• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
mówiłem że nie znam niemieckiego
A ja właśnie kilka dni temu zacząłem się go uczyć od zera z powodu zera :) bo zerówka to raczej po drugiej stronie Odry jest popularna i jak się chce coś skorzystać z niemieckojęzycznych for przydałoby się znać ten język. Łatwo nie jest bo tam się wszystko - jak w języku polskim - przez osoby i przypadki odmienia no i jeszcze liczba pojedyncza i mnoga inaczej że o kilkudziesięcioliterowych rzeczownikach nie wspomnę ale trzeba być wytrwałym. Może po roku, dwóch uda się to ogarnąć.

Auf Wiedersehen.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
A ja właśnie kilka dni temu zacząłem się go uczyć od zera z powodu zera :) bo zerówka to raczej po drugiej stronie Odry jest popularna i jak się chce coś skorzystać z niemieckojęzycznych for przydałoby się znać ten język. Łatwo nie jest bo tam się wszystko - jak w języku polskim - przez osoby i przypadki odmienia no i jeszcze liczba pojedyncza i mnoga inaczej że o kilkudziesięcioliterowych rzeczownikach nie wspomnę ale trzeba być wytrwałym. Może po roku, dwóch uda się to ogarnąć.

Auf Wiedersehen.
Na przykład czteroczłonowy piętrus to Vierteiligedoppelstokzug, ( Jak ktoś ma stare enerdowskie pudełka po pikowskich piętrusach, może sprawdzić), Formularz pisemnego pozwolenie na wjazd pociągu na stację to Zugeinfehrterlaubnisschein zaś dla miłośników motoryzacji dodam, że ta wajcha w aucie, którą się włącza migacz, to jest Lenkzeuleblinkschalter. Podobno to jest powodem, czemu nasi zachodni sąsiedzi niechętnie grają w skrable :)
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
xDDD dokładnie tak, mnie już musi wystarczyć szkocko/angielski a właśnie ze względu na niemiecki ordnung gdzie każde słowo określa dokładnie "coś" z technicznym jest jeszcze gorzej, dlatego wolę pozostawić to osobą które się znają w temacie i po prostu zapytać ;)
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
dłubnąłem też nie co drobnicy ale... no właśnie pomoże ktoś? jakieś zdjęcie środka małej stacji? jak mogła by wyglądać kasa biletowa? na chwilę obecną sprodukowałem maszynkę do biletów i kilka pieczątek, teraz czas na meble no ale właśnie co i jak?
20190211_194420_resized.jpg
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
@Harry Potter pytasz o drobnicę? normalnie z Hipsa + profile - pręciki okrągłe dokładnie z Plastructa (90854:90853 itp) datownik -chyba ;)- na poduszce z tuszem to pręcik wytoczony w wiertarce, pieczątki to pręcik z doklejonym kawałkiem, a "drukarka bilecików" to z płytki Hips ;) stojak na pieczątki to kawałek ceownika docięty i z doklejoną płytką :) prościzna
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
Podziękował ;) no ja planuję kawałek ściany z kasą i się ławkę zrobi i będzie ;)
dzisaj dłubanka nad oświetleniem i pierwsza szuflandia ;)
20190212_160806_resized.jpg

i początek do lampki ;)
20190212_162804_resized.jpg
20190212_164927_resized.jpg

cdn.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Koledzy. Spokojnie. Informacja Pawła jak dla mnie jest przydatna, bo o nazwach tych urządzeń do biletów nie wiedziałem, a w młodości dużo podróżowałem liniami podmiejskimi właśnie z takimi biletami kartonikowymi.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
793 1 0
czas... coś tam podziubałem, ograniczenia w postaci połowy budynku mocno utrudniają aranżację ale skoro stacja fikcyjna więc tak sobie wykoncypowałem kawałek kasy i poczekalnie ;)
20190217_203701_resized.jpg

20190217_203720_resized.jpg

20190217_203712_resized.jpg

20190217_203747_resized.jpg

może być?