• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Freightliner.pl Class 66

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
To są wagony SNCF. Pojawiają się regularnie na bocznicy tyskiego browaru. Przyjeżdża w nich słód do produkcji piwa. "Les cereales" to po francusku "zboże"
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.734 17 0
Kolega Robert napisał wyraźnie, że lokomotywa jest wygaszona. Ale odnoszę wrażenie, że na pierwszej fotce klimatyzatory na dachu są niższe, niż na dwóch pozostałych zdjęciach. Nie wykluczam, że to złudzenie optyczne. Aczkolwiek wygląda to tak, jakby były wysuwane teleskopowo i na zdjęciu drugim i trzecim znajdują się w pozycji wysuniętej. Szczególnie ten pierwszy klimatyzator, od czoła składu.
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.103 153 19
Pierwsze zdjęcie było jako ostatnie robione, było cicho wkoło lokomotywy , byłem przez około 5 minut, ale daje do myślenia temat klimatyzatorów.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.391 463 29
wygląda to tak, jakby były wysuwane teleskopowo i na zdjęciu drugim i trzecim znajdują się w pozycji wysuniętej
Chyba jednak nie. Moim zdaniem to złudzenie, spowodowane użyciem szerokokątnego obiektywu, a dodatkowo spotęgowane dość szpiczastym profilem dachu tej lokomotywy. Nawiasem mówiąc, strasznie te klimatyzatory szpecą sylwetkę maszyny.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.646 33 4
Fajnie z tym odblaskiem wygląda na 1 foto. (y)Ma już ktoś zdjęcie tego nowego malowania Class66?
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.734 17 0
3.05.2021r Warszawa Główna Towarowa. Class 66602. Wreszcie udało mi się go sfotografować ( w lutym zwiał mi z Grochowa).
Ogólnie lubię kolor żółty, a jego odcienie w ramach nowej malatury szczególnie przypadły mi do gustu.
12.JPG

13.JPG
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Czyli co, kolejna wersja malowania tego przewoźnika?
Zadziwia mnie, jak często niektórzy przewoźnicy zmieniają schemat malowania, przez to stając się nierozpoznawalnym na torach. Identyfikacja wizualna to powinno być coś stałego, a nie zmienianego co kilka lat. Ale ja się zapewne na tym nie znam.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
@CoCu to malowanie już od chyba ładnych paru lat jest wprowadzane. I związane jest z fuzja/zakupem przez firmę Genesee & Wyoming Inc (chyba w 2015). Kiedy wpadli na pomysł przemalowań, tego nie pamiętam.

Ale ogólnie się z Toba zgadzam. Nowe loga, co chwile nowe barwy to taki znak nowych czasów..czyli era pod znakiem tymczasowości
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
Czyli co, kolejna wersja malowania tego przewoźnika?
Zaspałeś?
Freightliner PL jest częścią amerykańskiej Grupy Genesee & Wyoming od 2015 r. Teraz przyszedł czas na zmianę barw. Nowe logo przewoźników (nie tylko FPL, ale też np. Freightliner DE) nawiązuje do loga Genesee & Wyoming, które zostało zaprojektowane przez znanego amerykańskiego grafika Miltona Glasera. To twórca słynnego znaku I [love] NY promujacego miasto Nowy Jork.
https://www.rynek-kolejowy.pl/mobile/freightliner-pl-w-nowych-barwach-87801.html
 

Podobne wątki