• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Generator dymu

Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
niedawno zakupiłem parowóz Ty5 firmy Roco. Mam pytanie - czy polecacie zakup generatora dymu do tegoż parowozu? Wiem, że ma to być generator Seuthe nr 10 (analog) lub 11 (DCC). Proszę o odpowiedź. Jakie macie opinie nt. tego generatora?
 
S

Sebastian

Gość
#2
Mnie osobiście, dym z generatorów się nie podoba. Niewiele przypomina on ten buchający z prawdziwych parowozów. Ale to jest moje zdanie, a z gustami się nie dyskutuje :D
Jeśli chcesz aby z komina parowozu leciał dym to sobie kup. Jesli nie chcesz - nie kupuj. I tyle.
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#3
Z niektórych leci dym bardzo podobny do rzeczywistego, lecz z większości leci dym który się tak nieładnie snuje. Chodzi mi więc o to jak pracuje ten konkretny generator (Seuthe nr 10/11).
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#4
Podobny do rzeczywistego leci z generatorów z wymuszonym przepływem - wentylatorem - zerknij na FMK, ostatnio Damian odświeżył wątek "zadymy".
LINK
Każdy inny to dym z papierocha w popielniczce w niczym nie przypominający prawdziwego, lecący jak chce i kiedy chce...
 
Reakcje
0 0 0
#5
kupuj te co szybko i mocno grzeją, bo jak będzie słaby to będzie właśnie taka smuga, a jak szybko i mocno sie nagrzeje to tyle będzie walić jak w prawdziwej lokomotywie
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#7
martinezo napisał(a):
dym z papierocha w popielniczce w niczym nie przypominający prawdziwego, lecący jak chce i kiedy chce...
W deku ESU dałem CV115 na wartość 111 (generator jest pod AUX 1). Efekt tego taki że na postoju pyka dymem co pewin czas, a jak ruszam to wtedy zaczyna kopcić znacznie mocniej i cały czas. Oczywiście nie jest to super efekt, ale znacznie lepszy niż bez przeprogramowania.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#11
Drogi Kolego.
Na forum są osoby, które czytają forum codziennie, ale tez są takie, które odwiedzają forum raz na tydzień. Po drugie jest teraz sezon urlopowy. Może akurat osoba, która zna odpowiedź na twoje pytanie (i będzie chciała na nie odpowiedzieć) jest właśnie na urlopie. Proponuje zatem uzbroić się w cierpliwość i nie zadawać po raz drugi tego samego pytania.


Z pozdrowieniami
Moderator
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Działa bardzo prosto. Poprzez odpowiednie złącze dekodera podawane jest napięcie na grzałkę w generatorze ( oczywiście o odpowiednim natężeniu prądu ). Zawarty w grzałce odpowiedni element nagrzewa się powodując podgrzanie odpowiedniego oleju do stanu wrzenia. Dym powstały w ten sposób jest niczym innym jak parującym olejkiem do generatora dymu. Tak w prosty sposób można opisać działanie generatora. Mam nadzieję ,że w zrozumiały.


ps. Fakt jest taki ,że do ideału te generatory mają bardzo daleko. Może te co kolega Damian z sąsiedniego forum pokazał bardziej przypomina w oryginale efekt wydmuchów z komina. Nie widziałem jak to działa więc trudno mi powiedzieć.
 

Podobne wątki