• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Głośnik

Reakcje
2.464 79 2
#1
Koledzy mam takie pytanie. W lokomotywie podczas jazdy oczywiście z dekoderem dźwięku przy używaniu wszelkich trąbek zaczęło się trzeszczenie. Poza tym wszystko działa prawidłowo. Czy to jest problem z głośnikiem? Chodzi o Lxd2. Głośnik z komorą. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#3
Albo padł głośnik, albo mocowanie głośnika. Jak się poluzuje i drży przy wydawaniu dźwięków to czasem rezonuje z elementami lokomotywy. Musisz zdjąć obudowę włączyć dźwięki bez obudowy i posłuchać.
 
OP
OP
Arti2811
Reakcje
2.464 79 2
#4
Odkleiłem go, popatrzyłem co i jak, przykleiłem ponownie i dalej trzeszczał i to bardzo donośnie. No ale w sumie podczas jazdy zachowuje się w porządku to nie wiem czy to będzie poluzowanie. Niemniej zakombinuję tak jak pisałeś.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
#5
Jak się uda z mocowaniem to ok, a jak nie to musisz wymienić głośnik.
Sprawdź jeszcze, czy gdzieś głośnik nie dotyka do plastikowej obudowy. U mnie w ST44 tak było i po zamocowaniu w nieco innej pozycji po założeniu obudowy przestał trzeszczeć.