• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fremo - pytanie o szerokość modułów

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#21
Adam napisał(a):
Ale mi nie chodziło o szerokośc segmentów stacyjnych, mi chodziło o szerokość modułu przejściowego ! ktory służy tylko do połączenia makiet a to jest znaczna róznica ....
A tekst powyżej kto napisał?
Dlatego chciałem uściślić...
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#22
Adam napisał(a):
To już ustaliłem na początku zadając pytanie :
"A czy ta Fremo-wska norma przewiduje węższe profile przejściowe niż 50cm??"
A ja Ci napisałem wyżej, że w tej normie FREMO nie ma żadnych profili przejściowych :p

Chociaż wyżej piszesz:
Adam napisał(a):
...mi chodziło o szerokość modułu przejściowego
To w końcu o co chodzi? Profil ma zawsze 500 mm, zaś co jest zupełnie czymś innym, moduł przejściowy (z jednego standardu na drugi) musi mieć z jednej strony profil FREMO o szer. 500 mm, a z drugiej, co Ci napisał A_Tox, może być cokolwiek ;)

edit
Drugi :LOL:
 

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#24
Mam pytanie na inny temat.
Linia dwu torowa.Od środka jednego toru do środka drugiego jaki jest roztaw???( ile mm)Norma FREMO.
Nie wiem czy to akurat reguluje norma FREMO, po prostu na profilu, który łączy się z innym modułem, ma być 46 mm. Na modułach prostych szlakowych linii dwutorowej przeważnie odległość ta wynosi 46 mm, choć są osoby, które stosują inne szerokości, nie będące żadną normą ...
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#28
Nie znam się na innych normach, ale we FREMO H0 EU unormowane są w zasadzie wyłącznie standardowe profile połączeniowe modułów +stosowne dodatki typu elektryka.
A w temacie modułów stacyjnych, to łapią się one na ogólne zalecenia: wajchy o kącie zwrotu nie większym niż 12 st., szyny najlepiej code 83 i łuki min. R=2000 mm ;) Tzn. na bocznicach mogą być mniejsze te łuki :)
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#29
W kwestii łuków to norma zaleca r=2000mm natomiast minimalny promień łuku na torach z jazdą pociągową powinien być nie mniejszy niż 1000mm. Co to znaczy tor z jazdą pociągową? Ponadto żeby spełniać normy fremo promień łuku musi mieć tylko 1000mm?
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#30
Tor z jazdą pociągową to tory po których jak nazwa wskazuje jeżdżą pociągi czyli są to tory szlakowe oraz tory stacyjne główne zasadnicze i dodatkowe. Żeby uprzedzić pytanie to tory główne na stacji najczęściej mają semafory w odróżnieniu od torów pozostałych po których wykonuje się tylko jazdy manewrowe. O określenie co to jest pociąg a co jazda manewrowa odsyłam do instrukcji Ir-1(R-1) - do znalezienia w sieci:podstepny::)
 

mair81

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#31
cóż, mały promień dopuszcza fremo. ja planuje mieć / jak uda się zrealizować plan / promień 2000mm dla lini dwu torowej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
FREMO 12
FREMO 4
FREMO 20
FREMO 0
FREMO 13

Podobne wątki