• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gbb kolejka a obrotnica Fleischmann

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#1
Pytanie do mądrzejszych ode mnie: Jak podłączyć dekoder akcesoriów do obrotnicy. Chce sterować z kompa przez Gbb kolejke, wszystko ładnie działa poza tym szczegółem ;)
 

Załączniki

Lipaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#4
Odgrzeje kotleta bo sam teraz chciałbym sterować obrotnicą Fleishca przez Gbb i nie wiem jak do tego podejść. Może ktoś wie i się wiedzą podzieli?????
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#5
To mmoże tym razem ja spróbuje odgrzać kotleta juz prawie z przed 8 lat .
Chciałem zapytać czy jest możliwość konfiguracji modułu DR5052 z programem Gbbkolejka?
Niedawno kupiłem ten moduł z myślą o sterowaniu obrotnicą przez program Gbbkolejka,moduł połączony jest z centralą DR5000 .
 

trol

Aktywny użytkownik
Reakcje
63 6 0
#6
Mogę już sobie sam odpowiedzieć na moje pytanie.
Moduł obrotnicy DR5052 jest kompatybilny z program GbbKolejka,moja obrotnica jest w pełni skonfigurowana i pomost zatrzymuje się w miejscu które wskazuje w programie.
Może komuś się przyda mój laicki opis w jaki sposób udało mi się dojść do tego "sukcesu".
W parametrach obrotnicy w zakładce 'Właściwości"w rodzaju komunikacji wybieramy dekodery urządzeń,w ostatnim okienku :Komunikacja,dekodery urządzeń klikamy na połącz z /odłącz w numerze zwrotnicy wpisujemy adres 200 bo taki adres fabrycznie zapisany jest w module DR5052,adres ten powoduje obrót pomostu o 180 stopni następnie adres 201 to przesuniecie o kolejne wyjście na tory,adres 202.203.204 itd.powoduje przesuniecie pomostu o kolejne wyjście na tory.
Jeżeli chcemy sterować obrotnicą np.za pomocą multimausa to zasada jest podobna,naciskamy guzik rozjazdu wpisujemy adres 200 i przełączamy przycisk rozjazdu,pomost obróci się o 180 stopni,jeżeli chcemy pomost przesunąć o jedną pozycje to wpisujemy adres 201,202,203 itd.w zależności od ilości wyjść z obrotnicy.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki