• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Gabaryty z lat 1970-tych w 1:87?

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.235 461 29
#1
Witam,

Nie chcąc zaśmiecać wątków innych kolegów, zadam moje pytanie tu. Mam w swojej kolekcji wagon do ciężkich ładunków Liliputa z transformatorem.

IMG_8463.JPG


Herpa ma w swojej ofercie (a właściwie miała, bo już nie jest produkowany, ale wciąż można go czasem kupić) zestaw drogowy z takim samym transformatorem. Jest to
159104 Mercedes-Benz Actros L 08 Titan low-boy semitrailer with transformer "Colonia":

159104.jpg


http://www.herpa.de/collect/(S(15yn...ProductID=159104&lang=en-GB&express=1&thumb=1

Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby mieć podobny zestaw do mojego transformatora. Ponieważ zbieram modele z trochę dawniejszych lat, moje pytanie brzmi: czy w latach 1970-tych używano podobnych zestawów drogowych (oczywiście ciągnik musi być z tamtych lat), czy jakichś innych? I czy znacie model takiego zestawu z tamtych czasów, ew. z czego dałoby się coś takiego poskładać?
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#3
Tu taj na foto są typowe lata 70-te i wiozą transformator, troszkę inaczej;) Niestety takich modeli nie dostaniesz w 1/87.
Co do Ciągników to idealnie pasuje Man F8 , Scania Vabis, ;) W sumie jest dość duży wybór z lat 70tych jeśli chodzi o ciężarówki.
1ifoz4.jpg
[DOUBLEPOST=1366401446][/DOUBLEPOST]
fumaga40.jpg
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
919 15 0
#6
Witam,

Nie chcąc zaśmiecać wątków innych kolegów, zadam moje pytanie tu. Mam w swojej kolekcji wagon do ciężkich ładunków Liliputa z transformatorem.

Zobacz załącznik 115647

Herpa ma w swojej ofercie (a właściwie miała, bo już nie jest produkowany, ale wciąż można go czasem kupić) zestaw drogowy z takim samym transformatorem. Jest to
159104 Mercedes-Benz Actros L 08 Titan low-boy semitrailer with transformer "Colonia":

Zobacz załącznik 115646

http://www.herpa.de/collect/(S(15yn...ProductID=159104&lang=en-GB&express=1&thumb=1

Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby mieć podobny zestaw do mojego transformatora. Ponieważ zbieram modele z trochę dawniejszych lat, moje pytanie brzmi: czy w latach 1970-tych używano podobnych zestawów drogowych (oczywiście ciągnik musi być z tamtych lat), czy jakichś innych? I czy znacie model takiego zestawu z tamtych czasów, ew. z czego dałoby się coś takiego poskładać?
Brodagaz ma świetny model z transformatorem na początku nie wiedziałem co to jest to na tej naczepie/platwormie:D
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.235 461 29
#8
Dzięki za pomoc, widzę, że nie będzie łatwo. Te dwa modele, jakie pokazaliście, nie bardzo mi się widzą, bo mają chyba za mało kół, jak na tak ciężki ładunek. Szczególnie ta naczepa Brekiny ze spychaczem z pewnością jest za słaba. A może wziąć przyczepę od tego zestawu Herpy, który pokazałem i poszukać do tego ciągnika z epoki? Czy takie przyczepy wtedy mogły być? Herpa ma jeszcze jeden zestaw z transformatorem, ale jakiś taki chyba nie za bardzo.

905954.jpg

http://www.herpa.de/collect/(S(15yn...ProductID=905954&lang=en-GB&express=1&thumb=1
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.284 47 0
#9
To już lepiej poszukac w ofercie Kibri.Oni robia sporo gabarytów i takich przyczep starszego typu.[DOUBLEPOST=1366408680,1366408331][/DOUBLEPOST]Cos takiego np.
kibri13524.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#10
Dzięki za pomoc, widzę, że nie będzie łatwo. Te dwa modele, jakie pokazaliście, nie bardzo mi się widzą, bo mają chyba za mało kół, jak na tak ciężki ładunek. Szczególnie ta naczepa Brekiny ze spychaczem z pewnością jest za słaba. A może wziąć przyczepę od tego zestawu Herpy, który pokazałem i poszukać do tego ciągnika z epoki? Czy takie przyczepy wtedy mogły być? Herpa ma jeszcze jeden zestaw z transformatorem, ale jakiś taki chyba nie za bardzo.

Zobacz załącznik 115688
http://www.herpa.de/collect/(S(15yn...ProductID=905954&lang=en-GB&express=1&thumb=1
Te naczepy i przyczepy są zbyt nowoczesne , w latach 70 takie nie występowały, Irokez dobrze napisał że, Kibri ma dużo ciekawych naczep i przyczep które będą pasowały do epoki, z drugiej strony starsze gabaryty nie miały aż tak dużej ilości kół, zdarzały się ale rzadko, a ładunki wozili ciężkie a nawet bardzo ciężkie.;)
1z4gzfn.jpg
1957-c11.jpg
1968-013.jpg
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.235 461 29
#11
Przejrzałem na szybko stronę Kibri, ale jakoś nic mi się nie rzuciło w oczy. Może coś ze starszej produkcji, czego już na stronie nie ma? Będę szukał dalej...

No, takiego jaki pokazał kolega Irokez, to na stronie Kibri nie widziałem. Faktycznie chyba mógłby być.
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.235 461 29
#13
A czy ten drugi (13570) i trzeci (13568) nie są za słabe do takiego transformatora? Z kolei pierwszy (13524, jego fotkę pokazał kolega Irokez) i trzeci wydają mi się trochę za nowe, ale może nie mam racji.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#14
A czy ten drugi (13570) i trzeci (13568) nie są za słabe do takiego transformatora? Z kolei pierwszy (13524, jego fotkę pokazał kolega Irokez) i trzeci wydają mi się trochę za nowe, ale może nie mam racji.
Ciężko wyczuć trzeba by sprawdzić typ transformatora i mniej więcej określić jego wagę a potem dopasować odpowiedni zestaw, tylko w sumie ten Twój transformator też mi się trochę za nowy wydaje jak na lata 70-te.;)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
798 69 5
#17
Trzeba pamiętać, że taki transformator festkilo waży i przyczepka dużo osi musi mieć. Te zbiorniki, czy mostownice, może duże są, ale zdecydowanie lżejsze.;)
 
OP
OP
A

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.235 461 29
#18
No tak daleko nie zamierzam się w to angażować. Teraz tylko znaleźć jakiś niedrogi zestaw, jak ten Kibri, najlepiej bez tranformatora.