1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Pytanie gablotka

Dyskusja w 'Makieta i moduł' rozpoczęta przez użytkownika arturhej, 26 Sierpnia 2017.

1. arturhej

arturhej Użytkownik

Witam

Byłem ostatnio w sklepie modelarskim i widziałem fajnie zrealizowana gablotkę prezentacyjną która chciałbym u siebie adoptować. Pytanie jest jakie wymiary powinna mięć (chodzi mi głównie o wysokość stopni, i głębokość) żeby fajnie wyglądało i nie przesadzić. Rysunek jest w uproszczeniu, planuję wykonanie szutrowanie, tylko kolejne pytanie czy będzie ono widoczne i czy warto.

IMG_1100.JPG
    Rozważam drugą koncepcje ustawienia skośnie modeli względem półki.
    Pozdrawiam

Artur

2. Paweł R

Paweł R Znany użytkownik H0e

Wydaję mi się że wysokość stopni determinuje wysokość modeli, zbyt mała, spowoduje że nie będzie ich widać w całości,kolejny poziom zasłoni poprzedni, zbyt duża, efekt będzie mizerny,szerokość nie wypowiadam się ponieważ to zależy od indywidualnych marzeń właściciela gablotki.

3. arturhej

arturhej Użytkownik

Przy takiej orientacji rysunku trudno zorientować się o jakie wymiary chodzi. Bardziej pytałem o głębokośc stopnia, wymiar zgodny z szerokościa toru. Na ile on ma znaczenie. Szutrowania i zieleni i tak nie będzie widać

4. Zdrada69

Zdrada69 Znany użytkownik

To gablota prezentacyjna więc szerokość powinna być dobrana do skrajni taboru + drobny zapas. Ja nie szukałbym odniesień do rzeczywistości bo pewnie można tak "usprawiedliwić" 2 poziomy ale nie cztery. Oczywiście zaszutrowany tor wygląda trochę lepiej...

5. Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk Użytkownik

Bardzo fajny pomysł z tą gablotką. Osobiście głębokość stopni zrobił bym odrobinę głębszą aby może na pionowych ściankach zrobić murek albo jakiś bluszcz. Szutrowanie oczywiście tak! Tabor nie wypełni idealnie przestrzeni. Można zrobić naprawdę piękną wystawkę. Czekam na relację!

Udostępnij