• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Gablota wisząca na ściane.

Maverick

Znany użytkownik
Jeżeli to zły temat proszę o przeniesienia a nie usunięcie ;)
Planuję sobie zrobić gablotę wiszącą na ścianę do prezentacji moich zbiorów w H0 ;)
Jeżeli chodzi o długość to nie problem, problem pojawia się w ilości rzędów na którym mają stać lokomotywy z wagonami oraz odstęp pomiędzy pólkami.
Czy na półkę dajecie jeszcze tory aby wyglądało to lepiej czy stawiacie modele bezpośrednio na półkę ? Jaki będzie najlepszy dystans pomiędzy pólkami ?
Może ktoś się podzielić swoim doświadczeniem ?
Zobacz załącznik 580121
Chcesz mieć dobrze i profesjonalnie zrobione gabloty na modele, w wymiarach dokładnie takich jakie będziesz chciał to polecam tą firmę: http://gablociarnia.pl/ a tutaj masz nawet ich sklep internetowy: http://www.gablociarnia.sklepna5.pl/informacje/1/o-nas-kontakt.html
Ja mam wszystkie swoje gabloty wykonane na zamówienie właśnie w tej firmie a kilka moich gablot od nich możesz zobaczyć tutaj: http://forum.modelarstwo.info/threads/nasze-półki-z-modelami.4366/post-300077
Oczywiście kolor, materiał, sposób zamykania/zabezpieczenia możesz sobie wybrać według uznania. Polecam szczerze.

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
Ja właśnie sobie zrobiłem prostą "gablotkę otwartą" z dwóch formatek ze sklejki 180 cm x 60 cm, z czego jedna formatka posłużyła jako plansza, a druga została pocięta na sześć półeczek.
Zobacz załącznik 590419
Grubość sklejki: 1 cm.
Plansza: 180 cm x 60 cm.
Półeczki: 180 cm x 6,1 cm.
Odległość między półeczkami: 9 cm.
Półeczki przyklejone klejem stolarskim, a po wyschnięciu kleju przybite od tyłu gwoźdźmi 2,5 cm.
Na półeczkach zamiast torów - rowki wycięte brzeszczotem.
Całość pokryta dwa razy bejcą o kolorze "dąb bielony".
Masa netto: ok. 12,5 kg.
Mocowanie w ścianie: trzy śruby w kołkach rozporowych 6x30.
Koszt materiałów: ok. 250 zł.
Bardzo kiepski pomysł. Obyś nie walił głową w podłogę.

Pd5

Znany użytkownik
Korzystając z tego, że wątek dotyczy gablot mam pytanie jakiej grubości szkła byście użyli na półki o wymiarach 185 cm x 6cm. Projektuję sobie nową gablotę i tym razem chciałbym zrobić półki szklane, ale gablota jest dość duża.

nohab

Znany użytkownik
"...pytanie jakiej grubości szkła byście użyli na półki..."
Zależy od podparcia. Najdłuższe jakie użyłem to 260x8 cm z zwykłego szkła i grubosci 4 mm.
Proponuję klejone z folią 2+2 lub 2+3 mm.

Pd5

Znany użytkownik
Żadnego dodatkowego podparcia nie przewiduje, czyli tylko podparte na dwóch skrajnych bokach i wymiar półki to 185x6cm, dlatego zastanawiam się nad gruboscią żeby taka półka nie pękła pod ciężarem modeli.

Kolego Pd5, jeżeli jesteś zdecydowany na półki szklane, to proponuję wizytę u szklarza, najlepiej jest pytać u żródła, bo ktoś Ci te półki szklane musi wykonać. Ale bez podparcia na takiej długości jakoś ja tych pólek sobie nie wyobrażam.