• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

gablotka

Reakcje
9 0 0
#1
Witam

Byłem ostatnio w sklepie modelarskim i widziałem fajnie zrealizowana gablotkę prezentacyjną która chciałbym u siebie adoptować. Pytanie jest jakie wymiary powinna mięć (chodzi mi głównie o wysokość stopni, i głębokość) żeby fajnie wyglądało i nie przesadzić. Rysunek jest w uproszczeniu, planuję wykonanie szutrowanie, tylko kolejne pytanie czy będzie ono widoczne i czy warto.



IMG_1100.JPG

Rozważam drugą koncepcje ustawienia skośnie modeli względem półki.
Pozdrawiam

Artur
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#2
Wydaję mi się że wysokość stopni determinuje wysokość modeli, zbyt mała, spowoduje że nie będzie ich widać w całości,kolejny poziom zasłoni poprzedni, zbyt duża, efekt będzie mizerny,szerokość nie wypowiadam się ponieważ to zależy od indywidualnych marzeń właściciela gablotki.
 
OP
OP
arturhej
Reakcje
9 0 0
#3
...,szerokość nie wypowiadam się ponieważ to zależy od indywidualnych marzeń właściciela gablotki.
Przy takiej orientacji rysunku trudno zorientować się o jakie wymiary chodzi. Bardziej pytałem o głębokośc stopnia, wymiar zgodny z szerokościa toru. Na ile on ma znaczenie. Szutrowania i zieleni i tak nie będzie widać
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#4
To gablota prezentacyjna więc szerokość powinna być dobrana do skrajni taboru + drobny zapas. Ja nie szukałbym odniesień do rzeczywistości bo pewnie można tak "usprawiedliwić" 2 poziomy ale nie cztery. Oczywiście zaszutrowany tor wygląda trochę lepiej...
 

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#5
Bardzo fajny pomysł z tą gablotką. Osobiście głębokość stopni zrobił bym odrobinę głębszą aby może na pionowych ściankach zrobić murek albo jakiś bluszcz. Szutrowanie oczywiście tak! Tabor nie wypełni idealnie przestrzeni. Można zrobić naprawdę piękną wystawkę. Czekam na relację!
 

Podobne wątki