• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gablota z Pleksi

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#21
Cif bym odpuścił bo porysuje bardziej.
Jak rysa gruba/głęboka to automax nie da rady.
To tak jak pisałem, papier ścierny wodny, a potem pasta polerska i gąbki. Jak sie uda to dorwij gdzieś kawałek plexy i poćwicz bo rzeczywiście rurę warto uratować. Jakbyś nie znalazł daj znać na pw. Poszukam w domu.
Aha tymi gąbkami to na małych obrotach sie poleruj żeby nie stopic.
A najlepsza szlifierka oscylacyjna
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#24
Koledzy. Dziękuję za porady. Jest jeszcze podobno dobra do tego celu pasta do zębów, pytanie tylko która, ja wypróbuję wszystkie te specyfiki w miejscu niewidocznym dla obserwatora czyli na spodzie oraz boku tej rury.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#31
Jest taka pasta polerska do szkiełek plastikowych od zegarków - PolyWatch. Spróbuj tym. Nie wiem jak pleksi zareaguje, ale inne plastiki poleruje się bardzo dobrze.
 
Reakcje
1.469 12 6
#32
Trochę polerowałem tą rurę pastą polerską ze zdjęcia, a póżniej polerowałem Cifem, i tak to teraz wygląda. Troszkę widać odbicie od okna. Wstawiam zdjęcia wagonów w świetle dziennym i oświetlone wieczorem. To wszystko to jest przymiarka a nie efekt końcowy. Proszę o opinie jak to teraz wygląda.
Zdjęcie0001.jpg
Zdjęcie0004.jpg
Zdjęcie0005.jpg
Zdjęcie0008.jpg
Zdjęcie0010.jpg
Zdjęcie0011.jpg
Zdjęcie0012.jpg
Zdjęcie0014.jpg
Zdjęcie0002.jpg
Zdjęcie0004.jpg
Zdjęcie0013.jpg
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#33
Wychodzi nieźle, ale mam wrażenie, że rysy są dość głębokie i trzeba by jednak zebrać papierem ściernym tak jak pisałem, a na końcu dopiero polerować.
Ciężko jednak ze zdjęcia powiedzieć na ile rysy są głębokie.
Pytanie też do jakiego stanu chcesz doprowadzić tą rurę (swoją drogą kawał pleksi rury :) )
Pozdrawiam
WF
 
Reakcje
1.469 12 6
#34
Kolego Wojtku. Bardzo chciałbym uniknąć polerowania papierem ściernym. Tej pasty polerskiej jeszcze troszkę mi zostało więc dalej będę działał. Stan tej rury ma być taki, aby te rysy były jak najmniej widoczne, wiem że nie usunę ich całkowicie, ale ta rura nie będzie eksponowana na wystawach, będzie stała w tym pomieszczeniu co jest obecnie, tylko na innej ścianie i nie będzie widać tego odbicia światła. Tabor umieszczony do prezentacji w rurze ma być po prostu widoczny, szczególnie wieczorem, jak będzie podświetlony, może do tego jeszcze dołożę cichy odgłos pracy parowozu, takie moje marzenie. Pozdrawiam.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#35
Moim skromnym zdaniem rura wyszła całkiem nieźle , i chyba nie ma co z nią walczyć dalej .
Tym bardziej, że jak napisałeś będzie to podświetlone ustawione na pewnej wysokości gdzie zapewne rysy nie będą aż tak widoczne .
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#36
Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. Nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu by zająć się dalszym usuwaniem tych zarysowań, na pewno postaram się dokończyć to polerowanie, tak aby wykorzystać do końca tą pastę która mi jeszcze została. Ale prace modernizacyjne cały czas trwają. Do rury zostały zamocowane 2 podstawki, na których będzie się opierać, tak że będzie mi łatwiej polerować tylko tę jedną stronę oraz zamontowałem po 2 podstawki na obu końcach rury pod płytę plexi na której będzie ułożony tor. Pozostałe podstawki będą zamontowane inną metodą niż te które zostały zamocowane, ale w terminie póżniejszym, po uprzednim ich przygotowaniu. Zdjęcia w rurze przedstawiają wagony firmy Roco w skali 0m.
Zdjęcie0002.jpg
Zdjęcie0003.jpg
Zdjęcie0004.jpg