• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gdzie wlutowac kondensator

OP
OP
zgodny

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
Kolejny lok pod kondzia i sprzęg to Pikowska Ludmiła dekoder Esu lokpilot .Czy dobrze zaznaczyłem umiejscowienie kondzia (+ ,-,zworka )? Ponadto sprzęg Roco pod wyjście na plytce F 3 - które to jest ,i jakie cv je aktywuje? A jakie cv ustawia rozprzeg ( docisk,podniesienie sprzęgu i odjazd loka)?
 

Załączniki

Nastawnia

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
Witam Szanowne Grono,
a co się stanie jeśli podłączyłbym układ kondensatorowy (kondensator, rezystor, dioda jak tu ) do złącz przewidzianych do SUSI a oznaczonych ZVS (napięcie zasilające) i GND? Czy ktoś już podłączał?
pozdrawiam
 
OP
OP
zgodny

zgodny

Znany użytkownik
Reakcje
369 19 0
Pytanie, dla dekodera zimo mx 630r pod wyjście dekodera fa 4 wpieto oświetlenie kabiny ,chcę je odpalić z klawisza 7 lub 10 .Jakie cv ustawić i na jakie wartości, by mi to zadziałało?
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
574 7 0
Kondensator podłącz następująco :

Układ ładowania z rezystorem oraz diodą.
+ znajdziesz na niebieskim kabelku
- znajdziesz na 2 diodach mostka prostowniczego ( znajdź 2 diody połączone razem anodami )
 

KonradH0

Użytkownik
Reakcje
56 2 1
Witam,
Koledzy gdzie wlutować kondensator do dekodera Zimo MX637P22 ?. Przeglądałem instrukcję i nie mogę zlokalizować gdzie się podpiąć. Dziękuję za pomoc.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
Pomiędzy "Common positive (+)" a "Ground". Rysunek na str. 6 oryginalnej instrukcji.
Oczywiście szeregowo rezystor z diodą.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
Równolegle rezystor z diodą. A całość szeregowo pomiędzy Common positive a plus kondensatora.
Rysunki były już kilkakrotnie pokazywane.
 

Januszki

Użytkownik
Reakcje
20 1 0
Równolegle rezystor z diodą. A całość szeregowo pomiędzy Common positive a plus kondensatora.
Rysunki były już kilkakrotnie pokazywane.
A ja bym Cię poprosimy o taki rysunek. Szkic ręczny jak podłączyć do dekodera kondensator. Przejrzałem cały ten wątek i nie wiem dokładnie jak pod które przewody podłączyć. I czy takie podłączenie jest uniwersalne do większości dekoderów. Obserwując Twoje wpisy na forum to dla Ciebie cyfra jet pestka. Dla mnie jeszcze jest magia.
 

KonradH0

Użytkownik
Reakcje
56 2 1
Witam,
Podłączyłem tak jak pisał Marqus. Wszystko działa super. Wlutowałem kondensator 1000µF / 25V. Jak zdejmę lokomotywę z szyn, to lampy,oświetlenie kabin i przedziału maszynowego przygasają ok 1,5 sekundy - czyli układ pracuję poprawnie. W kolejce następne maszyny do podłączenia UPS. Muszę tylko zamówić części.Bardzo dziękuję za pomoc.
 

Podobne wątki