• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele General Electric ES44AC "Gevo" Hybrid Evolution Series

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#1
Nie wiem czy to dobry dzial do zamieszczenia. Nie wiem czy wogole sa zainteresowani modelami amerykanskich lokomotyw ale dotarl do mnie wymarzony od wielu lat model.

Lokomotywy Evolution Series opracowane zostały przez General Electric okolo roku 2005. Zapewne prace juz trwaly wczesniej ale oficjalnie w 2005 zaczeto je produkowac i oferowac w sprzedazy. Lokomotywa powstala jako nastepca lokomotyw AC4400CW, Dash 9-40CW oraz Dash 9-44CW, ktore to nie spelnialy nowych norm emisji spalin, ktore zaczely wtedy obowiazywac. Cala seria ma kilka modeli - ES44AC, ES44DC, ES40DC, ES44C4 - rozniacych sie moca, rodzajem oraz iloscia silnikow. Kilka lat pozniej powstala wersja hybrydowa, ktora podobnie jak w samochodach odzyskuje energie podczas hamowania i gromadzi ja w bateriach. Wyczytalem, ze te baterie dostarczaja maszynie dodatkowe 2000 KM.
Wersja hybrydowa pojawila sie w roku 2010. Jak to GE ma w zwyczaju, pojawila sie wersja demo udostepniana potencjalnym kupcom do testow. Takie loki maja zawsze ciekawe malowania z logo producenta. Loko dostala nr #2010 - od roku oraz zainstalowano jej swiatla pokazujace kiedy baterie sa ladowane a kiedy pobiera sie z nich prad. Gdy loko stoi swiatlo "porusza sie" w jednym kierunku a podczas jazdy w drugim.

Kiedy zobaczylem ta lokomotywe pierwsza mysl - ale bylby czad miec taki model. Predzej czy pozniej modele Gevo zaczely sie pojawiac- takze w tym malowaniu. Jako pierwsze chyba wypuscilo ja OMI w komplecie z wagonem pomiarowym ale jak to u nich cena >$1000 a swiatel od baterii rzecz jasna nie bylo.
Kilka lat pozniej Lionel pokazal model, ze swiatlami ladowania w skali O. Oczywiscie ochy i achy ale w duzej skali latwiej takie bajery zrobic. I w koncu pojawil sie model w skali wlasciwej :) Jak tylko MTH oglosilo ze bedzie go robic zamowilem w ciemno - ponad rok czekania ale efekt jest boski i od wczoraj chodze z bananem na twarzy.

Model od MTH. Dekoder ProtoSound 3.0 czyli wszystko to co juz znamy. Doskonala jazda (nigdy nie mialem zadnych uwag do MTH pod tym wzgledem), mnostwo efektow dzwiekowych, bell, horn, ruszanie przod(2x horn), ruszanie tyl(3x horn), gadki zalogi, sprzegi sterowane cyfrowo, zwiekszanie/zmniejszanie obrotow. Ich "standard", ze tak powiem.
Na duzy plus - poprowili ozdoby - weze i gniazda. Wygladaja teraz zawodowo.
A do tego dyskoteka swiatel i do tego dzialaja jak w oryginale :)


DSC_0731.JPG DSC_0732.JPG DSC_0733.JPG DSC_0736.JPG DSC_0737.JPG DSC_0740.JPG DSC_0743.JPG DSC_0744.JPG DSC_0745.JPG

 

arek62

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
#4
Oczywiście,że są zainteresowani. Powyżej dowód.
Co dotyczy MTH to mam trochę ich modeli począwszy od parowych,elektrycznych a kończąc na dieslach.
Jest to jedyna firma z którą nigdy nie miałem problemów.
Pozdrawiam
Arek
 
Reakcje
292 0 0
#5
Od MTH mam na razie tylko jeden model, SD70ACe RioGrande. Jestem bardzo zadowolony, jedyny problem to sprzęgi sterowane.... nie działają jak trzeba ale to duperela.
 
OP
OP
C

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#6
jedyny problem to sprzęgi sterowane.... nie działają jak trzeba ale to duperela.
Tak, to pierwsza proba ze sterowanymi sprzegami w HO i do idealu daleko. Ja zreszta nie lubie tego wynalazku i pierwsze co robie to wymieniam na Kadee. Moim zdaniem nie ma nic lepszego niz niezawodne metalowe sprzegi od Kadee. Do rozprzegania mam magnetyczne wstawki w torach tam gdzie potrzebuje. Ponadto te rozprzegacze pozwalaja wepchnac sklad i zostawic na yardzie tam gdzie chce bez uzywania tych sterowanych, ktore niestety zawodza.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#7
Fajny post, może warto dodawać te fabryczne amerykańskie modele do "Opisy Taboru". Ładnie wykonali ten pas świetlny,
arek62 gratuluje wagonu pomiarowego, zestaw wygląda jak w czasie oficjalnej prezentacji w Los Angeles 24 maja 2007.

Dokładnie to lokomotywa nr 2010 została zbudowana jako nr 2005 w kwietniu 2007 i po kilku zmianach GE obwieściło jej nowy numer 2 maja- 3 tygodnie przed prezentacją.
Ciekawostką były akumulatory nie zawierające ołowiu.
 

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#9
Piękny! Choć moje ulubione amerykańskie to seria Special Duty (SD) GM-EMD i MP15AC/DC ze skośną pokrywą filtra powietrza.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje innych krajów 11

Podobne wątki