają się coraz lepiej :)
 

Podobne wątki