• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

FSO Polonez w 1:8

Luck

Użytkownik
Reakcje
17 0 0
Wnętrze super, brakuje tylko niebieskiej strzałki nad suwakami od ogrzewania, musieli coś pominąć.
Strzałkę dorobisz sam.. gorzej z popielniczką i ramką pod zapalniczkę
jest z późniejszego okresu
elementy są owalne z szeroką ramką powinny być prostokątne z ostrym rantem
popielniczki często się przepalały były wymieniane przez palących właścicieli na bieżąco..
przy okazji aby ładnie wyglądało wymieniano i ramkę zapalniczki

ale generalnie środek super
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
z czego wykonałeś te klucze i co to za wykładzina?
Klucze są wytrawione z blaszki, złożone w całość i spięte w pęk. Co do wykładziny to jest to folia samoprzylepna welurowa. Na Allegro można tego trochę znaleźć między innymi. Niestety przez długi czas szukałem odpowiedniego koloru i nic nie znalazłem. Ten do końca mi nie odpowiada, ale przynajmniej podłoga nie świeci gołym tworzywem.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.586 33 4
@Irokez46, w agencjach reklamowych mają takie folie na których tną prasowanki na koszulki itp. Nie pamiętam teraz jakich marek to było, ale warto może poszukać? Folia to "Flock" i jest wklejona jedną stroną na sztywna folię transparentną, którą się zrywa po w prasowaniu na koszulkę (2 strona to specjalny klej który topi się w prasie termotransferowej). Z reguły jest sporo odcieni i co najważniejsze wygląda to własnie podobnie jak jakiś zamsz/welur. W dużych agencjach wywalają tego całe pudła bo plotery tnące nie chwytają małych formatów. Sam brałem ścinki ze swojej byłej pracy i robiłem różne własne wzorki na ciuchach.
Nie ma pojęcia jak to wygląda względem skali 1:8 ale zapewne w którejś skali modelarskiej może się przydać.
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
Ostatnio edytowane:

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Ja za to jestem bardzo z nich zadowolony. Jak dla mnie to najlepiej wykonany element tego modelu jak do tej pory. Różne fotele pamiętam z tych pojazdów, ale i takie właśnie wyglądające jakby ktoś je przeżuł i wydalił. Szkoda że boczki drzwi z kolejnych numerów już nie będą trzymały tego poziomu.
 

Załączniki

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.404 47 0
Kolejne numery doszły. Im głębiej w składanie tym bardziej myślę że ten model zrobili na szybko żeby trochę pieniędzy przytulić nie dbając o detale czy przemyślane rozwiązania.
Klamki wyglądają tragicznie a mechanizm opuszczania szyby jest zbędny bo szyby i tak nie da się opuścić do końca a raptem tylko kawałek.
20201102_172955.jpg
20201102_172938.jpg
20201102_172917.jpg
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Napompować się nie da, ale model swoje waży i opony są zdrobione z miękkiej gumy. Chodzi o to, że ta dentka robi za "ogranicznik" ugięcia opony pod ciężarem modelu.
Weź kompletne koło i przyciśnij je do twardego podłoża. Zobacz, że ugnie się tylko trochę a dalej już nie, choćbyś nie wiem ile siły w to włożył.
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
jak już temat został napoczęty i wygląda ciekawie to dlaczego nie jest kontynuowany, naprawde jestem ciekawy jak to dalej wygląda. Ponoć mają sporo zwrotów i po zakończeniu serii jest szansa to kupić połowę taniej.
 

adamslod

Użytkownik
Reakcje
83 1 0
Dzisiaj przyszły kolejne numery 104-106. Niestety bez numeru 103 (karoseria). Z informacji od infolinii karoseria będzie wysyłana prawdopodobnie z kolejnymi numerami w przyszłym miesiącu.