• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Gablotka prezentacyjna na Tabor

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#1
Tak jak wspomniałem w wątku poznajmy się, jestem właśnie w trakcie robienia 3 Gablotki. Tabor w otoczeniu bardziej naturalnym niż półka zyskuje, a z drugiej strony na makietę, choćby małą, chyba na razie nie mam wystarczających umiejętności i miejsca w mieszkaniu.

Poniżej zdjęcia zaawansowania prac. Ogólnie chciałbym żeby były to jakieś tory odstawcze / postojowe na średniej wielkości stacji, tak żebym dał tam radę postawić zasadniczo wszystko. Myślę, że jest to do obronienia, jeśli chodzi o realizm. W gablotce raz będzie tabor DB z epoki III, a raz PKP z V/VI, więc chciałbym zachować jej w miarę uniwersalny charakter.

Powoli zbliżam się do zielenienia i prawdę mówiąc chciałem prosić o jakieś sugestie w tej sprawie. Na pewno nie chcę żeby teren był bardzo zapuszczony, bo podoba mi się faktura ziemi i chciałbym ją chociaż miejscami pokazać. Poza tym takie tory nie zawsze są mocno zarośnięte. Oczywistym pomysłem jest wykorzystanie techniki z rwaną matą trawiastą, ale czuję, że chciałbym zrobić coś ambitniejszego. Myślałem o posadzeniu trawy elektrostatycznej, ale nie wiem czy 6 mm to nie będzie przesada. Poza tym rozważałem też posypki, które imitowałyby niskie chwasty, kupiłem też białe kwiatki w sklepie modelarskim, bo wydawały mi się całkiem ciekawym pomysłem. Wydaje się, że możnaby wystopniować zieleń najbliżej widza dając najmniej i zwiększając jej ilość zbliżając się w stronę tła. Będę wdzięczny za sugestie.
 

Załączniki

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
#2
Witaj kolego P :) Ładna i czysta robótka, do tego swietne tło oraz ambicjonalne podejście do tematu :) Obyś dał radę skończyć
Jeśli mogę .....kilka porad . Życie na tym forum toczy sie dość leniwie i ospale, poza kilkoma wyjątkami z których jako modelarze możemy być dumni . W tak odosobnionym wątku jak Twój pewnie wpisów nie będzie wiele i porad nie uzyskasz za dużo.
Zaglądnij tu ...http://forum.modelarstwo.info/threads/moduły-dioramy.13883/ mistrz Daniel wszelakie kwestie dotyczace trawki :) wyjaśnił i zobrazował w sposób jak najbardziej klarowny a wiec korzystaj z tej encyklopedii jak tylko możesz! Myślę też że warto zagadnać Mistrza na Priva w każdej kwestii jaka Cie nurtuje odnośnie tematu, jest to człowiek zacny i prawy tak że można polegać na jego pomocy.
Kolejny temat nasz tutaj....http://forum.modelarstwo.info/threads/siala-baba-trawe.7113/ dużo napisano i pewnie coś dla siebie znajdziesz:)
A już najlepiej to zasięgnij porady forumowych guru !! Jest ich w tym wątku dostatek i z cała pewnością KAŻDY poradzi,doradzi,dopomoże http://forum.modelarstwo.info/threads/dyskusja-nt-modeli-wagonów-406r.43010/...!!! Mili ludzie :( Powodzenia
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#3
Dzięki za miłe słowa i wskazówki,
Tło jest pożyczone właśnie z wątku Daniela Loko, ja również podziwiam jego prace już od dłuższego czasu. Udostępnił je szerokiemu gronu, więc mam nadzieję, że się nie obrazi ;)

Póki co skończyłem tłuczniowanie bliższego toru i podgoniłem trochę ten odleglejszy. Wydaje mi się, że znalazłem już pewne optymalne rozwiązanie kwestii zieleni, ale zajmę się tym dopiero po urlopie i wtedy też wrzucę jakieś nowe, lepsze zdjęcia :)
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#4
No i gotowa, rano robiłem jeszcze ostatnie malarskie poprawki ;)
Ostatni dzień urlopu, więc dzisiaj wrzucam zdjęcia. Stanęło na tym, że pomiędzy torami dałem taką wypatrzoną w sklepie gąbeczkę, która ma reprezentować drobne roślinki potrafiące się w takich miejscach zadomowić. Zalałem ją mlekiem wikolowym i niestety pomiędzy torami dałem za dużo tego mleka (albo za mało gąbki, sam nie wiem). Poprawiłem to jeszcze w sobotę i doszedłem do wniosku, że lepiej nie będzie, ale wygląda to trochę jak opadach deszczu i to sporych.
3 krzaczki zrobiłem w twórczym szale z żywopłotu Fallera, nie wiem czy udałoby się im tam nie uschnąć, ale przełamują trochę monotonię.
Znowu dałem trawę z rolki skuszony łatwością jej nakładania i znowu maskowałem przejścia między papierem a gruntem farbą. Myślę, że wyszło nieźle, ale następnym razem to już posieję trawę, trzeba się rozwijać :)
 

Załączniki

OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#6
Dziękuję za miłe słowa. Mam wrażenie, że aparat (albo ja ;)) nie do końca sobie poradził z fakturą tej gąbeczki, w każdym razie jest bardzo ładna i co ważne nie błyszczy się. Mam nadzieję, że nie złamię żadnych zasad forum jak napiszę, że to jest faller 171304. Tylko hojnie trzeba sypać, między torami sypałem 2 razy i prawdę mówiąc jakbym sypnął jeszcze 3 raz to nic by się nie stało.
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#8
W tym przypadku to zdjęcie nie moje, tak jak pisałem powyżej. Natomiast drukowane w punkcie gdzie oprawiają prace magisterskie i robią wydruki reklamowe. Naklejone na piankę 5 mm, to też jest standardowa usługa w takich miejscach. Piankę ze zdjęciem docinałem jeszcze nożykiem modelarskim na wymiar, bo gablotka zwęża się delikatnie ku górze.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 6
Buduję makietę 4
Buduję makietę 23
Buduję makietę 9

Podobne wątki