• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gdzie wlutowac kondensator

Matib88

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Zwróć jednak uwagę, że na wskazanej stronie pokazano gdzie podłączyć układ w innej wersji dekodera (Lenz Standard+ V2 Art.Nr. 10231-02).
Twój dekoder (Lenz Standard+ 10231-01) nie ma scalonego mostka Gretza, tylko wykonany z czterech niezależnych diod.
Oczywiście podane zasady podłączania pozostają bez zmian.
Dziekuje Ci za pomoc. Jednak mam v2
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
Dzięki za fachową pomoc teraz tylko gdzie ja to w Warszawie kupie ola boga..
Może być też SS16.
Kupić można w pawilonach na Wolumenie, są dwa sklepy przy Polach Mokotowskich na WGE, jest jeszcze Piekarz na Wólczyńskiej i AVT na Leszczynowej.

Zawsze można to wszystko zabrać i przyjść na otwarte spotkanie do klubu MSMK w biurowcu Huty AcelorMittal, tam zrobimy tuning od ręki, jak oczywiście będę :p.
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
Może być też SS16.
Kupić można w pawilonach na Wolumenie, są dwa sklepy przy Polach Mokotowskich na WGE, jest jeszcze Piekarz na Wólczyńskiej i AVT na Leszczynowej.

Zawsze można to wszystko zabrać i przyjść na otwarte spotkanie do klubu MSMK w biurowcu Huty AcelorMittal, tam zrobimy tuning od ręki, jak oczywiście będę :p.
Dzięki za propozycje ale przeważnie robie za Tato-Mamę i jedyne na co mogę się urwać to do garażu albo do pracy....
 

KacperWKK

Aktywny użytkownik
Reakcje
249 32 8
ad. 1 Witamy na forum.
ad. 2 Schematy PCB - raczej nie są publikowane.
UPS na pająka - akurat nowe produkcje PIKO mają na PCB specjalne miejsce na montaż układu UPS.
ad. 3 Układ UPS można podłączyć do każdego dekodera. Nie zawsze jednak można to zrobić poza dekoderem. Zależy to od tego, jakie sygnały dostępne są na złączu. W przypadku dekoderów ze złączem Plux22, Plux16 oraz MTC nie będzie problemu.
Nie zawsze też potrzeba montować wszystkie elementy UPS. Część dekoderów ma już je na płytce i wystarczy dołożyć tylko zewnętrzny kondensator.
Czasem też warto użyć dwu UPS. Jednego do podtrzymania zasilania procesora, drugiego do zasilania reszty (dźwięki, silnik, światła).
Czyli nie przeszkadza stosować dwóch kondensatorów , jeden wlutowany w dekoder a drugi w Loka?
 

Drozdzik

Znany użytkownik
Reakcje
1.518 0 0
Trzeba zrobić zwore na R7 bodajże bo już nie pamiętam bym musiał bude zdjąć i sprawdzić ale może ktoś z Kolegów z forum Ci lepiej odpowie. Każda lokomotywa ma inaczej np.SU46 lub ET22 tam też musiałem porobić zworki w innych miejscach bo inaczej uklad nie działał.
 

dark

Użytkownik
Reakcje
12 1 1
Trzeba zrobić zwore na R7 bodajże bo już nie pamiętam bym musiał bude zdjąć i sprawdzić ale może ktoś z Kolegów z forum Ci lepiej odpowie. Każda lokomotywa ma inaczej np.SU46 lub ET22 tam też musiałem porobić zworki w innych miejscach bo inaczej uklad nie działał.
Gdybyś mógł zrobić zdjęcie to bedę wdzięczny.
 

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
W modelu EU07 zworki robi się na R6 i R8.
Jeżeli masz dekoder do którego kondensator można podłączyć bezpośrednio (np. ZIMO MX645), to robisz tylko zworki.
Jeżeli masz inny dekoder, to musisz zastosować diodę i rezystor, albo kupujesz gotowy kondensator z układem ładującym (https://shop.dcc24.eu/pl/22-kondensatory-ups), i wtedy wystarczą tylko zworki.
 

Podobne wątki