• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
cóż jeszcze wszystko mokre i złożone tylko do kupy i nie mogłem się powstrzymać... ale muszę jakieś nowe specjalne tło ogarnąć bo zaczynam mieć deficyt do zrobienia fotki w całości (a to tylko dwa samochody i wagonik) ;)
Teraz pewnie znowu będzie ślimacze tempo bo trzeba 2 plandeki wydłubać... ale całość nabiera smaku ;)
20180408_170840przyciet.jpg

cdn..
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Wagon masz spatynowany, czy te mercedesy też dostaną taką patynę?. Co do tła to może okres zimowy, bo jak zrobisz zieleń to te ciemne ciężarówki nie będą za bardzo widoczne, musisz popróbować z doborem koloru tła. A co do wielkości, do składania nie musisz używać lupy.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
@Jan no jak pisałem pierwsze malunki... do finału jeszcze daleko... docelowo dostaną ślady ekslpoatacji tak samo jak wagon (jakiś rudawo kolor tak dość charakterystyczny dla kolei) teraz czekam żeby farba dobrze wyschła a potem będę męczył dalej...
Ad foto docelowo pewnie zrobię jakąś panoramiczną wersję co by można kilka fotek klimatycznych zrobić ale to jeszcze hoho ;)
ad lupy nie używam a elementy zaufaj mi i tak są wystarczająco małe ;)
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
jako że u mnie z malowaniem zawsze pod górę, 2szt skutecznie rozpraszają czas i energię niezbędną do dłuższego posiedzenia modelarskiego więc kolejny raz tylko takie małe co nie co ;)
20180705_182657.jpg

cdn.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
Dokładnie jak u Niemca, jedno osobowy schron przeciwodłamkowy. Funkcja deczko iluzoryczna, bo bliskie trafienie raczej i tak by to zdmuchło, ale może przed latającymi fragmentami podkładów i tłucznia jakaś ochrona to była.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
Większość osób myśli że to obrony, a to tylko do ochrony, aczkolwiek bardzo podonby był bunkier do obrony dlatego też często mylony jest.
ten umożliwiał strzelanie ;)
z20565899V,Malogoszcz--18-sierpien-2016-rok--Kochbunkier-z-II.jpg
ale się skuszę jeszcze na taki wynalazek
big_IMG_5091.JPG
ale to w przyszłości...
Pozdrawiam
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
i jak to u mnie mało czasu... ale że coś się dzieje...
nowe kalkomanie do G10 tak dla odmiany coś kolorowego 2 wersje do zielonego malowania "Persil"
zbiorczy.jpg

i do kolekcji doszedł monster ze wschodu MBV 2
1.jpg

dla zobrazowania wielkości na dwóch G10 ;)
20181019_183415.jpg

a i teraz pytanie, może ktoś wspomóc schematem hamulca od budki do reszty ale bez pneumatyki? Chciałbym zrobic taką "a`la" starszą wersję wagonu a nie mam żadnego schematu, do wersji z hamulcem pneumatycznym mam...
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
jakoś z pomocą krucho na forumm kolejowym ale co tam, już po sprawie, ogarnąłem że jakoś będzie przypominać hamulce ;)
budka skończona, zostaną stopnie do zrobienia i poprawki to co w poprzednim G10- poręcze uchwyty itp itd
20181029_004819.jpg

20181029_004733.jpg

20181029_004724.jpg

kaleczki się drukują i będzie PERSIL z panienką ;)
brawa-49023-persil-gueterwagen-gedeckt-g10-spur-h0-dc-drg-neuheit-2016-7.jpg

cdn.
 
Reakcje
1.469 12 6
Może koledzy nie mieli takiego schematu, dlatego nie podali, a nie że nie chcieli podzielić się z Tobą taką informacją. I ten krótki czas na odpowiedz, raptem 5 dni. Czekam na efekt końcowy, na zdjęcia wagonu już pomalowanego i z nałożoną kalkomanią. Powodzenia.
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
989 1 0
Nie zamierzasz usuwać tych zastrzałów w dolnych rogach burt wagonu? Na wzorcowej malaturze ich nie ma, bo malowanie pochodzi z wcześniejszego okresu niż zaczęto stosować takie wzmocnienia - przynajmniej tak mi się wydaje. Pozostaje jeszcze kwestia kształtu dachu budki - zostawiasz tak jak jest?
Poza tym czy wagon, na którym się wzorujesz, nie jest czasem chłodnią? Zauważ, że inna jest konstrukcja drzwi (dwuskrzydłowe otwierane, a nie przesuwane), nie ma okienek w ścianach.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
Wagon i tak jest kompromisem bo ma więcej błędów jak części, więc tym razem merytorykę odstawiłem na bok ;) jest raczej obiektem testowy dla kalkomani, następny z Thundermodel może zrobię dokładniej jak ten ze zdjęcia poniżej.
persil.jpg