• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Głośniczki Bass Reflex/High Bass do dekoderów sound

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#1
Koledzy, gdzie w Polsce można dostać głośniczki okrągłe lub kwadratowe Bass Reflex/High Bass 4 do 8 ohm do dekoderów dźwiękowych? Np. któreś z poniższych:
  • HB 0.7874-- 8 Ohm, 2 watt 20mm x 20mm x 9.5mm
  • HB106R High Bass Speaker, 1.06" Diameter Name HB106R: Size (in) 1.06: Size (mm) 27: Resonant Freq. (Hz) 520-560: Freq. Range (Hz) 20k: Input Nom (W)2: Input Max (W) 4: Depth (mm) 15.9.
  • SOUNDTRAXX 810129 1.1 HIGH BASS (23mm SQUARE) = HD.91S
  • SOUNDTRAXX 810130 1.06" high bass speaker 27 mm round (= HD106R)
Zdaje mi się, że głośniczek Bass Reflex montuje MTB w swoich Bardotkach H0. Czy wiadomo, co to dokładnie za wyrób i gdzie można je nabyć w detalu?

Przy okazji, może ktoś przetestował jakiś konkretny taki głośniczek i może podzielić się wrażeniami?
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#2
Głośniki 1 i 3 mam zainstalowany w lokomotywach. Grają fajnie tylko trzeba je instalować z pudłem rezonansowym. W sprzedaży Soundtraxx ma gotowe, ale kosztują więcej niż sam głośnik wiec można je zrobić samemu. Z plastykowych rurek Plastructa, z supermarketu budowlanego, opakowaniu po lekach itd. Bez pudła nie będzie efektu bass
w całej okazałości. Wadą jest to że są duże, zostały pomyślane do montowania w zbiornikach paliwa w dużych lokomotywach diesla z wąskim przedziałem maszynowym,
lub montuję się je bokiem w specjalnie przygotowanych ramach w przedziale maszynowym. Do parowozu to tylko do tendra.
 
OP
OP
yahya

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#3
Dzięki! Czy mógłbyś podzielić się przykładowym zdjęciem, jak chałupniczo wykonać pudło rezonansowe do któregoś z ww. głośniczków, by nie zwiększyć zbytnio jego wysokości/grubości?
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#6
Łatwo dostępne pudła rezonansowe:
100_2682.JPG


najłatwiej dostępna jest zakrętka od butelki PET i ma dobre wymiary (po wewnątrz do 30mm średnicyi 10mm głęboka)
kubeczki dodawane do syropu (różne rozmiary) mają cienkie ścianki a to duża zaleta
opakowanie z jaka niespodzianki łatwo je można obniżyć
tuba po pastylkach też ma cienkie ścianki,
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 17

Podobne wątki