• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Kto ma dość kobiet i jednośladów proszony jest o natychmiastowe opuszczenie wątku;)

No dobra, ta figurka chodziła mi po głowie od początku wątku - miała być kształtna babeczka siedząca na Osie w okularach z chustką na głowie.

Tak to zrobiłem w 3D, ale potem jak wziąłem się za malowanie ta zawiązana chustka zwyczajnie mi się nie kleiła do całości. W pewnym momencie spróbowałem pomalować chustkę na kolor wdzianka i wyszła trochę taka bluza z kapturem... Spodobała mi się, choć wyszła bardziej współcześnie. Ale że wiem, iż czasem faceci wolą jak widać fryzurę... no to zrobiłem drugą wersję.
Podobają mi się obie, choć dla siebie wybrałbym tę z kapturem, bo jest jakaś bardziej tajemnicza, ale chętnie poznam wasze za i przeciw:)
IMG_5948.JPG
IMG_5950.JPG
IMG_5951.JPG
IMG_5952.JPG
IMG_5953.JPG


No dobra dodam sportowego dwuślada z figurką którą stylizuję na jednego z moich ulubionych kierowców rajdowych - Tomka Ciecierzyńskiego:devil:
IMG_5954.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Gdybym nie miał żony to bym "przygarnął" takiego rudzielca.:ROFL:
Ta w kapturze jakoś mi nie pasuje na PRL tylko bardziej dzisiejsze czasy. Ja osobiście bardziej preferuję tą bez nakrycia głowy.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Kto ma dość kobiet i dwuśladów
Pięknych kobiet nigdy dość, a dwuśladów tu ostatnio nie za dużo, są raczej jednoślady. ;) Obie panie są świetne, a do jazdy na skuterze taki kaptur jak znalazł. Tylko nie wiem, czy na takich obcasach wygodnie się motor prowadzi - ale o to trzeba byłoby spytać jakąś jeżdżącą na motorze panią...
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Ostatni wpis z jednośladem. Jak na razie mam dosyć motocykli:). Poza tym przyszła dziś do mnie dość długo oczekiwana przeźroczysta żywica, więc po dłuższej przerwie znowu ruszam z Fiatami.

Bohaterem dzisiejszego wpisu jest motocykl instytucja, czyli nasz rodzimy Junak. Jedyny powojenny przedstawiciel w gamie motocykli ciężkich. Wykonałem go, jak dla mnie, w jedynie słusznej wersji M10, czyli z głębokimi błotnikami i imponującą obudową reflektora zintegrowanego z widelcem. Z pewnością jeden z najbardziej kultowych pojazdów PRLu, budowany w Szczecinie. Pobił rekord prędkości pod Tczewem w 59tym roku mknąc niemal 150km na godzinę.

Mój model powstał od razu dodatkowo w wersji B20 ze skrzynią ze sklejki więc przy okazji mam zaliczonego trójślada:cool:
IMG_5977.JPG
IMG_5978.JPG
IMG_5979.JPG
IMG_5981.JPG


Wykonałem też wersję ze skróconą kanapą w kolorze malinowym - dokładnie taki stał na bazarze koło Hali Kopińskiej na początku lat 70tych. Pięknie pachniał - mieszanką benzyny, skaju i rozgrzanych na słońcu blach. Mogłem się na niego gapić godzinami. W tym malowaniu motocykl wygląda trochę jak spuchnięta Jawa 250 typ 353 z której chyba jednak ściągnęliśmy tę piękną obudowę reflektora :)
IMG_5984.JPG
IMG_5985.JPG
IMG_5968.JPG
IMG_5970.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Ogłoszenie parafialne
Panowie, ostatnio wywiało mnie z pracowni na dokumentację architektoniczną i dopiero pomału wracam. No niestety, czasem pojawiają się takie sytuacje, które nie zależą ode mnie. Kto czekał na modele, wiadomości itp pewnie dostanie odpowiedź dziś. Prawdopodobnie zajmie mi chwilę wdrożenie się do rytmu pracy, bo jeszcze czekają mnie jakieś porządki i przemeblowania w pracowni, ale myślę że do końca tygodnia będę już cisnął pełną parą.

Tak, aktualizacja oferty jest na wysokim miejscu w planach pracy;)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dałem Arturowi modele na zasadzie - zrób mi fajne fotki bo masz ładne moduły, a u mnie na blacie w pracowni to nie to samo...
No to skończyło się, że maskę Fiatu urwał, lizakiem Seby badał prostatę brodacza, Borewicza przerzucił do WSW i w suchym korycie Odry urządził wyścigi wyścigowych wyścigówek...

I to się nazywa modelarska uprzejmość:)
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Dałem Arturowi modele na zasadzie - zrób mi fajne fotki bo masz ładne moduły, a u mnie na blacie w pracowni to nie to samo...
No to skończyło się, że maskę Fiatu urwał, lizakiem Seby badał prostatę brodacza, Borewicza przerzucił do WSW i w suchym korycie Odry urządził wyścigi wyścigowych wyścigówek...

I to się nazywa modelarska uprzejmość:)

Dobrze ze mu worków z ziemniakami nie dales, bo by Ci na czipsy badz frytki przerobił.
I jak tu później klientom wytłumaczyć ze czipsów nie ma
 

Podobne wątki