• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Co by całkiem formalnie było, to ja też po roboczemu.
Marek, albo jesteś na kosmicznym wdechu, albo w święta szarlotki i makowca nie jadłeś.
Od jutra zalecam ci do obiadu podwójne kluski śląskie z gęstym sosem. Inaczej znać cię nie chcę:)

Marek tylko udaje takiego prezesa. Tak naprawdę jest szefem niedużej warszawskiej garkuchni. Mają w niej duży garnek, rozrabiają w nim dosyć gorące ciasto, dodają jakieś przyprawy, a potem z tego ciasta robią taki dłuuuuugi makaron. I jak ten makaron już wystygnie to go kroją na mniejsze kawałki, ładują na TIRy i rozwożą gdzie się da:cool: Makaron jest dobry na anemię, ale trzeba bardzo długo gotować żeby był miękki:podstepny:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Do Marka z tej fotki tu już tylko Fiat 131 Mirafiori od Brekiny pasuje
Mówisz - masz:cool: Akurat dziś wyciągnąłem 131kę z pudełka bo będę ją pokazywał w wątku samochodowym z rajdowymi felgami własnej produkcji.

Wracając do Marka - strój raczej bardziej pasuje do wczasów w Bułgarii, no ale Marek jak był u mnie ostatnio wystąpił "po cywilnemu". BTW - zainteresowanym wczasami w Bułgarii polecam na YT film "Zapach psiej sierści" z Romanem Wilchelmim i Fiatem 125p w rolach głównych.
IMG_5140.JPG
IMG_5141.JPG
IMG_5142.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
No dobrze - dziś trochę poprzynudzam, bo będzie o projekcie naprawdę bardzo szczególnym, czyli o figurce mojego Taty.
Ostrzegam Was, że będzie sentymentalnie:podstepny: no ale nie będę ściemniał i przyznam się bez bicia, że modelarstwo w skali H0 to dla mnie temat niemal wyłącznie oparty na sentymencie do tamtego okresu. Jak skończy mi się któregoś dnia sentyment, to po prostu zajmę się czymś innym

Nie miałem tej figurki w planach, bo nie liczyłem że się da zrobić to sensownie, ale w dniu w którym obrabiałem skan Maćka @Mafo, było coś w bryle i zwłaszcza w pochyleniu ramion co mnie cholernie poruszyło. Już wtedy napisałem, że pomyślę o zrobieniu figurki Ojca.

Zwęziłem nieco sylwetkę, bo Maciek ma grubszą kość i mocniejszą budowę, ale wciąż nie wiedziałem jak rozwiązać problem głowy. Zacząłem szukać podobieństw do siebie i zorientowałem się, że mam podobne oczy i czoło do Ojca. Zapuściłem więc nieco dłuższe włosy, zaczesałem je do tyłu a do skanu postarałem się lekko uśmiechąć tak jak on to robił. Potem w oparciu o zdjęcia pamiątkowe wydłużyłem twarz, zmieniłem profil nosa... i pokazałem żonie - a ponieważ ona natychmiast poznała o kogo chodzi, zwracając uwagą właśnie na charakterystyczne pochylenie ramion, sprawę uznałem za załatwioną. Trochę to trwało, ale udało się.
IMG_5119.JPG
IMG_5120.JPG


Potem tradycyjnie wydruk i malowanie w trzech wersjach kolorystycznych, które pamiętam z dzieciństwa.
IMG_5138.JPG


Jednej z figurek zeszlifowałem krawat, bo Tata tak chodził ubrany do pracy (był kierownikiem zaopatrzenia w Zarządzie Dróg i Mostów w Warszawie). Szaro brązowy garnitur i do tego koszulka polo w charakterystycznym kolorze. Być może pamiętacie, że na samym początku mojej działalności figrkowej Ignacowi zrobiłem teczkę wzorując się na teczce Ojca, więc dziś tylko wyjąłem gotowca z pudełeczka. Prawej dłoni dokleiłem nieodzownego papierosa... i spełniłem kolejne swoje modelarskie marzenie:cool:
Jurek jak żywy:)
IMG_5153.JPG

Tak ubrana postać powinna stać koło szarej Warszawy pick up albo żółtego Żuka, bo Ojca kierowca takimi samochodami jeździł (czasem jak byłem grzeczny zabierali mnie na cały dzień na jakąś budowę). No cóż, z braku pick upa, na razie niech sobie Tatko stanie koło naszego Fiata z lat 70tych.
IMG_5160.JPG
IMG_5161.JPG
IMG_5162.JPG


A na bardziej specjalne okazję mam inne malowania:)
IMG_5158.JPG
IMG_5155.JPG
IMG_5156.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
No to zrobiłeś przy okazji mojego ojca, garnitur, papieros, teczka, brzuch..., tylko włosy zaczesywał wszystkie w tył...
Pracował w urzędzie miar i wag i jak byłem grzeczny również często zabierał mnie na legalizację dystrybutorów paliwa na stacjach CPN,
pamiętam że do tego CPN wysyłał bardzo fajnego kierowcę służbową syreną bosto bądź nysą,... wspaniałe czasy, dzięki za wspomnienia...
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Świetnie to wygląda. Bardzo mi miło, że choć trochę mnie będzie w Twoich pracach.
To mnie miło, przyjacielu. Zawsze jak do mnie wpadasz pojawiają się nowe pomysły. Spotykanie się z ludźmi inspiruje mnie najbardziej.

Nawet te felgi rajdowe do Fiata za które się wziąłem i dziś pokazałem próbkę, to dzięki upominkowi mikołajkowemu od Ciebie. Jak tylko odjechałeś zdjąłem koła z BMki i wrzuciłem je na Kanciaka. Uznałem, że całość fajnie wygląda i że może warto spróbować wykombinować coś co rzeczywiście montowano na Fiatach:)

No to zrobiłeś przy okazji mojego ojca, garnitur, papieros, teczka, brzuch...,
No to już wiesz Tomku, że jak będziesz chciał ustawić sobie Tatę na makiecie, to jest to możliwe. W razie czego daj znać, coś pokombinujemy.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Na buty i daszki czapek służb mundurowych daję Sidolux:podstepny:

Cholernie go lubię. Jedna warstwa położona na matowe Vallejo daje lekką satynę - dwie warstwy dają połysk - trzy warstwy glanc się świeci jak... no wiecie jak co:)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Na buty i daszki czapek służb mundurowych daję Sidolux:podstepny:

Cholernie go lubię. Jedna warstwa położona na matowe Vallejo daje lekką satynę - dwie warstwy dają połysk - trzy warstwy glanc się świeci jak... no wiecie jak co:)
A z ciekawości dopytam - pod kalki też dajesz ? Może pisałeś ale nie pamiętam.
 

Podobne wątki