• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gdzie jeszcze spotkać SU45...?

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#44
W Krzyżu stacjonuje jeszcze SU45-089, chyba najładniejsza ze wszystkich obecnie czynnych pod względem malowania:
xxx.jpg


Niestety jakoś na jesieni doszło do uszkodzenia silnika (zatarcie albo pęknięcie bloku - nie pamiętam). Zapadła decyzja, aby przełożyć do niej silnik z SU45-074 w malowaniu PR która jest sprawna technicznie acz nie ma rewizji (ostatnia jej praca była chyba jeszcze przy Regio Poznań - Frankfurt(Oder) na odcinku Rzepin - Frankfurt). Czy wymiana została już dokonana tego nie wiem, ale stawiam, że nie, gdyż w przeciwnym wypadku 089 zapewne byłaby w ruchu.
 

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#46
Chcących ustrzelić fiata na szlaku informuję, że z okazji Woodstocku wszystkie Regio na odcinku Kostrzyn - Krzyż są obsługiwane przez SU45 z Bohunami i 4-członowym Bhp. Widziane SU45-079, SU45-089, SU45-115 i SU45-241. Trafiają się też SU42 i SP32, ale i to lepsze niż szynobusy ;)
 
Ostatnio edytowane:

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#47
Odświeżę trochę temat. Gdzie można w tym roku spotkać SU45-079 ewentualnie inne w malowaniu PR? Chodzi mi tu nie tylko o planowe kursowanie, ale także pociągi specjalne. Wiem na przykład, że w tym roku była z pociągiem specjalnym we Wrocławiu.
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#49
No to się spóźniłem :cry::cry::cry:. Nigdy jej nie widziałem na żywo, a niewykluczone, że nigdy nie widziałem w ogóle tej serii lokomotyw. A gdzie można na nią popatrzyć, gdzie jest odstawiona ?
 

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#51
Toć może jeszcze będzie.Na stacji to zawsze ta lokomotywa robiła na mnie największe wrażenie,przez dźwięk silnika i charakterystyczną bryłę.Człowiek miał z pięć lat ale do dzisiaj jest pewien że to SP45,chociaż wtedy tego nie wiedział.A rok temu widziałem u siebie w Toruniu i sfociłem 089.

Tak trudno jest utrzymać jedną lokomotywę w spółce osobowej nie nastawionej aż tak na zyski jak to niektórzy mówią:p:D?

W Kościerzynie, podobno skansenie;) stoi SP45-139
 
Ostatnio edytowane:

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
#52
Przecież jeździ SU45-141 w spółce Unikol między Kostrzynem a bazą paliw w Barnówku, do tego w pełni oryginalna prócz malatury ;)
 

Banish

Nowy użytkownik
Reakcje
9 1 0
#53
A wie ktoś może co się dzieje z SU45-165? Unikol?

Przez ostatnie 10 lat dosłownie znikały i już ich nie ma... strasznie tęsknie za widokiem suczy w malowaniu żółte czoło
 

kobik21

Użytkownik
Reakcje
23 1 0
#55
Dziś to już chyba nieosiągalne aby je zobaczyć w czasie pracy na żywo...
Pamiętam do dziś ten dźwięk silnika na stacji Cieplice kiedy wjeżdżała na stacje i odjeżdżała relacji Szklarska Poręba -Wrocław.
Zostały tylko wspomnienia a miałem wtedy kilkanaście lat ...
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#57
Nie mogę tego przeboleć. Z 270 lokomotyw nie została w PKP ani jedna czynna i normalnie eksploatowana sztuka. Jakieś Nurki, jakieś Gamy........ :cry:
A tak to kiedyś bywało: Olecko 4.10.1997 Pociągi do Ełku i Suwałk. Foto: W.Stasiewski
Olecko 4.10.97 SU45-018,045 do Ełku i Suwałk.jpg
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.498 35 1
#59
jeszcze kilkanaście stoi w krzakach m in w Krzyżu, Chojnicach, Lublinie i Brzesku...... dwie w PKP CARGO otrzymały status pojazdów zabytkowych (213 i 228)
 

Podobne wątki