• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gdzie jeszcze spotkać SU45...?

Reakcje
56 3 0
#1
Gdzie najlepiej na Śląsku spotkać lokomotywy SU45, wiem że śą już na "wyginięciu" więc chciał bym trochę pofotografować...
Jeśli nie na śląsku to gdziekolwiek :) (najlepiej czynne) ale mogą być też odstawione.(y)
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#2
Pamiętam jak jeździłem do wojska do Giżycka to bardzo często ciągnęły skład od Korszy ,a wiesz może czemu je wycofali ?
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#5
W Kamieńcu Ząbkowickim jesienią jeszcze jakieś zwłoki stały. Natomiast WAM Kamieniec używa 301Db -141 (ex SU45-141) należącej do Unikolu i czasem można ją trafić w tamtych rejonach (niestety przemalowana). Natomiast o żywych to w zasadzie można zapomnieć, najbliżej to chyba Lublin....
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#7
W Lublinie jeszcze trzy miesiące temu w ruchu były dwa :( , tylko dwa. (właściecielem było CARGO)
Raczej wiek. To były dobre lokomotywy (przynajmniej niektóre). Niektórymi cechami przewyższały SU46 (najbardzej znana to szczelność podczas jazdy na zaśnieżonych szlakach, dzięki której nie utykały w zaspach). Tylko w ostatnim okresie eksploatacji słychać było o licznych usterkach tych staruszków. Kochane Fiaty :cry:.
 
OP
OP
kzk kolej

kzk kolej

Ostrzeżony
Reakcje
56 3 0
#9
Więc czemu Kamieniec Ząbkowicki jest daleko jak leży na Śląsku?
Nic, poprostu jest daleko od mojego miejsca zamieszkania tzn. Katowic... Ale to i tak lepiej niż np. Warszawa itp.:)
[DOUBLEPOST=1422819508,1422819145][/DOUBLEPOST]
W Lublinie jeszcze trzy miesiące temu w ruchu były dwa :( , tylko dwa. (właściecielem było CARGO)

Raczej wiek. To były dobre lokomotywy (przynajmniej niektóre). Niektórymi cechami przewyższały SU46 (najbardzej znana to szczelność podczas jazdy na zaśnieżonych szlakach, dzięki której nie utykały w zaspach). Tylko w ostatnim okresie eksploatacji słychać było o licznych usterkach tych staruszków. Kochane Fiaty :cry:.
To są a raczaj były moje ulubione lokomotywy spalinowe niemniej jednak dobrze że są zastępowane przez gamy...
Szkoda że miałem z nimi taki mały kontakt...
Powinniśmy walczyć aby chociaż jedną sztukę Fiata oddać do jakiegoś muzeum lub skansenu!(y)
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.498 35 1
#11
W Lubliniec sa teoretycznie dwa sprawne ale na dzis nie jezdza, żywe na dziś to można spotkać należace do Przewozów Regionalnych na trasie Krzyż - Gorzów (obsługują TLK Gorzowiak) oraz czasami Krzyż - Piła - Chojnice w zastepstwie za plastiki
:
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#13
Gdzie spotkać w ruchu? Rozkładowo nigdzie.
A w realu:
- zaszynobusy Krzyż - Piła - (Chojnice);
- TLK Gorzowiak (rozkładowo powinna być SP32).
W rejonie Lublina i Zamościa jeżdżą rozkładowo SU46 i Nurki, czy trafiają się SU45 sporadycznie - tego nie wiem.
Poza tym pociągi specjalne TurKolu.
 
OP
OP
kzk kolej

kzk kolej

Ostrzeżony
Reakcje
56 3 0
#14
Gdzie spotkać w ruchu? Rozkładowo nigdzie.
A w realu:
- zaszynobusy Krzyż - Piła - (Chojnice);
- TLK Gorzowiak (rozkładowo powinna być SP32).
W rejonie Lublina i Zamościa jeżdżą rozkładowo SU46 i Nurki, czy trafiają się SU45 sporadycznie - tego nie wiem.
Poza tym pociągi specjalne TurKolu.
No to chyba najpewniej na "Gorzowiaku"
 

SU46-017

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#15
Gdzie najlepiej na Śląsku spotkać lokomotywy SU45, wiem że śą już na "wyginięciu" więc chciał bym trochę pofotografować...
Jeśli nie na śląsku to gdziekolwiek :) (najlepiej czynne) ale mogą być też odstawione.(y)
Zamościa jeżdżą rozkładowo SU46 i Nurki, czy trafiają się SU45 sporadycznie - tego nie wiem.
TLK KOSSAK/ŚWIATOWID czasami pojawia się SU45 :( ale zwykle jeździ SU46 ( jest gdzieś w internecie film jak na TLK ŚWIATOWID jedzie SU45). Nurka nigdy nie było.
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#16
Wybacz, mój błąd. Przed wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, gdy został on już opublikowany w SKRJ, do Zamościa był wpisany lok 754 czyli Nurek z prędkością Vmax=100km. Ale ktoś chyba poszedł po rozum do głowy i zmienili maszynę na SU46 dzięki czemu KOSSAK/ŚWIATOWID ma rozkładową 120km/h (obecnie w rozkładzie służbowym wpisana jest SU46).
Dla Gorzowiaka także nastąpiła zmiana, więc tu również przepraszam - teraz jest on rozkładowo prowadzony przez SU45, czyli jest to chyba jedyny skład obsługiwany rozkładowo tymi maszynami.
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#17
Gdzie jeszcze można spotkać SU45?
Można! I to nawet jeszcze jako SP45! A gdzie?
Na archiwalnych już fotografiach! W zbiorach miłośników kolei, hobbystów i zapewne niejednego z Was...:)
006 SU45-006 Chełmża lato 1994.jpg
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#19
18 litopada linię Lublin-Rzeszów obsługiwały jeszcze SU45 213 i 246. Jak pojechałem tam 20 dni później obsługę prowadziły już SU46 ( 017 i 054)
[DOUBLEPOST=1423121518][/DOUBLEPOST]A tak przy okazji, czy ktoś wie, jaki diesel obsługuje jedyne połączenie do Zagórza? ( poc TLK 53200)
 

SU46-017

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#20
A tak przy okazji, czy ktoś wie, jaki diesel obsługuje jedyne połączenie do Zagórza? ( poc TLK 53200)
TLK MONCIAK obsługuje nurek : http://podkarpackakolej.net/wp/nowy-rozklad-jazdy-201415-na-poludniu-podkarpacia/ .
i dowody w postaci filmu :
[DOUBLEPOST=1423123332,1423122850][/DOUBLEPOST]I przy okazji w tym artykule jest zdjęcie fiata 213 (i nawet rumuna) z TLK ŚWIATOWID : http://lubelskakolej.net/wp/reaktywacja-pociagu-intercity-w-zamosciu/
 

Podobne wątki