• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Generator dymu do BR 50

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#1
Witam,

Zakupiłem niedawno parowóz BR 50 Trixa z fabrycznie zamontowanym dekoderem dźwięku i jazdy DCC/MFX, a także z gniazdem generatora dymu.
I tu pytanie, jaki polecacie generator dymu i olejek? Słyszałem, że Seuthe jest dobry. Czy muszę mieć jakiś konkretny model pod tą lokomotywę? Można prosić o link?
Czy to prawda, że żeby osiągnąć lepszy efekt "dymienia" lepiej zamontować generator dymu pod analoga, z powodu wymaganego mniejszego napięcia?

Pozdrawiam,
 
OP
OP
voytecki

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#3
Widzę, że w nazwie jest Seuthe, czyli jednak potwierdza się, że to najchętniej obstawiany producent.

P.S Dużo było problemów ze zdjęciem kotła? Tam jest gniazdo generatora dymu?

Pozdrawiam,
 
OP
OP
voytecki

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#5
Koledzy, czy w Tixie też wystarczy tylko wcisnąć generator dymu do komina tak jak w Marklinie, czy jednak trzeba będzie zdejmować kocioł?
 
OP
OP
voytecki

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#6
Trochę poszukałem i wychodzi na to, że producent nie ma znaczenia. Produkt o nr 7226 pasuje do każdej BR 50-tki.
Temat do zamknięcia.
 

Podobne wątki