• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Giełda Giełda modelarska w Krakowie

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
Elvis napisał(a):
Dużo niewiadomych, dużo miałem na głowie
Jasne... Mozna by wypiąć na chwilę modulik Martinezo i zobaczyć, czy dalej jest tak samo (metoda eliminacji kolejnych elementów) ... Ale rozumiem, ze teraz już po ptakach...

Dziwne jest też to, że jeden z wagonów, a dokładnie czteroczłonowa Bipa też wywalała system, a wszystkie osie ma izolowane
Ale kół plastikowych nia miała... :D Może na chwile skutecznie zwierała oba boostery...

Myślę, że nic nie wymyślimy... Pobadajcie temat następnym razem...
 

alaska

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
impreza świetna, szczerze powiedziawszy za każdym razem coraz większa. Mam jednak jedną uwage, jeśli byłaby możliwość aby moduły były w jakiś sposób opisane dla amatorów np. moduł 1 torowy z bocznicą, rok budowy, autor, czas budowy, wykorzystane materiały itp. Po prostu informacja jaką chciałby się autor podzielić, przecież rzesza odwiedzających to większość tylko oglądających.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
alaska napisał(a):
impreza świetna, szczerze powiedziawszy za każdym razem coraz większa. Mam jednak jedną uwage, jeśli byłaby możliwość aby moduły były w jakiś sposób opisane dla amatorów np. moduł 1 torowy z bocznicą, rok budowy, autor, czas budowy, wykorzystane materiały itp. Po prostu informacja jaką chciałby się autor podzielić, przecież rzesza odwiedzających to większość tylko oglądających.
Alaska jedno pytanko jeśli byłeś to czemu sie nieprzyznałeś że ty to ty :) Podrugie uwaga bardzo dobra. W sumie mozna by było coś napisać na papierku i powiesić na deskach :) Trzebabędzie pomyśleć o tym :)
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
Szymku pisałeś o muzeum lotnictwa. Napisałbyś coś więcej: jak dużo ma być miejsca, czy każdy może przynieść moduły czy tylko ludzie z klubu :?: Zapowiada się super impreza :cool:
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
Paweł napisał(a):
Szymku pisałeś o muzeum lotnictwa. Napisałbyś coś więcej: jak dużo ma być miejsca, czy każdy może przynieść moduły czy tylko ludzie z klubu :?: Zapowiada się super impreza :cool:
Ah no Pawle ubiegłeś mnie :LOL: Chciałem zrobić niespodzianke jak się czegoś dowiem a tu proszę... Tak czy siak muszę zaznaczyć iż IMPREZKA 15 I 16 WRZEŚNIA W KLUBIE KUŹNIA ZOSTANIE ODWOŁANA I PRAWDOPODOBNIE PRZESUNIĘTA NA PAŹDZIERNIKOWY TERMIN. Dzieje się tak za sprawą imprezy organizowanej przez kolegów z naszego klubu wraz z MUZEUM LOTNICTWA w Krakowie. Z tego co mi się dziś udało dowiedzieć to PLANOWANY TERMIN TARGÓW MODELARSKICH PRZYPADA NA 8 i 9 WRZEŚNIA. Do wspólnej zabawy zapraszamy oczywiście wszystkich krakusów jak i niekrakusów. Wszak chodzi nam o dobrą zabawę i propagowanie tego pięknego modelarstwa. Z tego co usłyszałem będziemy mieć prawdopodobnie salę o powierzchni ok 1000 m2. W przyszłym tygodniu mamy ją jechać oglądnąć i zwymiarować wraz z Ciekmą i innymi chętnymi. Jak będziemy po wizji lokalnej wtedy podamy bardziej szczegółowe dane. PROSIŁBYM WSYZTSKICH CHCĄCYCH WZIĄŚĆ UDZIAŁ W ZABAWIE O PODESŁANIE CIEKMIE JAKNAJSZYBSZE RYSUNKÓW Z WYMIARAMI MODUŁÓW JAKIMI każdy z was DYSPONUJE Wg mnie imprezka jest godna uwagi i chciałbym abyśmy dali z siebie wszystko bowiem jak nam dobrze pójdzie może będziemy tam np co rok zapraszani :!: Co wy na to.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
OOOooooo... Kurczaki, może ja się w końcu do Was wybiorę... ;) Czy w związku z tym, że będzie tam także Muzeum Lotnictwa, to będzie coś z lotwnictwa (bo dzieciakom trzeba więcej rozrywki zapewnić)?
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.517 33 0
Narazie nieznam dokąłdnego planu gry ale z tego co mi się obiło o uszy to mają być modele samolotów i statków i samochodów. Chyba coś na kształt targów w Poznaniu. Jeśli tylko coś sie dowiemy to damy znać ;)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Krzychu, dzieki za ładne zdjęcia (od razu widać że analog a nie syfra :)
jak widać, nie ma brzydkich makiet, sa tylko źle sfotografowane ;)

