1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

FREMO Hluk, Czechy 8-12.11.2017

Dyskusja w 'Imprezy' rozpoczęta przez użytkownika 12groszy, 9 Listopada 2017.

1. 12groszy

12groszy Znany użytkownik KSK Wrocław

Stacja Verneřice
    IMAG0880.jpg IMAG0881.jpg IMAG0882.jpg IMAG0883.jpg

• Super! Super! x 4
    • Doceniam Doceniam x 3

2. Paweł R

Paweł R Znany użytkownik H0e

Tak sobie patrzę na zdjęcia i nie mogę się oprzeć wrażeniu że zieleń to nie jest najmocniejsza strona wielu wystawców.

• Popieram Popieram x 1
    • Śmieszny Śmieszny x 1
  3. Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk Znany użytkownik

Bo wszyscy jesteśmy zapatrzeni na prace kolegi Daniela, porównujemy do jego prac pokazywanych tutaj na forum, a niestety nie wszyscy twórcy tych segmentów mają takie zdolności jak kolega Daniel. Ale ważne jest że budują, i że te swoje prace pokazują.

• Popieram Popieram x 2
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  4. Paweł R

Nie porównuję do Daniela.
    Nie wszyscy mają zdolności, fakt.
    To co napisałeś o pokazywaniu, zgadzam się z Tobą.

Ale to"drzewo".

IMAG0818.jpg
    To mi przypomina bardziej tę roślinę niż drzewo.

images.jpg

Swoją drogą czy można na tym forum wyrazić swoje zdanie nie będąc od razu atakowanym przez grupę obrońców wszelkiej maści badziewia, chyba już nie.

• Śmieszny Śmieszny x 2
    • Popieram Popieram x 1
  5. Zvolack

Zvolack Administrator Staff Member FREMO Polska H0e

Bo to Świnto ale skrzętnie ukrywana prawda... zielen to zmora... i wiekszosc z nas najchetniej odtwarzala by krajobraz koleii australijskich.

6. 12groszy

Stacja Lipová IMAG0902.jpg IMAG0903.jpg IMAG0906.jpg IMAG0908.jpg IMAG0909.jpg IMAG0911.jpg IMAG0914.jpg IMAG0915.jpg IMAG0952.jpg

• Super! Super! x 5
    • Doceniam Doceniam x 1
  7. Paweł R

Bardzo ładnie, gdyby nasz klub żył, a nie był gnijącym trupem z rozbuchanym ego, też byśmy się wybrali w obce strony, oczywiście w charakterze niekwestionowanych gwiazd.

• Śmieszny Śmieszny x 2
    • Super! Super! x 1
    • Kocham to! Kocham to! x 1
  8. 12groszy

Stacja Jozefov
    IMAG0928.jpg IMAG0929.jpg IMAG0930.jpg IMAG0936.jpg IMAG0937.jpg

• Super! Super! x 6
    • Doceniam Doceniam x 2
  9. 12groszy

Stacja Milevsko
    IMAG0939.jpg IMAG0940.jpg IMAG0941.jpg IMAG0942.jpg IMAG0944.jpg IMAG0945.jpg IMAG0946.jpg

• Super! Super! x 5
    • Doceniam Doceniam x 1
  10. 12groszy

Stacja Hrabová z bocznicą.
    IMAG0955.jpg IMAG0956.jpg IMAG0958.jpg IMAG0959.jpg IMAG0960.jpg IMAG0961.jpg IMAG0963.jpg IMAG0966.jpg IMAG0968.jpg

