• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
w oczekiwaniu na kalkomanie czas na coś nowego coś starego, Gr15 z Thundermodel "prawie" z pudła i staruszek cysterna czeka na poprawki- jak zaczynałem miałem troszkę mało "papierów" tak więc nastąpi modernizacja zbiornika (wymaga największych poprawek) tak więc powoli do przodu jak to u mnie ;)
cysterna:
20181114_232137.jpg

Gr15 z Thundermodel
20181114_231758.jpg

i z G10 Ironside
20181114_231753.jpg

cdn.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
Wagony prezentują się super .
Czy do tego z budką hamulcową przedłużałeś ramę wagonu .
Mam już takim wagon i zapewne niedługo ruszę z budową , tym bardziej będę podpatrywał postępy w pracach .
Wpadła mi w ręce reprin książki z 1933 roku Wagony Towarowe ,ale widzę że z budką już sobie poradziłeś .
Cysterna też fajna , coś mi się wydaje że Ci pozazdroszczę i spróbuję na bazie tego wagonu zbudować taką .
043.jpg
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
ad budki miałem kilka rysunków i taką sobie zmajstrowałem, rama jest dłuższa bo w Ironside trzeba uciąć (rama jest uniwersalna dla kilku modeli wagonu) więc dlatego padło na ten ale nie jest wart zachodu- uproszczony na maksa, Thundermodel też ma kilka ułomności ale ogólnie to i tak najlepsze wagony obecnie w 1/35 ;)
ad cysterny no 3 beczki fajne, ja mam jeszcze smaka na cysterne 3 osiową np
01_kessel3-bild-01.jpg
02_kessel3-bild-02.jpg

376497.jpg

378551.jpg
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
Trzyosiowa ciekawa konstrukcja podobna trochę do boczniaków .
Zapewne oś środkowa przesuwna .
Masz do niej jakieś papiery , i czy da się zbudować na bazie G10 .?
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
ad cysterny, kilka elementów można zapożyczyć ale raczej nie da się zbudować, Thunder ma wrednie odlane resory - ja swoje już mam zrobione będę klonował, koła owszem (też już mam porawione) ale cała rama na "piechotę" ad rysunków raczej słabo, jakiś planik miałem ;) do 3 osiowej ale wcześniej jak już to boczniak ;) jak co to pw.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
Święta i urodziny więc coś tam się udało, podkład- biały Tamiya z puszki na to z braku laku stareńki Humbrolek 2 Gloss z delikatnym cieniowaniem, podwozie jak zawsze Ultimate Black Gloss czyli akrylowy poliuretan- cokolwiek to znaczy ale dobrze się maluje... ;)
czekam aż wyschnie...
20181225_175026.jpg

20181225_175030.jpg

20181225_175033.jpg
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
Dzięki Panowie ;) no nie najlepszy czas na świętowanie urodzin 25 grudnia na ogół wszyscy zajęci ;)
no niestety pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł, no na ekranie jedno a na modelu drugie coś mi się tam omksnęło w projekcie i trzeba będzie małe poprawki zrobić ale ogólnie jako że to poligon doświadczalny jestem zadowolony ;)
20181226_165249_resized.jpg

lepię dalej cdn.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin również życzę i przy okazji zapytam się o ten napis Persil i obrazek panienki - czy to są kalkomanie czy malowane z wykorzystaniem szablonów ?
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
wszystko kalkomanie, Kolega PepsiAdam jak zawsze profesjonalne podejście, no błąd który muszę wyprowadzić to: 1. zapomniało mi się dodać zielony kolor pod "paczką" 2. biały pasek powinien być szerszy no ale jakość w konwersji pliku pomiędzy nami się rozjechało, dokleję dodatkowo paski białej kalkomani no ale się namaskowałem xDDDD
20181226_191052_resized.jpg

20181226_191104_resized.jpg

czas na drugą stronę (kalki jeszce bez płynów i nie zabezpieczone bezbarwnym) cdn.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
dzisiaj powinienem się uporać z środkiem budki, i tutaj pytanie kolor "nadwozia" czy np tylko drewno? w międzyczasie poprawki wprowadzone do Gr15 i tak oto rodzinka się powiększa ;)
20181230_155712_resized.jpg

muszę tylko ogarnąć jakąś podstawkę do zdjęć bo tu już nie wyrabiam xDD
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.472 12 6
Kolego Greif1, czy masz miejsce gdzie Ty to wszystko pomieścisz?, 1`/35 jest trochę większe od skali 0, ja musząc opuścić pomieszczenie w pracy gdzie trzymałem moje modele zobaczyłem ile tego przez lata uzbierałem i teraz wszystko wylądowało w pudełkach.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
ad pomieszczenia ;) mam swój pokój i fakt że z ekspozycją "całości" nie ma szans ale jak się naprodukuje i braknie gabloty to trzeba będzie coś wykombinować ;)
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
No jak to u ruskich, najmniejsza linia oporu ;) wiadomo że to wagonu nie pociągnie ale do toczenia sie po szynach pewnie wystarczyło.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
mało czasu znowu na malowanie, z doskoku szykuję kolejne rzeczy m/n do Pwi 3 i pytanie co jest na tej tabliczce? Niestety zdjęcie kiepskie i ja nie potrafię odczytać, może ktoś z znajomością neimieckiego pomoże?
031203-1526-100_0003-2583-innen-Notbremse-2-600.jpg

że nie hamulec to wiem ale dalej?
i drugie pytanie odnośnie osnaczeń na wagonie, mam trasę Berlin-Altona i 2 stacje macierzyste Hannover i Altona a jakieś inne oznaczenia trasy lub stacji ?