• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
i mam pytanie co do kolorów, generalnie z tego co wyszperałem kolor używany na DRG do malowania to RAL7011, ale teraz z serii trudnych :
czy pojazdy używane przez kolej też były malowane tym kolorem czy używano kolorów "armijnych" dunkelgrau? Bo mam dylemat czy MB4500 zrobić w malowaniu z armi wtedy kolor to dunkelgrau, czy w użytkowaniu np DRG i wtedy RAL 7011? Ktoś coś na temat?
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
i takie porównanie jak pewne elementy zostały oddane przez Miniart : białe-moja produkcja , szare- wersja "z pudełka"
element z lewej: przesłona właśnie co złożona jeszcze nie wykończona...
20180307_215209.jpg

cdn.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
na zdjęciu tylko "prezentacja świecenia", dolny sygnał zielony nie pomarańczowy (po 56 pomarańczowy przed zielony) docelowo będzie podświetlony tylko czerwony a dolny za przesloną ...
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
cóż dzień choroby, niestety nie zbyt owocny elementy poskładane na sucho żeby nie było uwag że to i owo krzywo, ale daszek do poprawki bo się "nie widzi"... i kolejny dodatek będzie do kolekcji...
1521410016072.JPEG

cdn.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
dzisiaj mała chwilka czasu
20180325_190258.jpg
20180325_190304.jpg

i tak na szybko małe a cieszy ;)
i pytanie czy można dodać tam jakieś oznaczenie? Gdzieś mam fotkę z białym prostokątem i literą F namalowane na drzwiach? Ktoś pomoże?
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
;) dzwon używany na przejazdach kolejowych :D takie bimbom w czasie zamykania szlabanu
Musiałby wypowiedzieć się jeszcze ktoś z lepiej obeznanych z tematem, ale ten dzwon nie służył do dawania sygnałów podczas zamykania rogatek. On prawdopodobnie służył do odbierania "komunikatu" z innych posterunków lub stacji. Kiedyś w "Świecie kolei" był artykuł o tych urządzeniach.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Jest tak, jak pisze kolega Flotoma. To jest dzwonek sygnałowy do przekazywania przez sąsiednie posterunki ruchu dróżnikowi informacji o zbliżaniu się pociągu i konieczności zamknięcia zapór. Dróżnik mógł być poza budynkiem, wykonując różne czynności służbowe i wtedy nie słyszałby dzwonka umieszczonego w budynku. Bliżej naszych czasów, gdy stosowano powszechnie do tego celu łączność telefoniczną, powtarzacze dzwonków telefonicznych były także (i ciągle są) umieszczane na zewnętrznej ścianie strażnicy przejazdowej.
Gdzieś mam fotkę z białym prostokątem i literą F namalowane na drzwiach
Litera F oznacza po niemiecku telefon (Fernsprecher) i była umieszczana wszędzie tam, gdzie był dostępny telefon służbowy. W Polsce stosuje się literę T.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
jako że mam chwilę wolną wracam - aczkolwiek z pewną niechęcią - do Mercedesów, niestety postanowiłem dodać fototrawione okapotowanie silnika, bo wiadomo że plastikowe to słabo wygląda, ale niestety elementy fototrawione pozostawiają też sporo do życzenia- główny kłopot to dopasowanie - projektant dał d... no nie przyłożył się ;) w efekcie brakuje jednej spinki a wymiarowość sporej części elementów też jest delikatnie mówiąc do bani...
ale nie ma przebacz trzeba pchać dalej...
20180404_194432.jpg
20180404_194439.jpg
20180404_222523.jpg

maska tylko na sucho, jedną przewiduję z opcją otwierania ta została zlutowana na stałe.
cdn.