• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 [Galeria] Ty2 34 Trumpeter 1:35 - Konwersja Br52

Reakcje
113 0 0
#1
Model parowozu Br52 w skali 1:35 w ofercie firmy Trumpeter pokazał się w Marcu 2006 r. Po poprzednich modelach kolejowych jak Karl czy Leopold, spodziewałem się takiej samej jakość jak te modele. Przeżyłem wielkie rozczarowanie. Model parowozu okazał się bardzo uproszonym i z wielką ilością błędów i braków półfabrykatem (wyglądał jak skopiowany model CMK). W swoim modelu użyłem w większości tylko podstawową bryłę kotła i budki, detale i elementy charakterystyczne w polskich parowozach wykonane są od podstaw.
Parowóz Ty2-34 numer fabryczny 26988, wyprodukowany w firmie Henschel & Sohn - Kassel w 1942 dla DRB, otrzymał numer inwentarzowy 52 070 - posiadał tender sztywno ramowy typu Florisdorf 30D42. Przejęty na stan PKP w 1945 z numerem inwentarzowym Ty2 34 do parowozowni MD Warszawa Odolany. Skreślony ze stanu 17.11.1986r.
Początki budowy marzec 2006 r.
Ty2 ModelPoczatki_011.jpg

Koniec budowy marzec 2016 r.
(na zdjęciach jest w nazwie parowozowni błąd - obecnie nie ma nazwy parowozowni - zamalowana). Ostoja tendra wydaje się sucha, ale jest już uzupełniona o mokre plamy - zdjęcia są z końca budowy (obecnie nie mam możliwości zrobić na szybko nowych zdjęć).
Ty2 Model _163.jpg
Ty2 Model _164.jpg
Ty2 Model _165.jpg
Ty2 Model _166.jpg
Ty2 Model _167.jpg
Ty2 Model _168.jpg
Ty2 Model _170.jpg
Ty2 Model _171.jpg
Ty2 Model _172.jpg
Ty2 Model _173.jpg
Ty2 Model _174.jpg
Ty2 Model _175.jpg
Ty2 Model _176.jpg


Oczywiście parowóz to i wagony - dwie platformy Ppyk 203 z czołgami T-55 z operacji "Dunaj" Sierpień 1968 r.
Ty2 Model _200.jpg
Ty2 Model _201.jpg

Pozdrawiam
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#5
Piękny model, Gdybyś postawił na zewnątrz to możma by się nabrać że prawdziwy. Znalazłem Twoją relacje na innym forum szukając motywacji, ale fajnie że Przedstawiłeś w tym watku. Sam buduje teigreka w 1:32 od podstaw i w większych skalach trzeba kombinować. Zastanawiam się czy Jesteś tym samym modelarzem co to przerobił BR86 z ruchomym rozrządem pary na forum militarnym.
 
OP
OP
M
Reakcje
113 0 0
#6
Piękny model, Gdybyś postawił na zewnątrz to możma by się nabrać że prawdziwy. Znalazłem Twoją relacje na innym forum szukając motywacji, ale fajnie że Przedstawiłeś w tym watku. Sam buduje teigreka w 1:32 od podstaw i w większych skalach trzeba kombinować. Zastanawiam się czy Jesteś tym samym modelarzem co to przerobił BR86 z ruchomym rozrządem pary na forum militarnym.
Dzięki za miłe przyjęcie.
BR86 mam dopiero w planach - czeka na konwersję na TKt3 (tu własnie będę potrzebował pomocy)
Obecnie przerabiam WR360 C-12 na C-14 - postaram pokazać na forum (i nie tylko to też wagony w 1:35).
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#7
Model parowozu Br52 w skali 1:35 w ofercie firmy Trumpeter pokazał się w Marcu 2006 r. Po poprzednich modelach kolejowych jak Karl czy Leopold, spodziewałem się takiej samej jakość jak te modele. Przeżyłem wielkie rozczarowanie. Model parowozu okazał się bardzo uproszonym i z wielką ilością błędów i braków półfabrykatem (wyglądał jak skopiowany model CMK). W swoim modelu użyłem w większości tylko podstawową bryłę kotła i budki, detale i elementy charakterystyczne w polskich parowozach wykonane są od podstaw.
Parowóz Ty2-34 numer fabryczny 26988
Ten model Ty2-34 cudowny...
W latach 90-tych lub końcówce 80-tych w Dęblinie widziałem kiedyś Ty2 z takim tendrem. Ty2-50 chyba jak dobrze pamiętam. I on był chyba z MD Chełm wówczas.
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#8
Jak wkleiłeś zdjęcia całej winiety z tytułem: "Operacja Dunaj" to może się mylę ale gdzieś na jakiejś wystawie oglądałem chyba taką dioramkę. Czy wystawiałeś może te modele na pokazach? Być może jest więcej dioram o takiej nazwie.
 
OP
OP
M
Reakcje
113 0 0
#9
Jak wkleiłeś zdjęcia całej winiety z tytułem: "Operacja Dunaj" to może się mylę ale gdzieś na jakiejś wystawie oglądałem chyba taką dioramkę. Czy wystawiałeś może te modele na pokazach? Być może jest więcej dioram o takiej nazwie.
Witam
Dioramka była wystawiana na kilku konkursach na podstawce jak niżej - pod nazwą "Braterska Pomoc - Operacja Dunaj Sierpień 1968 r.".
IMG_20170313_191451.jpg
IMG_20170313_191511.jpg

Pozdrawiam
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#12
Podstawka z semaforem i żurawiem wygląda świetnie ale to jest chyba inna podstawka niż ta, na której stoją wagony platformy i parowóz zaprezentowana kilka postów wcześniej bo ta pierwsza wygląda na linię jednotorową a tu widzę dwa tory ?
 
OP
OP
M
Reakcje
113 0 0
#13
Podstawka z semaforem i żurawiem wygląda świetnie ale to jest chyba inna podstawka niż ta, na której stoją wagony platformy i parowóz zaprezentowana kilka postów wcześniej bo ta pierwsza wygląda na linię jednotorową a tu widzę dwa tory ?
Dzięki za miłe wpisy. Tak jest inna. Ta dwutorowa to jest podstawka na wyjazdy(długość 71cm). Jedno torowa to cześć gabloty pod szkłem (długość 143cm).
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:35 2

Podobne wątki