• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nasze półki z modelami

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
Po dotarciu Vectrona luka w tubie została uzupełniona
Nie dobijaj
cegła na łeb.gif
cegła na łeb.gif
cegła na łeb.gif
... No dobra, pracuję nad sobą... w miarę możliwości...OK,ok... nad stanem taborowym także...;)

Jeszcze brakuje Ci różowego Husarza z logo pewnej firmy...
"Różowa Landryna" jak to malowanie niektórzy nazywali złośliwie ( wg mnie słusznie, bo nic tylko
mixtura.gif
oraz palacz.gif ) to zeszpeci każdą półkę...
Chyba ww firma musiała dofinansowywać produkcję coś podejrzewam...

Pozdrawiam ( i gratuluję kolekcji,poważnie:D),
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Przy okazji chciałbym podpytać, gdzie można zaopatrzyć się w tego pięknego Traxxa Lotosu ?
Model bardzo rzadko pojawia się w tzw. drugim obiegu - na znanym portalu aukcyjnym, na giełdach. To model PIKO 57535 wydany jako nowość w październiku 2011 roku. Model co jakiś czas pojawia się w sprzedaży i z reguły osiąga wysokie ceny lub jest wystawiany za wysokie kwoty.
 

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
Jeżeli to zły temat proszę o przeniesienia a nie usunięcie ;)
Planuję sobie zrobić gablotę wiszącą na ścianę do prezentacji moich zbiorów w H0 ;)
Jeżeli chodzi o długość to nie problem, problem pojawia się w ilości rzędów na którym mają stać lokomotywy z wagonami oraz odstęp pomiędzy pólkami.
Czy na półkę dajecie jeszcze tory aby wyglądało to lepiej czy stawiacie modele bezpośrednio na półkę ? Jaki będzie najlepszy dystans pomiędzy pólkami ?
Może ktoś się podzielić swoim doświadczeniem ?
1324-v14.jpg
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
:eek::ROFL:
Ja sobie kupiłem jakieś na alledro, stawiam na torach i bez torów, H0 i H0e oraz samochody i jestem zadowolony. A najważniejsze że są na pewno dobre, bo są w kolorze białym.:LOL:
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
Ja mam zrobioną gablotę o wymiarach 192 na 40 cm - wielkość podyktowana gotowymi drzwiczkami szklanymi kupionymi w Ik*a. Odstępy między półkami - zależy, czy chcesz wstawić modele do gabloty i podziwiać czy też często je wyjmować do jazd. W mojej gablocie odstępy między półkami wynoszą 7,5 cm, mam zamontowane w nich tory PIKO i spokojnie mieści się w niej "bipa" - ale wkładanie/wykładanie tego modelu przy tak małym odstępie jest upierdliwe, w przypadku innych wagonów osobowych/lokomotyw nie jest źle - kwestia techniki. Tory polecam aby składy równo stały ;)
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
W moich obecnych gablotach to 9cm i tabor na cgleise, ale konstrukcja jest inna, bo na każdej półce tabor ustawiony jest kaskadowo.
Korzystając z okazji powiedzcie mi koledzy jak porządnie i bezpiecznie zamknąć dużą prostokątną gablotę? Ja od pewnego czasu przymierzam się do takiej 180cm x 78cm, coś na wzór zaprezentowanej na zdjęciu kolegi Porsche Design, ale mam problem z rozwiązaniem zamknięcia. Przychodzą mi do głowy tylko prowadnice dolne i górne, na których bedą przesuwane szyby, ale szczelne to raczej nie będzie? Podzielenie tego np na 4 części i dodanie drzwiczek zaburzy obraz całości.
 

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
Ja daje jedną duża plexi wsuwana od gòry dzieki temu nie mam kurzu w srodku ;) Mam tak zrobione na Herpy i jest wszystko ok !
Co do przestrzeni pomiedzy polkami, chce aby wlasnie weszly Cgleise i na nie bede stawiac wagony :) Mowisz ze 9cm jest ok ?
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
W mojej witrynie zastosowałem półki w kształcie leżącej litery h. Dzięki temu w witrynie mieści się więcej składów, a ceną jest tylko to, że w stojących na górnych półkach modelach nie można podziwiać wózków. :) W modelach H0 bo H0e prezentują się znakomicie.
Zdjęcia trochę kiepskie ale widać jak zbudowane są półki.

witryna 01.jpg
witryna 02.jpg
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
Nie jest zamykana. Modele kurzą się niestety, ale raz na jakiś czas je odkurzam i odwracam drugą stroną, żeby symetrycznie płowiały. Tak mniej więcej raz na rok - raz na dwa lata.
W planie miałem zrobienie przesuwanych szyb z 3 mm plexi, ale nigdy tego nie dokończyłem. Widziałem taką gablotę, ale przez szyby z plexi modele były kiepsko widoczne jeżeli nie patrzyło się na wprost. Poza tym bałem się że będą się wyginać a może i wypadać (światło witryny ma 130 cm wysokości). Poza tym jak ją powiesiłem i ustawiłem modele to się nią zachwyciłem taką, jaka jest. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 762
Tabor 170
Tabor 210
K
Tabor 19

Podobne wątki