• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
Pamiętam z dzieciństwa takie motory z dzwignią do zmiany biegów na zbiorniku paliwa, to były lata 60-siąte, raz w tygodniu był targ na którym były wystawiane na sprzedaż różne motory, samochody, wszystko produkcji przedwojennej lub wojennej. Trochę tego sprzętu po wojnie zostało w Polsce. Czy tylne koło, to gumowe jest w osi, bo wygląda jakby było trochę przesunięte za bardzo w lewo, w stosunku do tego tylnego koła metalowego. Czy robiłeś przymiarkę na torze?.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
jest w osi stoi na szynie jak należy, reszta to tylko przekłamanie z fotki , niestety zdjęcia "cegłą" więc szału nie będzie ;)
jak znajdę chwilke iweczorem może uda mi się zrobić jak maluję drewno :D na plastiku... ale nie obiecuję na 100% że dzisiaj...
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
:) tak lampa naftowa, narazie pomalowana wstępnie jedną warstwą stąd na zdjęciu prześwity jak dojdzie druga srebrna i kolejna będzie już ok. Tak testowałem czy da się zamontować diodę...
i jak widać jak nie jak tak :)
lepszą fotę postaram się zrobić wieczorem bo jedną ręką telefon, jedną kabelek do baterii to słabo wychodzi ;)
kalkomanie do G10 ze szczecina mam zrobione :) może następny będzie z w/w
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
Plan się urodził taki...
Będzie beczka a pod nią, baterie + kontaktron po położeniu obok skrzynki z magnesem będzie świecić lampa naftowa, brak skrzynki = brak światła, wstępną przymiarka...
20171211_002000.jpg

Cdn.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
I znowu jak to u mnie, mało czasu na malowanie więc tylko składam, i tutaj pytanie w małym magazynie co było na wyposażeniu? Waga, jakieś biurko ? Jakaś gaśnica pewnie też a jakieś sugestie co więcej? Ktoś może ma jakieś zdjęcie bo szperalem ale nic nie potrafię wyszukać... A mowa o takim czymś
20171218_122931.jpg
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
Jak się pomaluje nie będzie źle :D
a magazyn w sumie kompletnie nie sprecyzowany czyli w środku jak zwykle chasie szkło byle co...
teoretycznie takie coś ma być

ale schody mi sie nie podobają więc do wymiany być dodam kolejny segment...
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
Bardzo skromniutki ten magazyn, więc zadam pytanie, czy wzdłuż magazynu będą umiejscowione tory?, oraz jaka jest koncepcja użytkowania tego magazynu. Może na tej rampie umieść kilka skrzyń, jakieś beczki i osobnika z obsługi tego magazynu.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
Greif robisz fajne glamoty niemalże od podstaw a tu posiłkujesz się tym fatalnym wyrobem magazynopodobnym .
Dach do śmieci , schody nie zabezpieczone z rzadnej strony barierką ,a drzwi to już uragają wszelkim prawom magazynu kolejowego .
W którym magazynie drzwi główne otwierają się na rampę ? toż to grozi śmiercią lub kalectwem :)
No ale może przez to paru szkopów sobie kulasy połamie :D

 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
no nie ufam do końca producentom... ;) m/n drzwi nie dawały mi spokoju bo o ile do środka to jeszcze jeszcze a takie... hyh no i miało być pięknie i ładnie a wyjdzie jak zawsze... rzeźba w kupie ...
no ok drzwi mogę łatwo przerobić, dach hmmmno chyba też wywale i pójde w pape...
Co do przeznaczenia magazynu... no właśnie nie wiem dlatego pytałem co w takich magazynach by mogło się znajdować, zakładam ślepy tor przy tym magazynie możliwe że obok drugi przelotowy ale to jak na razie koncepcja -w sensie drugi tor...kusi mnie natomiast budynek obok jak na załączonym zdjęciu (ostatnie) ta mała dobudówka do magazynu...
Dzięki za odpowiedzi ,
Wesołych i Spokojnych Świąt dla wszystkich użytkowników.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
Przerób drzwi tak jak napisałeś ,połóż papę ,i popraw więźbę dachową , dodaj murek przy schodach ,ba nawet wtedy możesz postawić tam jakąś ciężarówkę z bocznym ładowaniem .
W takich magazynach często były półki na pakunki , stolik magazyniera ,szafka ,sortownik do małych przesyłek (taka otwarta szafka z wieloma przegródkami.
Jeśli taki mały to raczej bardziej pocztowy niż towarowy , Tak że mogły być worki z korenspondencją ,
Wiem bo pracowałem swego czasu na poczcie i czasami bywałem w podobnych magazynach :D
Reszta to Twoja inwencja i też życzę Wesołych Świąt i oby żadna paczka nie zmieniła adresata :)
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
Dach nie do śmieci, tylko do wykorzystania jako kawałek brukowanego terenu, na terenie dawnej gazowni we Wrocławiu jest zachowany fragment takiego bruku. w kolorze grafitowym. Tak jak napisał kolega Mallet, może być ten kawałek wykorzystany jako droga lub plac dla ciężarówek przybywających do tego magazynu. Zdjęcia kolegi Mallet super, szczególnie to drugie. Również życzę wszystkim kolegom Wesołych Świąt, dużo modeli i aby to nasze hobby sprawiało Nam jak najwięcej radości.