• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
no generalnie to tam nie ma jeszcze całego stada dodatków i ani grama jakiejkolwiek farby ;)
dojdzie jeszcze elektryka- jakieś pstrykacze na ścianie,oświetlenie pod sufitem + listwy przypodłogowe, wykończenie sufit-ściana na "butelkę", okna skrzynkowe- podwójne a nie jak daje Miniart pojedyncze, parapety, jakieś firanki ,ławka w poczekalni może jakiś stojaczek z "zieleniną"- kwiatek, kwiatki? kafelki też jeszce do modernizacji bo pod ścianą będą równolegle do ścian a nie karo, hyh to chyba wszystko co zamierzam na parterze, ale nie mam pomysłu co z piętrem jakieś sugestie?
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
wagon to Gr15 ten sam co obok ;) a ja robię z niego Gs Oppeln, jak widać zmiana rozstawu, zmiana hamulca i usunięcie kilku elementów z pudła i "już" mamy z Gr15 - Gs a na serio jest więcej nie co roboty niż zakładałem no ale sam wagon mi się tak podoba że mus ;) a producentem wyjściowym modelu jest Thundermodel
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
pytanie do znawców tematu wagonów, kratki wentylacyjne, były zawsze czy mogła być wersja bez- tak ja bym chciał - ale mam 2 zdjęcia już raczej po wojenne gdzie wentylacji nie ma ale czy w okresie produkcji byly wagony bez? czy to już powojenna "modyfikacja"?
156018_Kdth-1.jpg
760820-13760-w600m.jpg

?
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.351 18 9
...czy w okresie produkcji byly wagony bez? czy to już powojenna "modyfikacja"?
Wagony tego typu były znormalizowane. Fabrycznie były wyposażane w jeden otwór ładunkowy i jeden otwór wentylacyjny na każdej ze ścian. Najbezpieczniej jest więc przyjąć, że likwidacja tych otworów następowała już po wojnie, kiedy wagony te przestawały być wykorzystywane zgodnie z pierwotnymi założeniami.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
Staram się jak mogę ;) no i niestety kolejny raz jak chcesz mieć to se zrób... Nabyłem testowo żywicę z LZ model z układem hamulcowym Hildebrand... no i cóż jest jak zwykle mniej więcej, tzn mniej niż więcej, także następny zrobię sobie sam...
stan na dziś poprawki w układzie hamulcowym w toku i detale przy pudle:
20190326_234837_resized.jpg
20190405_122833_resized.jpg

cdn.