• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Głośność dźwięku turbiny w dekoderach ZIMO

Pawel

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
344 1 1
#1
Czy można za pomocą CV zwiększyć głośność turbiny lokomotywy spalinowej w dekoderze Zimo MX645?
Jest to jeden z dźwięków pracy silnika, a nie oddzielny dźwięk jak np gwizdek czy trąbka.
Mam 3 dekodery z dźwiękami lokomotywy S200 i w jednym z nich charakterystyczny „gwizd” turbiny jest wyraźnie głośniejszy niż w dwóch pozostałych, i zastanawiam się, czy można ten gwizd pogłośnić niezależnie od głośności pracy silnika.
 

SzymonG

Aktywny użytkownik
Reakcje
98 1 0
#2
Cześć. Nie mam pojęcia, czy można regulować taki dźwięk, ale mam inny pomysł. Jeżeli to są takie same dekodery i te same dźwięki, to czy używając np. JMRI nie można skopiować dźwięku "głośniejszego" dekodera i wgrać w miejsce "cichego"? Jeżeli nadal będzie ciszej, to znaczy, że nadal trzeba szukać ustawień. Chyba, że taki "myk" załatwi sprawę...? Podkreślam, że się nie znam i nie robiłem czegoś takiego. To tylko niesprawdzony pomysł.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 7
DCC 2
DCC 3
DCC 0
DCC 5

Podobne wątki