• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

FSO Polonez w 1:8

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Tak jak z Maluchem tak i tu pora kompletować trochę detali do Poloneza.
Wydrukowałem sobie instrukcje obsługi, karty gwarancyjne, zachodnie czasopisma, trochę pierdół LOTu(mój Poldek należy do pilota tych linii.:cool:) i inne produkty dostępne w Baltonie.:D
Z Chin idą inne luksusowe artykuły tamtych lat. Przy okazji udało się znaleźć nieco do Wołgi M21 oraz uzupełnienia do Warszawy M20 w postaci katalogu części itp.
1500 001.JPG
1500 002.JPG
1500 003.JPG
1500 004.JPG
1500 005.JPG
1500 006.JPG
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Bardziej niż skręcanie tych modeli lubię wymyślać do nich dodatki i je potem robić. Poldek dopiero wystartował, ale graty do niego już składam.
No to jak zapalimy?:cool:
1500 001.JPG


Instrukcje i książka gwarancyjna też już gotowe.
1500 008.JPG


Coś dla relaksu, przywiezione z "zagramanicy".
1500 006.JPG


Lotowskie rozkłady lotów oraz instrukcje silnika NK-8 montowanego na IŁ-62.
1500 004.JPG


Okładka z tworzywa przeźroczystego.
11 001.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
Fajne dodatki, tylko ja nie pamiętam takich kartonów Marlboro. Wyglądają jakieś bardzo grube. Z tamtych czasów to pamiętam takie:

marlboro-karton-0.jpg.big.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Mam pytanie czy ktoś posiada prenumeratę i otrzymał już drugą przesyłkę? Ja dziś swoją odebrałem i widzę na fakturze że mam doliczone 10zł za: premium zeszyty cyfrowe 3-4. Nie przypominam sobie żebym to zamawiał. Inna sprawa że mam cenę za numer 29.99 a nie 34.99, więc już nie wiem o co chodzi.:rolleyes:
 

Jarecki

Użytkownik
Reakcje
47 0 0
Mam. Standardowo 29,99 za numer i bez żadnych doliczeń. Może jakiś błąd w zamówieniu - DeA przesyła na maila potwierdzenie zamówienia prenumeraty, więc łatwo sprawdzić :cool:
 

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
Mam pytanie czy ktoś posiada prenumeratę i otrzymał już drugą przesyłkę? Ja dziś swoją odebrałem i widzę na fakturze że mam doliczone 10zł za: premium zeszyty cyfrowe 3-4. Nie przypominam sobie żebym to zamawiał. Inna sprawa że mam cenę za numer 29.99 a nie 34.99, więc już nie wiem o co chodzi.:rolleyes:
Przy zamówieniu prenumeraty chyba trzeba odhaczyć opcję, że raz na 20 numerów ? dostajesz segregator na gazetki... coś takiego było, ale do końca nie wiem
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Nie chodzi mi o segregator bo z tego zrezygnowałem. Chodzi o jakieś wydania cyfrowe, których też nie kojarzę przy zamawianiu prenumeraty. Mniejsze z tym napisałem do nich o wyjaśnienie, nie mam zamiaru płacić po 20zł za coś z czego nie korzystam.
Karol pokazał swój patent na halogeny a to mój. Wyciąłem z folii chromowanej samoprzylepnej dwa wkłady. Wywierciłem otwór, w który włożyłem dołączone do numeru pierwszego imitacje żarówek. Nieco trzeba było je skrócić. Nie wiem jak będzie to wyglądało przy świeceniu, ale teraz na pewno wygląda to lepiej niż ta zielona płytka. Pozostaje pomalować szkła albo same żarówki na żółto.
1500 001.JPG
1500 003.JPG
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Halogeny poprawione. Wkłady zrobiłem od nowa bo w poprzednim jedna żarówka wyszła bardziej z boku. Teraz żarówki są idealnie nad diodą. Klosze no cóż, pomalowane na żółto tak jak już planowałem na samym początku.
1500fso 003.JPG
1500fso 004.JPG
 

piotrbg81

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
Ale narazie to nie działa myślałem że tylko u mnie bo mieszkam za granicą ale pani z dea w rozmowie telefonicznej powiedziała, że ogólnie jest z tym problem. Zamówić Premium zapłacić 600 więcej i walcie się ;))))
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Kluczyki do Poloneza odebrane tak samo tablice rejestracyjne. A samochodu jeszcze nie ma.:ROFL:
Grzesiek po raz kolejny spisał się na piątkę. Prócz kluczyków i tablic wytrawił breloczki LOTu i tablice siedleckie do mojej Wołgi.
 

Załączniki

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Mało się dzieje, w zasadzie to nic póki nie przyjdzie z dziesięć numerów do składania. Otrzymałem kołpak, muszę przyznać że jest zrobiony bardzo ładnie i całe koło wygląda świetnie. Blok silnika zrobiono z czarnego tworzywa. Oryginalnie odlew miał różne kolory od zielonego do rdzawego na silniku już jakiś czas używanym. Ponieważ mój ma być nówką to za namową Karola pomalowałem na aluminium. Farba Tamiya w spreju kryje to tworzywo całkiem dobrze.
Resized_20190330_203852_2193.jpeg