• Super! Super! x 4
    • Doceniam Doceniam x 1
  11. bstok70

bstok70 Znany użytkownik MSMK

Heloł :). Wspaniałe zdjęcia. Oglądam z wielką przyjemnością. Zwróciłem jednak uwagę na coś, czego się nie spodziewałem na stacjach FREMO. Odnoszę bowiem wrażenie, że kwestia załadunku i rozładunku towarów (co jest wielki atutem tego typu zabawy) doprowadziła do rozbudowy ogromnych bocznic przy mikroskopijnej infrastrukturze stacji, która ma je obsłużyć. Po bocznicach poruszają się całe składy bez jakichkolwiek urządzeń srk! Stacja Hrabova ma bardzo rozbudowaną bocznicę i zero torów przyjazdowo-wyjazdowych. Wjazd na szlak odbywa się na wskazanie tarczy manewrowej, co wydaje mi się niezgodne z przepisami. Marząc o tym aby kiedyś móc uczestniczyć w zabawie FREMO buduję z mozołem moją stację, wyliczam ilość torów niezbędnych do obsługi pociągów bocznicowych, obliczam ile może być bocznic aby nie zakorkować stacji, a tu ..... . Czy to oznacza że w kwestii organizacji ruchu kolejowego moje podejście należy uznać z fanatyczno-ortodoksyjne?:niepewny:

12. wojtek_

wojtek_ Użytkownik

Bo Hrabová to raczej posterunek bocznicowy z przystankiem osobowym obsługiwany przez sąsiednia stację.

13. 12groszy

Faktycznie, trochę mnie poniosło z określeniem Hrabová jako stacji. Okazuje się że Milevsko to też bocznica.
    --- Łączenie podwójnego wpisu, 13 Listopada 2017 o 08:10, Data oryginalnego wpisu: 13 Listopada 2017 o 08:04 ---
    Stacja Kadaň
    IMAG0971.jpg IMAG0973.jpg IMAG0974.jpg IMAG0975.jpg IMAG0977.jpg

• Doceniam Doceniam x 3
    • Super! Super! x 1
  14. Kempol

Kempol Znany użytkownik Donator forum GGM

Paweł, zobacz ten poniżej wiedział, że bardzo krytycznie podchodzisz do partaniny i będziesz narzekał na jakość drzew, więc wolał się nie narażać i wyciął je w pień:

1.jpg
    2.jpg

• Śmieszny Śmieszny x 9
    • Popieram Popieram x 2
  15. 12groszy

Stacja Luhačovice
    IMAG0981.jpg IMAG0982.jpg IMAG0983.jpg IMAG0984.jpg IMAG0986.jpg IMAG0987.jpg IMAG0988.jpg

• Super! Super! x 4
    • Doceniam Doceniam x 2
  16. bstok70

bstok70 Znany użytkownik MSMK

Witam miło! Znów mam pytanie. Tym razem dotyczące ostatniej pokazanej powyżej stacji Luhačovice. Proszę nie odbierać tego jako czepianie się. Po prostu wyobrażam sobie zabawę na takiej imprezie i interesuje mnie wszystko, a zwłaszcza zagadnienia związanie z bezpieczeństwem "ruchu kolejowego". Na tej stacji tarcze manewrowe są ustawione przy torach bocznych oraz przed pierwszym rozjazdem od strony wjazdów do stacji. Tymczasem semafory przy torze głównym i dodatkowym mają odpowiednio 2 i 3 komory. Nie mogą więc wyświetlić sygnału manewrowego. Coś podobnego widziałem tylko w Suwałkach ale tam tarcze osłaniały tylko tory boczne. Nie było ich przed wjazdem na stację (pokłosie tzw. wersji ekonomicznej modernizacji stacji). Stanowi to dla mnie kolejną poszlakę, że kwestie sygnalizacji na zabawach FREMO ustępują zagadnieniom związanym z ruchem samych pociągów i przewożenia towarów. Czy tak jest naprawdę? Czy gdybym kiedyś został dopuszczony do takiej zabawy ze swoją stacją i będąc szkolonym przez naszych surowych Nauczycieli, odgrywał rolę skrupulatnego i przestrzegającego przepisów dyżurnego ruchu, czy zostałbym zignorowany? wyśmiany? Czy jestem samotny w moim "fiołku"?

17. 12groszy

Z tego co znalazłem w necie o stacji Luhačovice to wychodzi że jest dość wiernie odtworzona w modelu. Zauważyłem że czeskie małe stacje często są dość ubogie w sygnalizację.

• Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  18. SantaFe

SantaFe Aktywny użytkownik

12groszy- Dziękuje za fotorelacje, bardzo miło się ogląda. Fajnie zobaczyć coś nowego i trochę inne podejście niż u nas .

• Popieram Popieram x 1

Udostępnij