Elvis napisał(a):
No i pewnie, żeby wszystko jeździło bez problemów, to będzie tylko analog?
Prorok jakiś czy co? ;)
Analog i DCC to jak AK47 i M16: http://www.eioba.com/a72246/ak_vs_m16 ;)
M16 jest lepsze i wygodniejsze, ale w warunkach bojowych pewniejszy jest kałach.

Problemy z DCC spowodowane sa zapewne niska kultura połączeń elektrycznych typu skręcane na prędce kabelki, podejrzewam tez że stare "deski" klubowe nie nadają się do DCC z powodu połączeń wyłącznie poprzez szyny i złączki szynowe.
To wywalanie na styku sekcji było byc może powodowane różnicą potencjałów wskutek zbyt duzej rezystancji szlaku. Czy Bipa miała oświetlenie?
być może trzeba będzie dorobić kabelki z banankami do starych modułów klubowych.

Pozdr,
Mc
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Bipa właśnie miała zdemontowane fabryczne oświetlenie, a co do różnicy potencjałów na styku modułów, TAK była widoczna różnica potencjałów.
 

alaska

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
czy ta imprezka we wrześniu będzie może połączona z pokazami lotniczymi? i w ogóle czy to będą targi modelarskie przez duże T, takie jak w Łodzi? Byłoby super, Kraków na to zasługuje!!! Jeśli ktoś jedzie na warsztaty do Bielska niech rzuci temat, bo 1000m2 to sporo, a jakby ze Śląska się dołączyli to impreza byłaby SUPER. Więcej wystawców a co za tym idzie (mam nadzieję) niższe ceny:)
 

alaska

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
pado napisał(a):
Alaska jedno pytanko jeśli byłeś to czemu sie nieprzyznałeś że ty to ty :)
na razie nie ma się specjalnie czym pochwalić:( ale idzie ku przodowi
licze, że we wrześniu będzie się czym pochwalić :roll: jak nie w materii kolejarskiej to może lotniczej lub pojazdów gąsienicowych:) Teraz walcze ze średniowieczem - skala 1:72...... prędzej mi do Picasso niż do Matejki :LOL:
 

TKK

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
alaska napisał(a):
sprawdź strony amerykańskie, sporo zdjęć i któryś z producentów w PDFie podaje zwymiarowane elementy - każdą belke, tylko że w naszych sceneriach tego nie uświadczysz
no wlasnie juz troche szukalem - ale jedynie udalo mis ie znalezc rysunek tylko ze bez wymiarow :-(
jakby ktos mial cos takiego to bede wdzieczny :)
 

alaska

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
jak znajde to Ci wyśle na priva, ale uzbrój się w cierpliwość (w zeszłym roku to chyba ściągałem, tak na wszelki wypadek, akurat synek ma amerykańca digital, może się przydać:))
 

TKK

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
alaska napisał(a):
jak znajde to Ci wyśle na priva, ale uzbrój się w cierpliwość (w zeszłym roku to chyba ściągałem, tak na wszelki wypadek, akurat synek ma amerykańca digital, może się przydać:))
bede wdzieczny :)
tez akurat mam jeden towarowy sklad amerykanski - tak dla urozmaicenia ;-)
 

Podobne wątki