• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Gdzie kupić budynki h0?

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#22
Miarka i aparat w łapę i zrobić inwentaryzację, a potem albo w corelu, albo w cadzie wyrysować zgodnie z zasadami, o których napisał kolega @Adam Kobyliński. Są dostępne darmowe programy cad, albo można skorzystać z wersji demonstracyjnych które działają w pełnej funkcjonalności przez miesiąc np. Zwcad czy gstarcad. Potem reset systemu i od nowa :)
Można też zlecić kreślenie studentom architektury lub budownictwa, choć w dzisiejszych czasach o pracowitą młodzież trochę trudno... Prędzej człowiek sam się nauczy kreślić. Każdemu chcącemu chętnie pomogę w nauce.
Wykreślony budynek można wypalić u kolegi Stefana @kotebi.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.587 33 4
#23
Witajcie, ktoś potrafi podać jakie urządzenia laserowe, są używane w modelarstwie? Projektowanie to zapewne masa roboty pomiarowej, a to akurat chyba najgorsza babranina. Tam gdzie pracuję, mamy jakiś laser z Chin, ale na razie nikt nie ogarnia jak to działa, i czekamy na serwis. Z jednej z podróży, przywiozłem medalion, może z 5cm wielkości, cięty laserem od razu w drewnie, cieniutka listewka, i wypalony był bardzo szczegółowy wzór, gdzie grubości linii były jak ostrza żyletki, i co ciekawe to było w 3D wypalane. Przypuszczam, posiadając takie umiejętności można wypalić wszystko.
Pozdrawiam.
 

Lucjan P

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 5 0
#24
Miarka i aparat w łapę i zrobić inwentaryzację, a potem albo w corelu, Każdemu chcącemu chętnie pomogę w nauce.
Wykreślony budynek można wypalić u kolegi Stefana @kotebi.
Będę miał to na uwadze, jakbym nie umiał rozwiązać jakiejś kwestii to skontaktuję się na priv. Nie powinno być to trudne, raczej czasochłonne, ale cóż modelarstwo wymaga czasu i cierpliwości. :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#25
Będę miał to na uwadze, jakbym nie umiał rozwiązać jakiejś kwestii to skontaktuję się na priv. Nie powinno być to trudne, raczej czasochłonne, ale cóż modelarstwo wymaga czasu i cierpliwości. :)
Wszystkich programów nauczyłem się sam, a obsługuję kilkanaście cadów, bimów i 3D, każdy ma po kilkaset, jeśli nie tysięcy funkcji. A skoro ja się nauczyłem, to i ty możesz. Jedynym wyjątkiem jest pralka i jej 21 programów, których nie jestem w stanie ogarnąć...
Kluczem w projektowaniu pod laser jest zrozumienie budynku (bryły, konstrukcji, detalu), dobra obserwacja i cierpliwość. Jak pójdziesz na skróty, to może wyjść koszmarek. Działaj. Zacznij od czegoś prostego - kibelka, stodoły, budy dla psa...