• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasze półki z modelami

Hydrus

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 0 0
Ja właśnie sobie zrobiłem prostą "gablotkę otwartą" z dwóch formatek ze sklejki 180 cm x 60 cm, z czego jedna formatka posłużyła jako plansza, a druga została pocięta na sześć półeczek.
polkaf2.jpg

Grubość sklejki: 1 cm.
Plansza: 180 cm x 60 cm.
Półeczki: 180 cm x 6,1 cm.
Odległość między półeczkami: 9 cm.
Półeczki przyklejone klejem stolarskim, a po wyschnięciu kleju przybite od tyłu gwoźdźmi 2,5 cm.
Na półeczkach zamiast torów - rowki wycięte brzeszczotem.
Całość pokryta dwa razy bejcą o kolorze "dąb bielony".
Masa netto: ok. 12,5 kg.
Mocowanie w ścianie: trzy śruby w kołkach rozporowych 6x30.
Koszt materiałów: ok. 250 zł.
 
Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Zdecydowanie oslona przed kurzem by sie przydala. Amatorzy takich gablotek powinni tez pamietac, ze nie nalezy ucj umieszczac w miejscach naslonecznionych. Glownie z powodu blakniecia farb.
 

Hydrus

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 0 0
Upadek modeli na podłogę --> jakim sposobem?
Kurz --> można by dorobić ściankę górną i dwie boczne, a od przodu dokręcić taflę pleksi, ale to najwcześniej w przyszłym roku, a na razie zobaczę, jak bardzo to się będzie kurzyć.
Nasłonecznienie --> gablotka wisi na najciemniejszej ścianie w pokoju; promienie słoneczne bezpośrednio tu nie dochodzą; chociaż na jaśniejszych ścianach modele robiłyby większe wrażenie...

A w ogóle marzy mi się gablota zrobiona w całości z pleksi...
 
Ostatnio edytowane:

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
Ja u siebie dałem folie z filtrami UV na szyby i nie było problemu.
Tutaj gablota z prysznica i kątowników aluminiowych.
Wisiała u mnie kilka lat i teraz w nowym miejscu mam w planach jeszcze dwie takie.
Mniejsza skala to i więcej miejsca :p
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Jest w Niemczech taki producent Vitrinen Schmidt, który produkuje gablotki w dowolnych wymiarach i również modułowe, które zestawione ze sobą pozwalają na przejście składu pomiędzy gablotami. Gabloty mają wycięte rowki na koła w rozstawie H0 i nie potrzeba już kupować torów, a tabor stoi równo w rzędzie.
Od czoła zamknięte są płytami plexi lekko przesuwanymi w wyciętych rowkach, czyli jest ochrona przed UV. Zamknięcie nie jest hiper szczelne, bo płyty plexi muszą się mijać, więc pozostaje szczelina rzędu 5mm.
Zrobione są ze zwykłej sklejki, co przy obserwacji z bliska robi średnie wrażenie, ale już z niewielkiego dystansu zupełnie nie razi.
Wysyłają na cały świat. 95D53B51-5F6A-471C-954B-35A1584457B4.jpeg 47379006-E396-4244-B446-5ACE5CCAEC3B.jpeg
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Jeżeli to zły temat proszę o przeniesienia a nie usunięcie ;)
Planuję sobie zrobić gablotę wiszącą na ścianę do prezentacji moich zbiorów w H0 ;)
Jeżeli chodzi o długość to nie problem, problem pojawia się w ilości rzędów na którym mają stać lokomotywy z wagonami oraz odstęp pomiędzy pólkami.
Czy na półkę dajecie jeszcze tory aby wyglądało to lepiej czy stawiacie modele bezpośrednio na półkę ? Jaki będzie najlepszy dystans pomiędzy pólkami ?
Może ktoś się podzielić swoim doświadczeniem ?
Zobacz załącznik 580121
Chcesz mieć dobrze i profesjonalnie zrobione gabloty na modele, w wymiarach dokładnie takich jakie będziesz chciał to polecam tą firmę: http://gablociarnia.pl/ a tutaj masz nawet ich sklep internetowy: http://www.gablociarnia.sklepna5.pl/informacje/1/o-nas-kontakt.html
Ja mam wszystkie swoje gabloty wykonane na zamówienie właśnie w tej firmie a kilka moich gablot od nich możesz zobaczyć tutaj: http://forum.modelarstwo.info/threads/nasze-półki-z-modelami.4366/post-300077
Oczywiście kolor, materiał, sposób zamykania/zabezpieczenia możesz sobie wybrać według uznania. Polecam szczerze.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
Ja właśnie sobie zrobiłem prostą "gablotkę otwartą" z dwóch formatek ze sklejki 180 cm x 60 cm, z czego jedna formatka posłużyła jako plansza, a druga została pocięta na sześć półeczek.
Zobacz załącznik 590419
Grubość sklejki: 1 cm.
Plansza: 180 cm x 60 cm.
Półeczki: 180 cm x 6,1 cm.
Odległość między półeczkami: 9 cm.
Półeczki przyklejone klejem stolarskim, a po wyschnięciu kleju przybite od tyłu gwoźdźmi 2,5 cm.
Na półeczkach zamiast torów - rowki wycięte brzeszczotem.
Całość pokryta dwa razy bejcą o kolorze "dąb bielony".
Masa netto: ok. 12,5 kg.
Mocowanie w ścianie: trzy śruby w kołkach rozporowych 6x30.
Koszt materiałów: ok. 250 zł.
Bardzo kiepski pomysł. Obyś nie walił głową w podłogę.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Korzystając z tego, że wątek dotyczy gablot mam pytanie jakiej grubości szkła byście użyli na półki o wymiarach 185 cm x 6cm. Projektuję sobie nową gablotę i tym razem chciałbym zrobić półki szklane, ale gablota jest dość duża.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 762
Tabor 170
Tabor 210
K
Tabor 19

Podobne wątki