• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

FSO Warszawa M-20 w skali 1/8

Reakcje
0 0 0
#1
Wprowadzone zmiany:

Tapicerka:
– Obite skajką dwubarwną wszystkie drzwi + listwy niklowane + polakierowane ramki okien oraz mocowania uchwytu
– Obicie podłogi materiałem grubości 0.5mm oraz ścianek bagażnika (podłoga oklejona drewnianą sklejką o grubości 0.5mm).
– Obita welurową kremową tkaniną podsufitka a także boczki eko skórą w brązie.
– Obita półka podszybia barwioną w kolorze brązu eko – skórą.
– Obicie słupków A i B
– Obita przednia kanapa skajką + polakierowana matowym lakierem (jasmin).

Detale:
– Niklowane listwy daszków przeciwsłonecznych.
– Zeszlifowane wypustki plastikowe w podsufitce, a zarazem zmniejszone mocowania dachu z karoserią.
– Uszczelki (bagażnik, przednie, tylne światła pozycyjne, maska).
– Zmodyfikowane tylne mocowanie baku, wmontowany smok na zdejmowanej pokrywie baku)
– Poprawione opony (mat z imitacją zużytego częściowo bieżnika).
– Lusterko od strony kierowcy (w 95% odwzorowane firmy Galmot.
– Wrocławskie tablice rejestracyjne z okresu 1956 – 1976 (napisy wypukłe).
– w 95% odwzorowane koło zapasowe z imitacją ognisk rdzy.
– Obróbka wszystkich śrub krzyżakowych mocujących elementy podwozia, na sześciokątne.
– Zmodyfikowana rura wlewowa oleju wraz z miernikiem poziomu oleju (możliwość kontrolowania poziomu w misce olejowej). Olej samochodowy zastąpiłem farbką akrylową zagęszczoną która z biegiem czasu zasycha co wpływa na niski poziom w misce olejowej. W łatwy sposób można dolać przez rurę wlewową pare kropli wody przez co uzyska się po kontrolowaniu miernikiem prawidłowy poziom.
– Przewody elektryczne – wiązka opleciona nitką (biegnące wzdłóż komory silnika).
– Niklowana maskownica radia.
– Nalepki ostrzegawcze w komorze silnika.
– Tabliczka znamionowa silnika.
– Przykręcana na miniaturowe śrubki klapka oslony chłodnicy.

Lakierowanie:
– Lusterko wsteczne w kolorze szarym.
– Przednia ramka oraz tylna ramka szyby w kolorze szarym.
– Lakierowana na połysk deska rozdzielcza + dodatkowe detale.
– Polakierowane na kolor nadwozia zawiasy wszystkich drzwi.
– Nowy lakier felg – barwa kremowa.
– Płyta podłogowa polakierowana na ciemny, szary mat + imitacja brudu/rdzy.
– Kolorystyka silnika oraz chłodnicy (imitacja drobnych ognisk rdzy wraz z kurzem) oraz domieszka różnych palet farbek akrylowych.
– Polakierowana osłona chłodnicy na kolor nadwozia.
– Polakierowane zawiasy maski, drzwi oraz klapki wlewu paliwa na kolor nadwozia.
– Polakierowane na brązowy mat lewa oraz prawa osłona przedniej kanapy.

Elektronika:
– Oświetlenie (podsufitka, bagażnik, komora silnika, tablica rejestracyjna, deska rozdzielcza).
– Światła pozycyjne (przód – żarówki, tył diody 3 mm).
– Światła drogowe (żarówki 3 mm).
– Światło stop (dioda 3 mm).
– Oświetlenie bagażnika (dioda SMD).
– Oświetlenie komory silnika (żarówka 4.5V – 3 mm)
– Oświetlenie wnętrza auta (podsufitka – dioda SMD).
– Oświetlenie wskażników, zegarów – diody SMD).
– Zmodyfikowane zasilanie (uruchomienie poprzez wsunięcie kluczyka w stacyjce).
– Zainstalowany silniczek elektryczny 2 – 6 V wewnątrz bloku silnika wraz z niezbędnymi do poprawnego funkcjonowania elementami połączonymi z głównym kołem pasowym – zasilanie 4 x AA.
– wmontowana w siedzisko przedniej kanapy płytka elektroniczna mającą na celu odtwarzanie uruchamianego silnika w momencie włożenia kluczyka do stacyjki.

Mechanika:
– Rozebrane i nasmarowane wszystkie poszczególne resory.
– Zmieniony pasek klinowy – bardziej elastyczny (lepiej przylega do każdego z kół pasowych).

Gadżety:
gaśnica, skrzynka narzędziowa, apteczka, walizka, kanister, mapa samochodowa polski, prospekt M-20, pocztówki Wrocławia, katalog części zamiennych, magazyn „MOTOR”, codzienna gazeta „TRYBUNA LUDU” (wszystko wykonane od podstaw).

















 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#5
Model jest bardzo dobry a po delikatnych poprawkach można powiedzieć że prawie idealny, do tego świetne dodatki, skrzynka z narzędziami czy podnośnik i pompka rozwaliły mnie na dobre , jedynie kanister słabo przy tym wygląda.
Podoba mi się też delikatna patyna pod maską.
Ilość detali powalająca.
Świetny model i eleganckie zdjęcia , dobrze zainwestowana kasa.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#7
Kapitalnie zrobiłeś tą Warszawę. Wygląda jak w realu. Gratuluję pomysłu na przeróbki i samych przeróbek. Piękny model. No a dodatki tylko podnoszą jego wartość. (y)(y)(y)
No i oczywiście kapitalne fotki.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#8
Model z tymi poprawkami i dodatkami prezentuje się kapitalnie(y) Ciekawi mnie ile jeszcze dodatkowo musiałeś zainwestować w to cacko?;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#9
Rewelacja. Jakby jeszcze dodać:
-oświetlenie
-skręt na serwie
- napęd elektryczny
- dzwięk

To by było ekstra :)
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#11
Ja tez dopiero teraz widzę ten model i ciężko poznać czy to model czy prawdziwy pojazd. Dodatki nadają prawdziwego uroku. Piękna praca. Gratuluję.