• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Głośność w Piko Smart Decoder 4.1 jak podkręcić?

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#1
Witam.

Koledzy mam taki problem, potrzebuję poprawić głośność systemowo w Piko Smart Decoder 4.1 czyli pewnie dłubiąc przy CV lecz nie wiem ile i jak to ustawić. Mam zamontowany w SU46 i w funkcji F25 są tylko 4 stopnie przy czym ten najgłośniejszy stopien dalej jest za cicho.

Danke
 
OP
OP
Alek

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#2
Dla potomnych, za pyte nie ma opcji ustawic poprawnie wartości CV bez znajomości dekodera i jego limitow gdyż volume up powoduje znaczne, ponadnormatywne wyboostowanie dzwieku w downym zakresie obrotów silnika. Lub mozna spalić głośniczek co tez się stało. Jedyna rada - oddac do fachowców na programowanie.
 

DLOK

Użytkownik
Reakcje
22 3 0
#3
Wczoraj ustawiałem u siebie. Adres CV1021 = 2, następnie CV900= pożądana głośność, ponownie CV1021=0
 
OP
OP
Alek

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#4
Tylko widzisz przy CV900 ta "pożadana" głośność spaliła głośnik oryginalny Piko. Jakie nastawy masz w tej CV?
 

DLOK

Użytkownik
Reakcje
22 3 0
#5
Dałem wstępnie 50 a następnie 70. I tak już zostawiłem. Kwestia jaki masz głośnik a przede wszystkim jakie źródło dźwięku zostało wgrane do dekodera (głośność odtwarzanego pliku/sampla).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 48
Tabor 18
Tabor 33
Tabor 7
Tabor 4

Podobne wątki